Stale vysoky cukor

Príspevok v téme: Stale vysoky cukor
ofdoom78

Moja mama ma nasledovny problem - ma cukrovku, picha si inzulin, podla jej slov dodrziava dietu a predpisane casy a mnozstva jedla, atd... a stale ma casto vysoky cukor ( napr. 18 ) alebo jej velmi kolise. Riesi to s jej diabetologom, ale stale nie velmi uspesne. Neviete nam poradit, co moze byt pricinou takejto reakcie?
Dakujem.

Meretseger

DiabetikIvo, takýto výskum sa robí aj u nás? S bunkami? Tu sa predsa všetci modlia a hovoria, že keď chorobu zoslal boh, tak treba mlčky trpieť a snáď mu i vzdávať vďaku v pravidelnom a intenzívnom modlení sa!
Táto informácia ma veľmi, veľmi prekvapila!

DiabetikIvo

Vážení diskutéri,

uvedomte si prosim Vás konečne fakt, že pri ochorení Diabetes Mellitus 1. typu sa nemožno nadobro zbaviť pichania inzulínu.

Áno po začiatku liečby DM typu 1 inzulínovou liečbou niektorí, ale nie všetci, diabetici majú to šťastie, že u nich nastúpi obdobie remisie, kedy si nemusia pichať inzulín.

Lenže toto obdobie je veľmi krátke (rádovo iba týždne až pár mesiacov) a nakoniec odoznie a potom sa musia títo diabetici opäť vrátiť k pichaniu inzulínu. Obdobie remisie sa u nich však žiadnou stravou neobnoví a zatiaľ jediný možný spôsob ako ich zbaviť pichania inzulínu predstavuje transplantácia pankreasu, alebo implantácia betabuniek pankreasu, ktorá sa už tiež robí (dokonca aj v českom IKEMe), ale oba sposoby si vyžadujú doživotné užívanie antiimunitných liekov na potlačenie imunitného systému, ktorý by ohrozil transplantovaný pankreas, resp. implantované betabunky.

Vedci pre odstránenie potreby používania liekov potláčajúcich imunitný systém pri implantácii betabuniek, vyvíjajú obaly, ktoré prepustia k betabunkám živiny a umožnia vytvorenému inzulínu dostať sa do krvi, ale súčasne zabráni bunkám imunitného systému dostať sa k implantovaným betabunkám. Takýto výskum materiálu na ochranu implantovaných betabuniek robia aj slovenskí vedci v rámci medzinárodného Chcago Diabetes Projektu na Ústave polymérov SAV, ktorý nadviazal aj spoluprácu s košickou UNLP Košice a tak sa možno ako jedni z prvých diabetikov, ktorí budú môcť podstúpiť implantáciu betabuniek zapúzdrených v bezpečnom obale budú aj slovenskí diabetici. O tejto spolupráci nájdete správu na tomto linku: www.fnlp.sk a o samotnom Chicago Diabetes Projekte na tomto linku: www.chicagodiabetesproject.org a príhovor vedúceh výskumu obalov betabuniek na Ústave polymérov SAV Ing. Lacíka si môžete prečítať tu:
www.cukrovkanf.sk

Čo sa týka pichania inzulínu u diabetu typu 2, tam môže správna strava a zmena životného štýlu upraviť stav organizmu do takej miery, že diabetik s DM typu 2 si naozaj nebude musieť pichať inzulín. To je fakt, ktorý som nikdy nespochybňoval a spochybňovať nebudem.

Ale vždy budem spochybňovať tvrdenia, že lekári "dvojkárom" okamžite naordinujú inzulín. To žiaden rozumný diabetológ nikdy robiť nebude!

Áno diabetológ nasadí inzulín okamžite po zistení DM 2. typu a to dokonca intenzifikovanú inzulínovú liečbu, ale iba vtedy keď je táto liečba indikovaná a u takého diabetika u ktorého musí byť nasadený inzulín pre potrebu akútnej liečby veľmi rozvinutých chronických komplikácií diabetu, ktoré doviedli tohto pacienta k lekárovi, ktorí u nich zistil dovtedy u neho nepoznaný diabetes!

Ináč je prvým stupňom liečy diabetu typu 2 úprava zloženia stavy (diabetická diéta, veľakrát aj odtučňovacia diabetická dieta), úprava spôsobu stravovania (namiesto 1, 2 jedál denne 5 až 6 jedál denne s menším celkovým objemom nutričných hodnôt ako bol konkrétny diabetik dovtedy zvyknutý jesť a zvýšenie pohybovej aktivity.

Takýmto diabetikom je nasadzovaná medikamentózna liečba vtedy, keď nespolupracujú a nerešpektujú odporúčania svojich diabetológov. A ak ich nerešpektujú ani po nasadení tabletiek podporujúcich účinok vlastného inzulínu, potom im lekár musí nasadiť aj inzulínovú liečbu. Lekár zodpovední za liečbu svojho pacienta inú možnosť totiž už nemá.

- mira

Vtip je v tom, že jednoduchú stravu /nemyslím tým surovú, ale hlavne obilnú/ľudia nie sú ochotní zaviesť.
Keď počujú od svojho lekára, že iná možnosť ako inzulín neexistuje, tak mu veria. A keď je to navyše s podporou z verejných zdrojov a bez námahy....

murek

barca a kolko koštuje (stoji) ta tvoja nezazračna nahražka inzulinu? :) ak myslis na jednoduchu či surovu stravu,tak to akosi niejak nefunguje....inac by sme boli vsetcia zdravy jak repy,samozrejme za predpokladu že by sme boli ochotny sa takto dlhodobo stravovat.....

barca111111

Tak ako tu pisali viaceri, pichaniu Inzulinu sa da vyhnut, dokonca pri pouzivani spravnych kur sa ho casom da celkom zbavit. Samozrejme, lekarensky priemysel je zasadne proti, aby ste pouzili sposob, ako sa zbavit zavislosti na nom, z logickych pricin. No su uz dostupne metody, ako sa dostat do stavu bez zavyslosti na dozivotnom pichani inzulinu. Najma ľjkari maju velmi velku sancu svoj stav zmenit a netrapit si navzdy telo dodavanim umelej nehrazky. Pre blizsie info skuste biopulsecanarias@gmail.com, nejde o nic zazracne a predsa to ma lekarsky meratelne ucinky, co sa tyka zlepsenia zdravotneho stavu. Je len na skodu, ze taketo prispevky su odtialto mazane,aj ked je to sposob ako ludom pomoct.

amsterdam

Až budeme vedieť,prečo vlastne ľudský organizmus pri DM1 si nedokáže inzulín vyrábať,budeme mudrejši :) ale to už bude zase uplne iná doba,my žijeme dobu našu a preto to riešime dodávkou inzulinu z vonku,inač ešte nevieme :) to,že je to lukrativny byznys je len prirodzene tak ako je to zo všetkym,či z autami,z elektrinou,pc...proste zo všetkým...cháapať sa to dá všeliako....základom je,že to pomaha ľudom vôbec prežiť.

Meretseger

Poznám pár potenciálnych vrahov, čo by diabetikovi s DM I nepichli inzulín a kruto ich odsudzujem. Takže čo? Kašleme na umelý inzulín, príp. sa vrátime k ruskému prasačiemu, čo je jed na krysy? Dočerta s týmto! Poďme ešte zaklínať!

RNG

Ja neodsudzujem ziadne lieky, ktore su nevyhnutne pre niekoho, ja som len tvrdil ze pri DM2 sa da pichaniu inzulinu vyhnut.
A kontrolou prijmu cukru, pravidelnym cvicenim, branim roznych doplnkov na vyrovnavanie hladin cukru v krvi a jeho tvoreniu v peceni a jedenim nizkoglycemickych potravin sa da podstatne znizit spotreba inzulinu pri pacientoch DM 1.
Dokonca rozni lekari mali uspech s aspon ciastocnou regeneraciou cinnosti lagerfeldovych ostrovcekov v pankrease.