Preco zeny myslia len na peniaze?

Príspevok v téme: Preco zeny myslia len na peniaze?
michal88

Zaujimal by ma vas nazor alebo skor skusenosti,a tyka sa to skor chlapov,ako zien.Pracujem viacmenej v zenskom kolektive,takze mam vela moznosti zistovat a spoznavat,o com zeny premyslaju a hovoria.Vela veci sa snazim tolerovat,ale jednu vec nechapem:Preco stale myslia len na peniaze a hovoria o tom,kto je ako bohaty a kto kolko ma,a preco stale chodia len po obchodoch a nakupuju stale nove a nove oblecenie a na zaklade tychto shoping vyletov potom posudzuju druhych,ako sa obliekaju.Preco muzov posudzuju nie podla ich vlastnosti,ale podla vysky ich zarobku a spolocenskeho postavenia.Mozno je to len v mojom okoli,ale mam pocit,aj na zaklade medii,ze je to velmi rozsirena vlastnost.Som z toho znechuteny,lebo takto sa vsetky hodnoty stracaju v jedinej-materialnej.

realita

Michal, ty mudrc, mas ty vobec vlastny byt a vedies z toho platu domacnost aspon sam pre seba, alebo si pekne vegetujes u mamicky a plat mas ako vreckove? To by sa potom ani mne nezdalo 15000sk pre vlastnu potrebu malo, to je teda fakt...!

realita

michal, a ty si uvedomujes, ze nie kazde decko znesie kazde mlieko? ked ti bude dieta grcat a hnackovat po kazdom druhu mlieka, potom uvidime, ci nedas 500 sk za krabicu do magor. Hovno vies o zivote a este vacsie hovno o vedeni domacnosti a starostlivosti o deti, tak ma nepoucuj, kde dostanem sunar za 200sk. Mozno dostanem, ale naco mi bude, ked mi decko z neho odvezie zachranka? A co ked ochorie? cim mu zaplatis lieky? opytaj sa tych, co maju 12000 sk plat, ako vyziju, ak maju zivit rodinu! Nemas predstavu, co vsetko ta s dietatom moze postretnut a pokial si aspon jedno neodchoval, tak ma nepoucuj!
A mimochodom ja dojcenske mlieka kupujem v lekarni, neviem, v akom "luxusnom obchode" (teba citujem) by si ty chcel mlieko kupovat. Snad nie v parfumerii??

fraisee

no a v chlapskom kolektive sa zase rozprava len ktora ma vacsie kozy, takze to nie je az taka tragedia si myslim.

sisina

musska a sanny: na dedine su nizsie naklady na zivot a zeleninu si mozes dopestovat, teda usetris? No, to som sa teda zasmiala! Co usetris? Par korun za kilo mrkvy? Vobec si nemyslim, ze na dedine su mensie naklady, samozrejme, okrem najomneho, ak nemas svoje vlastne byvanie. Plyn, elektrinu, atd.platis vsade, tak isto aj benzin, ci cestovne, lebo na dedine pracu nemas, takze musis cestovat do mesta neraz aj desiatky km. Tiez nesuhlasim, ze potraviny su v dedinach lacnejsie, ako vo vacsich mestach, ci priamo v BA, prave naopak, v mestach su rozne hypermarkety, kde nakupis lacno, casto su rozne akcie, vypredaje. Ja som z vychodu, z maleho mesta, kde mame jednu ubohu Billu a ceny tam su dost vysoke. Takisto cestovne nam od 1.1. zdrazelo napriek tomu, ze cena nafty klesla. Minule som cestovala z BA cez cele Slovensko a vsimla som si, ze najdrahsi benzin a nafta je v nasom kraji! No a platy samozrejme mame najnizsie v ramci celeho SK. Tu je pre beznych ludi 15000 krasny peniaz, lebo vacsinou tu ludia zarabaju ovela menej a vyzit z toho musia!

technécium

ja bývam na dedine a náklady mám oveľa vačšie ako v meste, a aj s platmi to je relatívne mesto dedina, a to si tak doma vypestujem akurát nejakú tú pleseň, a mišo ber to z tej lepšej stránky, žien je viac ako mužov síce menej bohatých ale to sa tým vyrovná, takže si treba nájsť len prachatú babu a potom zhadzovať chudobných chlapov

mia90

a este som ti chcela napisat, ze zacalo sa tu riesit nieco ine na co si sa pytal.pretoze to kto aku pracu ma,za to nemôze pretoze je rad ze nejaku ma.a tiez neporovnavajme generaciu nasich rodicov, a terajsiu generaciu, lebo podla mna je to sto a jedna.pred takymi 30 rokmi zo sto mal vysoku skolu jeden, a teraz zo 100 nema vysoku skolo jeden.teraz je to uplne o nieco inom.a preto tu nepletme nasich rodicov.v dnesnej dobe je svet o prachoch, korupcii a znamostiach.cize ak mas dobru znamost mas dobru pracu,nemas znamost dres dlho na sebe.a tiez si nemyslim ze ti ktori menej zarabaju su povalaci.jednoducho v tej dobe to bolo inak.a je normalne ze 50 rocni ludia nebudu studovat uz na vyske.a preto maju aj menej platenu pracu.ale dnes je to vsetko uplne inak.a jasne ze zeny nechodia za chlapmi a pytaju sa kolko zarabaju.to ze zena sa chce mat lepsie-nemyslim len ju,ale celu jej rodinu,tak chlapy si hned myslia ze je len na bohatych.zamyslite sa aj vy trochu chlapy.zeny boli od jakziva narocnejsie ako chlapy to ale neznamena aby mala kazdy den novu kabelku ci topanky.a to ze chce mat v rodine vyssi prijem,tiez neznamena ze jej ide len o peniaze.