Vitamin C - Kolko, kedy a preco?

Príspevok v téme: Vitamin C - Kolko, kedy a preco?
damian

Tato tolko diskutovana tema na seba nechala dlho cakat. Kedze pravda o vitamine C je silne tabuizovana, je treba veci uviest na spravnu mieru.
Na zaciatok uvediem par faktov:

- Vsetci cicavci OKREM CLOVEKA produkuju vlastny vitamin C
- napr. koza produkuje denne 12000mg vitaminu C, pricom sa pri stresovom zatazeni produkcie niekolkokrat znasobuje.
- Clovek ma geneticku poruchu, kvoli ktorej stratil dolezity enzym, ktory zabezpecuje premenu glukozy na vitamin C
- V 70 rokoch nositel dvojnasobny Nobelovej ceny Dr Linus Pauling meral hladinu vit C u cicavcov. Priemer na 1 kg vahy cicavca bol 50 mg vitaminu C, co je pri 60 kg cloveku 3000 mg. Odporucanie Paulinga bolo prijimat minimalne 3000 mg vit C denne. Pauling dokazal, ze tieto davky su pre cloveka bezpecne a potrebne.
- Najvysie podane davky u cloveka boli 300 gramov vit C vnutrozilovo v priebehu 24 hodin. Bez komplikacii a vedlajsich ucinkov.
- Vit C vo vysokych davkach je vseobecnym efektivnym liekom, pouziva sa takmer pri kazdej chorobe.
- Vit C nesposobuje ziadne oblickove kamene.

cecko

a ešte od nich beriem sódu bikarbónu liekopisnej kvality, ktorú miešam s céčkom (ale len množstvo ktoré hneď spotrebujem) a tak vznikne askorbát sodný ktorý má neutrálne pH. Pomer miešania je 2:1 (2 diely kyseliny askorbovej a 1 diel sódy bikarbóny).

RNG

Vyborne. Este si najdi zdroj draselnej bikarbony(KHCO3) aby si si neprekysloval kyselinou askorbovou creva a zaroven dostal extra draslik, ktoreho mame dnes v potrave dost malo a telo ho nevie nijak recirkulovat alebo skladovat.

RNG

Linus pauling a jeho dost pocetny kolektiv(jedna sa o dvojnasobneho nositela Nobelovej ceny, takze nie nejaky priemerny lekar, co si niekde nieco precital) sa tomuto problemu venoval od 70tych rokov az do svojej smrti v 1996 roku a nikdy nezmenil svoju mienku, napriek utokom lekarskej komunity. Predsa mal na to nezvratne dokazy, hromady pokusov a nakoniec aj sam bral vysoke davky vitaminu C(18 gramov askorbatu sodneho), podobne ako vsetci jeho spolupracovnici a prezili vsetkychn svojich kritikov,tj lekarov, ktori ich napadli bez akychkolvek experimentalnych dat.
Dnes tie davky berie desiatky milionov ludi v USA a tesia sa lepsiemu zdraviu

Inac co sa tyka vylucovania materialov z tela, teoria, ze telo si ponecha, co potrebuje a vyhodi, co nepotrebuje je mylna.
V ladvinach sa mala molekula vitaminu C vylucuje neustale, ci ho mas malo v tele alebo nie.
Hladina vitaminu C v krvi sa da zvysit len kontinualnym doplnovanim. A vyssie hladiny prakticky vsetkych antioxidantov su pre nas dobre.
Pridam sem jeden trefny clanok
www.americanfreepress.net
co samozrejme viedlo nakoniec vyse 90 % lekarov dnes v USA pouzivat doplnky sukromne, najma vitamin C, E a dnes aj D-3.
Inac bezny ludia len na polovicu pouzivaju v sucasnosti doplnky v USA, hlavne pre to, lebo v tlaci a televizii lekari este stale broja proti doplnkom ale sukromne zrejme uz dospeli k inaksiemu nazoru.
Ten vsak nie je pre medicky priemysel ekonomicky vyhodny, takze stare odporucene denne davky z roku 1948 tu stale tvrdohlavo na pacientoch aplikuju, ale na sebe uz nie.
Medicky priemysel sa zmocnil aj vedenia Ustavu Linusa Paulinga a tento vydava dnes spravy, ze 250 mg vitaminu C je dost aby pochovali odkaz toho geniusa.
Povodne prace Linusa Paulinga je velmi tazko najst na internete, lebo aj to je zrejme kontrolovane medickym priemyslom, ktory tvori v USA az 17.5% narodneho dochodku, tj viac, nez doprava, polnohospodarstvo a skolstvo dokopy. Nie div, ze ovladaju prakticky cele media.
Ale nakoniec musi pravda vyplavat na povrch, aj ked stupnuju propagandu, aby to oddialili. Kedysi reklamy na televizii boli na produkty beznej spotreby, dnes vyse 1/2 su na rozne lieky a je hromada programov vyslovene navrhnutych na glorifikaciu lekarov,a bezia kazdodenne na mnohych kanaloch.
Brainwash zatial pracuje, obrat lekarov a farmaceutov sa zvysuje ale je to uz len pre tu silnu reklamu. Povacsine ludia jej uz neveria a ako vidiet,sukromne ani sami lekari.

delphia

peeteer dovolim si pochybovat o relevantnosti toho clanku, nakolko poznam ludi, ktori uz viac rokov uzivaju denne aj 3g c vit. a tesia sa vinikajucemu zdraviu.

peeteer23

www.akv.sk

"Nadbytok vitamínu C je vylučovaný telom, ale negatívne stránky jeho účinku sa môžu objaviť vtedy, ak denná dávka prekročí hodnotu 1000 mg denne. Tkanivá ľudského tela dostatočne saturuje okolo 250-500 mg za deň, takže vyššie dávky sú nielen zbytočné, ale môžu byť aj nebezpečné. Vitamín C sa pri dávkach nad 1000 mg/deň stáva v tele silným oxidantom – podporuje tvorbu voľných radikálov. Tento nebezpečných účinok je najvýraznejší
počas infekcie
pri vysokých hladinách železa v krvi
pri súčasnom užívaní veľkých dávok železa
u ľudí, ktorí denne konzumujú červené mäso"

Neblbnite ľuďia, je absolútne neprirodzené brať 20 000mg vitC denne.

indi88

Zdravím mam problem s vitaminom C :( kupujem ho z lekarne od firmy Galvex teda acidum ascorbicum SL1 100g. Taky je jeho presny nazov....A co ma trapy?Prvy krat ked som si ho zakupil a zacal ho brat ma zacalo pobolievat nad penisom t.j asi mocovy mechur neviem iste... je to taka nie silna ale cititelna bolest :( potom som Vit.C dobral a prestalo to...Pred 2oma dnami som si zase zakupil Vit.C ten isty a zase sa vyskytuje tento problem :( plus sa mi zosilnil kašel :( mate niekto nejake vysvetlenie?Dakujem za odpovede

malaalam

ja si kupujem cistu kys. askorbovu v DMdrogerii v tom oddeleni kde maju vitaminy, ma 100g a je z nemecka v takom modrom obale