Nemozem spat

Príspevok v téme: Nemozem spat
nevyspata:(

prosim vas, pomozte mi:(
uz je to piaty den co sa nemozem vyspat.. nikdy som taketo problemy nemala, len teraz po prazdninach ako zacala skola sa to vsetko zacalo.. idem si lahnut do postele, mam chut spat, moje telo je uz strasne unavene, ale mne sa neda zaspat.. telo je unavene, ale mysel a mozog pracuju na plne obratky a to ma nuti byt hore.. najhorsie je, ze mne sa k tomu pripleta aj busenie srdca a potom k tomu sa viaze aj problem, ze sa strhavam na to ako strasne busi a tazko sa mi dycha.. je to nieco strasne, fakt nikomu neprajem zazit a uz je to 5 den co sa to opakuje:( cez den sa nemozem preto sustredit, som strasne unavena, citim sa strasne slabo, hlava ma boli.. ale vecer sa to zopakuje, aj ked som velmi unavena, neda sa.. poradte mi, co mam robit alebo nejake volnodostupne lieky, ktore ked uzijem, tak sa mi naisto podari zaspat a nebude ma uz nic rozrusovat.. velmi prosiiim.. dakujem!!!

Iveta Michael

No neviem...tabletky na spanie nestačia,treba odstrániť tú pravú príčinu nespavosti..podľa mňa je to len psychikou.

aann

Je 1.35 a ešte nespím.Pokúšala som sa,ale nič.Tiež už dlhší čas nemožem zaspať.Lieky neberiem,večeriam tak o 17.-18.hod.Stravujem sa zdravo,ale je pravda,že obyčajne odpoludnia si dávam ovocné šaláty.Asi by som si mala daťpohár piva,alebo mlieko s medom.

mellinda

Ahoj nevyspata, ja mam uplne preesne ten isty problem aj symptomy, ktore popisujes. A teraz som vlastne rada, ze v tom nie sme samy. Teraz uz urcite viem, ze je to stresom. Ja som v poslednom rocniku VS, takze diplomovka, pomaly statnice...tak sa nachadzam mozno v podobnom psychickom stave ako ty. Ja verim, ze je to prechodne. Presne poznam ten pocit, ze sa mi to stalo prvy raz, a odvtedy vzdy ked si liham do postele, tak uz len myslim na to, ze sa to zopakuje, busi mi srdce, mam tlaky v hlave, a pod. Nakoniec vzdy zaspim, ale tie chvile pred tym, kedy mi v hlave viria myslienky...urcite to poznas. Ja som po liekoch zatial nesiahla, snazim sa to zvladat. V tvojom pripade tie lieky mozno tiez zaucinkovali ako placebo, skratka ta ukludnila len ta myslienka, ze si nieco uzila. Na mna ked pride v posteli taky stav, vzdy si poviem, ze je to hlupost, nie je to ziadna choroba, len stres a vsetko je to len v mojej hlave. Skusam si premietat v mysli nejaky pribeh so zapletkou, a to mi pomaha sa ukludnit a casom aj zaspat. Tak nam drzim palce, nech vsetky stresy opadnu a konecne sa dosyta vyspime. :) Hlavu hore!

ojka

melo, nedostatok spanku spraví s človekom veru veľa, to ti verím,...a čo ťa pred tými 2 týždňami naštartovalo, že sa ti tak divoko spáva?

melo

NO tak mile damy ... Nejste v tom sami , ja uz mam asi 2 tyzdne problemy so spankom.Mam voci vam jednu malu vyhodu ze nemusim rano nikam vstavat ... ale to je asi tak vsetko .,vcera som bol hore do 12 rana .potom sa mi podarilo zaspat kedze som uz bol megaunaveny ,=aj po kave rano.No neska ma ta kava drzi na nohach stale.Snazil som sa vratit do normalu tak ze budem 36 hodin nespat a potom snad to pojde . no prvu noc som zaspal zobudil sa o 2 rana .. a that;s it ... zase som bol hore .. Kua .. nechapem ..chodim uz aj behavat a stale nic ... teraz dufam ze tomu slovosledu chapete ..