nepravidelná menštruácia a prírodné produkty

Príspevok v téme: nepravidelná menštruácia a prírodné produkty
kiky

Dobrý deň,
potrebujem poradit,už od 14 rokov trpím nepravidelnou menštruáciou,s časti som si to zavinila aj sama(anorexia) ale teraz po 4 rokoch keď som sa už ako tak dala doporiadku,mám s menštruáciou stále problémy,už ma nebaví stále chodiť na vyvolávačky po kt. síce menzes dostanem ale potom zase nie,brala som aj antikoncepciu ale máme v rodine krčové žili a kedže sa mi začali robiť prestala som ju brať.Teraz som však dostala tip,že by mi mohli pomôcť nejaké prírodné produkty.Neviete mi odporučiť niečo na tento problém?ďakujem

maly_pavuk

noo, myslim,ze je to mozne. Ono to funguje tak, ze tie latky v tych kvapkach su "akoze hormony" a telo si z nich vytvori tolko hormonov, kolko pre svoju funkciu potrebuje. Nemusi sa to vsetko napravit hned. Mne sa menstruacia stala pravidelnejsou asi po dvoch mesiacoch uzivania. Mala som nepravidelne a vela vela ma bolel bruch, mala som krce ako pri porode. Teraz uz ani neviem ze som to dostala:))) a nemam PMS, co je fajn. A taka flasticka ti vydrzi aj pol roka....
Pokial je tvoj problem hormonalny, tak ti moze pomoct:))
A u lekara si bola?

kiky

a pomaha to na menstruaciu,teda myslis ze je nejaka sanca ze by mi ju vyvolal ked som ju uz 2 mesiace nemala a predtym len vdaka antikoncepcii???

odpoved

Tvoj problem vlastne mozes riesit preparatmi co obsahuju len progesteron anie su HAK. ZEny z nich aj priberaju nechtiac, ale ked ty chces pribrat amat menzes tak zabujes 2 muchy jednou ranou. Len mozno to bude mat ine negativa, neviem posudit vopred.

odpoved

Vela stihlych zien ma menzes a tucnych nema, takze to nemusi suvisiet s vahou. JA som stihla, ale zdravo a povodcom je nedostatok progesteronu, a ten nesuvisi s telesnou hmotnostou. Mozno mas aj ty len nedostatok progesteronu. Neviem aku mas vysku a vahu ale nie som odbornik na toto:)