Kozmetika - testovanie na zvieratách

Príspevok v téme: Kozmetika - testovanie na zvieratách
somzasadneproti

To je vám to fakt úplne jedno? Investujete tisíce mesačne do kozmetiky, ktorá je testovaná týmto nehumánnym spósobom, aj keď sú na trhu rovnako kvalitné výrobky ktoré netestujú. Veľmi Vás prosím, obmedzte kupovanie týchto výrobkov! Chápem, chceme byť krásne, máme svoje obľúbené značky, aleee... stojí to za to? Toľko utrpenia? Po internete koluje mnoho zoznamov firiem, ktoré testujú, ale veľa krát sa tieto firmy objavujú aj na netestovaných zoznamoch. Tak čomu veriť? Vybrala som značky, ktoré su najobľubenejšie a ktoré na 99% testujú:
COTY- ČIŽE RIMMEL, ASTOR, MISS SPORTY
COLGATE-PALMOLIVE
GILETTE
JOHNSON
PANTENE
ALWAYS
PAMPERS
CAMAY
REXONA
DOVE
LUX
TIMOTEI
MAX FACTOR
SCHWARZKOPF
LOREAL(OKREM MAYBELLINE- TÁ NETESTUJE, A GARNIER POUŽÍVA IBA IGREDIENCIE TESTOVANÉ NA ZVIERATÁCH)
Viac zoznamov si môžete vygoogliť.
Samozrejme, ale neverím, že všetky firmy ktoré prehlásili že netstujú to aj fakt dodržiavajú.
Vynasnažte sa kupovanie týchto výrobkov aspoň obmedziť!
Ja osobne som si obľúbila dekoratívnu kozmetiku Maybeline, ktorá pravdepodobne netestuje. A na telo používam RYOR ktorý netestuje vôbec.
INŠPIRUJTE SA!
ďakujem

Lucinka33

somzasadneproti Max Factor je draha kozmetika hlavne u nas...v USA stoji napriklad jedna spirala 6 USD a u nas taka ista asi 13 Eur. Dost velky cenovy rozdiel. Ale to preto, lebo sa velmi nabaluju na tom distributori.

somzasadneproti

podla vsetkého DERMACOL napríklad testuje na DOBROVOLNÍKOCH
xennia, a RYOR vôbec netestujú na zvieratách a je to velmi lacná aj kvalitná kozmetika. A zdá sami že skôr drahé značky testujú na zvierataćh. Nech mi nikto nehovorí, že značka MAX FACTOR je lacná:) Ale aj to, že ich testovane na umelej koži musí vísť drahšie, logicku asi bude pravda. Človek sa v tom nevyzná, čo je pravda a čo nie, to asi vedia len majitelia firiem. V každom prípade odporúčam kupovať len kozmetiku ktorej vyhlásenie že netestuje na zvieratách je aj zverejňené. Najprv www.oriflame.sk a www.ryor.cz . Tí by si nemohli dovoliť to porušiť.

A INAK EŠTE JEDNA KRUTÁ SKUTOČNOSŤ- VEĽA FIRIEM SI PEKNE PRIPLATÍ ZA TO ABY ICH MENÁ NEBOLI NA TVZ. "ČIERNEJ LISTINE" ZVEREJŇENÉ

somzasadneproti

sunie, na isto neviem zaručit ktoré firmy netestujú , každý zoznam sa líši.
Alee 99% že netestujú:
AVON
ORIFLAME
RYOR- už spomínaný
EUCERIN
k viacerým som sa nedopátrala, aspoň vidíte o kolko ich je menej oproti tým čo testujú.
A dočítala som sa, že DERMACOL najprv prehlásil že netestuje na zvieratách, ale dobrovolníkoch. Ale nebolo zodpovedané, či testuje na dobrovolníkoch len finálne výrobky. Čiže ingrediencie mohli byť na zvieratách.

sunie

ja chapem ze novy pripravok treba nejak overit ale nastastie uz su aj ine moznosti len velmi drahe takze firmy testuju dalej na zvieratkach.

xennia

no ale takto testované výrobky musia byť ale oveľa drahšie, či? Ono to bude asi nákladné vytvárať takú rekonštruovanú kožu, a takisto keď to testujú na ľuďoch im platia takže to zacvakajú.

sunie

videla som raz dokument ako prebieha to testovanie a bolo mi fakt zle. natocili ho nejaki ochranari nacierno priamo v kotercoch istej firmy. konkretne to bolo testovanie kozmetiky na zajacoch - potierali im kozusky nejakym sajrajtom z ktorych im liezla koza, do ociek kvapkali chemikalie a ta im ich zrala zaziva, bol to DES, tie zvieratka srasne trpeli a pistali. taketo svinstva vedia robit len ludia.
lenze ktora kozmetika netestuje a je normalne dostupna? napis znacky ak vies.

somzásadneproti:(

Vedci už vytvorili rekonštrovanú kožu z umelých kožných buniek na ktorej sa dá testovať tak isto ako na zvieratách. A inak za jeden rok sa v bežnej krajine EU testuje 10,7 miliónov zvierat, a to je 100% overená informácia.