Nemozem spat

Príspevok v téme: Nemozem spat
nevyspata:(

prosim vas, pomozte mi:(
uz je to piaty den co sa nemozem vyspat.. nikdy som taketo problemy nemala, len teraz po prazdninach ako zacala skola sa to vsetko zacalo.. idem si lahnut do postele, mam chut spat, moje telo je uz strasne unavene, ale mne sa neda zaspat.. telo je unavene, ale mysel a mozog pracuju na plne obratky a to ma nuti byt hore.. najhorsie je, ze mne sa k tomu pripleta aj busenie srdca a potom k tomu sa viaze aj problem, ze sa strhavam na to ako strasne busi a tazko sa mi dycha.. je to nieco strasne, fakt nikomu neprajem zazit a uz je to 5 den co sa to opakuje:( cez den sa nemozem preto sustredit, som strasne unavena, citim sa strasne slabo, hlava ma boli.. ale vecer sa to zopakuje, aj ked som velmi unavena, neda sa.. poradte mi, co mam robit alebo nejake volnodostupne lieky, ktore ked uzijem, tak sa mi naisto podari zaspat a nebude ma uz nic rozrusovat.. velmi prosiiim.. dakujem!!!

nevyspata:(

ja tak isto: som rada, ze si sa pridala:) spolu to zvladneme!
chapem ta, taku triasku neovplyvnis.. ani ja to busenie srdca nedokazem.. ale mozeme zabranit tomu, aby ta triska alebo to busenie vobec prislo.. ta triaska je vyvolana pocitom uzkosti alebo strachom?? zacat riesit hlavnu pricinu tej uzkosti, strachu.. zvladat stres.. pomozu dychove cvicenia, popr. svicenie jogy.. ja mavam to busenie pri strachu alebo ked ma prepadne uzkostny pocit, pri nejakom vypati.. ale nejako sa snazim to rozdychavat, nepripustat si, hladat riesenie a rozmyslat ako to zmenit.. a to AD - no pokial viem, tak oni sa uzivaju, no a po nejakom case by malo nastat zlepsenie a potom ked uz si na tom lepsie sa davky znizuju..

insom

nevyspata utekaj k lekarovi nech ti napise adecka lebo to nie je sranda viem to z vlastnej skusenosti moze sa ti to prehlbit a bude to horsie

nevyspata:(

haja, dakujem:)
tak ja napriklad od TERAZ naozaj zacinam menit co mozem.. idem sa aspon snazit, urcite to nepojde hned, ale pomaly snad:) zacinam menit myslenie, postoj k zivotu a pod.. urcite budem informovat ako sa mi dari.. citim sa momentalne lepsie, kiezby mi to vydrzalo co najdlhsie:) ale este raz dakujem za tie slova, normalne sa mi opakuju v hlave a to mi dava varovny signal..

ja tak isto

jasne aj ja by som bola rada keby sme sa tu mohli vyrozpravat, predsa aj to nejakym sposobom pomaha. :)

Haja:
Ja svoj problem cize SF teoreticky ovladam, ale nedokazem ovladat seba.. Proste neviem co mam urobit aby neprisla triaska na mna,.... ved to sa absolutne nic s tym neda aj ked si to hovorim, ze sa nezatrasiem a pod..
Mam tym cely zivot ovplyvneny... vo vsetkom ma to obmedzujem, uplne vo vsetkom co sa tyka spolocenskeho zivota... TAkto sa neda plnohodnotne zit..
Este som sa chcela opytat ci AD dokazy vyliecit SF alebo pomahaju len v case ked ich clovek uziva? neviete niektora?

nevyspata:(

dakujem ti, haja!! vazim si to.. pekne si to napisala.. ja by som bola rada, ak by sme sa tu navstevovali a pisali ako sa nam dari, co zmenit, ako zmenit, vzajomne si poradili, podla mna sa nam to lahsie poradi, upozorni na chyby a pod.. ak by ste mali zaujem a obcas cas sem zajst.. moze byt??:) alebo si vymenit maily popr. lebo mne takito ludia ako si ty velmi pomahaju na zmenu, mam v nich inspiraciu a silu v to, ze sa to da zmenit..

haja

akoby som citala o sebe, v oboch vas som si nieco nasla, neskutocna podoba, rovnake povahy a sranda , ze mi to zacalo tiez v 17tke...
mimochodom aj mne z toho vsetkeho bola diagnost. SF, depka, uzkost...
dlho som si myslela, ze sa nikdy nezmenim, ale ta najvacsia sila sa nachadza vo vasom vnutri, ja som musela padnut na uplne na dno, aby som pochopila, ze ak chcem prezit a zit spokojne, musim zmenit v prvom rade seba a svoje myslenie. aj ked sa nieco zle stane, tak zachovat chladnu hlavu a hladat skor vychodiska ako sa tomu poddat. chce to na sebe riadne makat, mam precitanych nespocetne vela kniziek,teoriu ovladam, ale prax je ina.fakt budem rada, ak uz dnes sa nad tym zamyslite a zacnete na sebe makat. chce to odvahu, ale da sa to. myslite na seba a svoj zivot. to o tom trapeni sa pre inich poznam, trapenie sa nad detailami, prkotinami, rozoberanie, skumanie vam len odobera vasu energiu. musite sa nejako uvolnit, zrelaxovat. nechcite aby vam prestal fungovat mozog, myslim v zmysle tvorenia hormonu sertoninu, ktory je dolezity pre dobry spanok a dobru naladu. nase myslienky su mocne a dokazu to velmi ovplyvnit. Baby myslim na vas a drzim vam palce a aspon trosku ma poteste, ze to malo nejaky vyznam, ako som sa natrapila. A to je, ze to pomoze Vam.

nevyspata:(

ja tak isto: citas mi myslienky.. moj najvacsi strach prameni z toho, ze z tych mojich stresov mi raz zlyha srdce.. ze sa proste tym buchotanim, znervoznovanim, strasne zatazi, pretazi, nebude uz vladat, jednoducho nastanu komplikacie, ze sa dozijem malo rokov.. a vsetko mojou vinou, mojou debilnou povahou:( a potom si to budem vycitat, keby som nebola taka a pod.. jaj.. preco som taka.. preco si vsetko tak pripustam k srdcu, veci riesim, rozoberam do detialov, vsetko prilis prezivam, so vsetkym az velmi sucitim, trapim sa, jaj.. ale mali by sme urobit v nasom zivote velky zlom.. a zacat INAK.. da sa to?? co je nam k tomu treba?? snahu?? chut to zmenit?? vsetko sa da, len treba chciet, zacnime zit inak, podla nasim predstav, stastne.. ja v to verim, len sa snazit..
a tie tabletky som si kupila, zatial som mala 2 a citila som sa po nich super!! ja neviem ci som si to tak vsugerovala, ale ja som sa fakt citila stastnejsie, necitila som silny buchot srdca a bola som v pohode..

ja tak isto

nevyspata: no tak to sme na tom rovnako... ja to mavam uz niekolko rokov a vlasne mozno ze to mam uz aj od narodenia.. ja mam 21... blizia sa mi statnice a uz teraz v noci nemozem kvoli tomu spat, lebo sa bojim ako to dopadne... zalieva ma horuca, busi mi srdce... ved to srdce sa tym stresom musi aj velmi opotrebuvat :( A uz teraz si myslim, ze ked raz umriem,tak to bude na infarkt... inak aj ja som rozmyslala ze si kupim ten Guajacuran.

nevyspata:(

ja tak isto.. ako ja.. presne tak, nechcem, aby to tak bolo, ale to telo robi za mna, mozog sa vecer nikdy nezastavi a zacne si sam v hlave vytvarat neprijemne myslienky, aj ked ich zahanam, oni tam stale su:( aj ja mam dojem, ze trpim miernou PP, tiez mavam stavy ako pred infarktom.. busi mi srdce, toci sa hlava, na odpadnutie, bolest v hrudi, navaly tepla.. mam 17!! a taketo nieco:( nie, musim sa pozbierat, milujem zivot, len ja sama si ho kazim:( moje telo je zblbnute, ovlada mna a nie ja jeho:(