Stale vysoky cukor

Príspevok v téme: Stale vysoky cukor
ofdoom78

Moja mama ma nasledovny problem - ma cukrovku, picha si inzulin, podla jej slov dodrziava dietu a predpisane casy a mnozstva jedla, atd... a stale ma casto vysoky cukor ( napr. 18 ) alebo jej velmi kolise. Riesi to s jej diabetologom, ale stale nie velmi uspesne. Neviete nam poradit, co moze byt pricinou takejto reakcie?
Dakujem.

RNG

Inac aby si nepovedala, ze som si neodmeral teplotu na palci, prave som si vytiahol nohu z topanky a odmeral teplotu palca (bezkontaktny infracerveny tep[lomer, presnost +-0.2 stupna Fahrenheit, a cita mi 85 stupnov Fahrenheit co je 29,4 stupna celzia, tj kokosovy olej tam je v tekutom stave, definitivne.
Ale napr polymerizovany a oxidovany lanovy olej, (tj linoleum) sa rozhodne v teplote ludsskeho tela neroztopi. Ani ziadna olejomalba, kde su tiez polymerizovane znicene rastlinne oleje, povodne nenasytene.Kedysi sa nazyvali aj vysychave na rozdiel od tych ktore na vzduchu netvrdli, tj neoxidovali a nepolymerizovali.

RNG

Docasne usadenie tukov je mozne kedykolvek, ved ked je clovek vonku v zime, tak mu mozu prsty vychladnut az skoro na bod mrazu, ale ked clovek vojde dovnutra a zakryje si nohy pri spani, tak ta teplota vystupi aj v koncatinach blizo bodu vo vnutri tela. Tj by sa vsetky tuky, ktore nie su znicene a oxidovane automaticky roztopili, toboz kokosovy olej, ktory ani neoxiduje, ani nepolymerizuje. A napr aj bravcova mast , mast z hydiny a podobne, ktore su v teplote 36 stupnov tekute

Este raz a naposledy zdoraznujem, ze tie nalezy usadenin od tych vojakov neboki ani zivocisne tuky, ani rastlinne, ale chemicky a tepelne znicene oxidovane polymery. Tj nic prirodne

slamienko

ludske telo znesie velmi vela...napr hudobnik brian adams,ktoreho netreba ani nijak predstavovat,je od svojich 12-tich rokov vegetarianom a dnes tento pedesiatnik posoby velmi dobre a energie ma na rozdavanie...tak isto kraska shine twain je vegetariankou....ale ak sa pozrieme do historie,tak by sme iba oci otvarali kto vsetko bol vegetarianom a o co vsetko sa pre tuto zem zasluzil...dnesny svet mnohokrat neuspesne bojuje zo stale novymi a novymi chorobami,ale je to jeho kapusta,je na kazdom ako si usporiada priority,comu veri,ktorej casti skladanky a co naopak jeho hlavka nepoberie...podla mna vsetko je ok,neexistuju nahody,je len realny obraz pricin a nasledkov...ake uzastne jednoduche a funcne :)
prave som sa obzral ako prasa...a rano ma caka vysoky cukor...ako nasledok mojho vedomeho rozhodnutia,koli podlahnutiu chutkam zmixovanemu zo stresom a cojaviem cim vsetkym este... :)

- mira

Nikdy som neodporúčala vegetriánstvo, ako sa vo všeobecnosti chápe, ani nepoznám toho, ktorého si citoval. súhlasím, že "porážka" je zo zapchatých ciev. A cievy sa zapchávajú prevažne stravou s obsahom tuhých tukov. Ak neodporúčaš stravu s prevahou celozrnných obilnín, nesieš následky tohto svojho rozhodnutia v podobe cukrovky, korej sa nemôžeš zbaviť. Strava s obsahom množstva tukov pochádzajúcich z mliečnych výrobkov, prasiat, kráv a sliepok a nedostatok polysacharidov a vlákniny z obilných zŕn ti k nej značne prispieva. Kráv, prasiat a sliepok, ktoré sú dlhé roky šľachtené na nadmernú produkciu mlieka a mäsa tak, že dávajú niekoľkonásobok prirodzenej produkcie.

RNG

Mira, teplota ludskeho tela je 36 celzia, nie 26 celzia.
A v ziadnom pripade neodporucam stravu, kde by 50% tvorili obilne zrna, tj uzky vyber polnohospodarskych obilnin, ktore boli vyse 10 000 rokov slachtene na vynos, na maximum skrobov atd, bez ohladu na biologicke hodnoty.
To v ziadnom pripade nie je pestra strava.
To sa uz mohli ludia davno presvecit, na zaciatku minuleho storocia , ked takuto stravu odporucal vegetarian Kellogs a sam zomrel mna porazku, (sice v pokrocilom veku) napriek tomu ze cvicil plaval a behal ako sucast svojho odporucaneho celeho zivotneho stylu, a to aj bez nasytenych zivocisnych tukov a masa.
A porazka je dosledok zapchatych ciev....
en.wikipedia.org

- mira

Späť k vojakom : žiadne zničené tvrdnúce rastlinné tuky NEODPORÚĆAM, neviem ako to mám ešte napísať, aby si to pochopil.
K prebytkom sacharidov :
žiadne p r e b y t k y v jedle neodporúčam, naopak, som za primerané množstvo jedla, prejedanie je nevhodné. Pri rastlinnej strave s dostatkom minerálov a prídavkom rýb ani nevzniká chuť na prejedanie a vedie k primeranej postave./ asi si zle vysvetľuješ odporúčanie že okolo 50 % príjmu potravy by mali tvoriť obilné zrná, ktoré obsahujú polysacharidy/
Pokiaľ má palmový a kokosový tuk teplotu topenie 8-20 stup. C, nemám námietky. Ale ja som v praxi videla tuky, ktoré boli pri teplote 25 stup. tvrdé. Takže neviem, aké tuky používaš ty. Ak sú za tejto teploty tekuté, verím ti a sú vhodné.

RNG

Ja som vzdy bol za pestrost stravy, preto nasa bezna dieta zalozena najma na obmedzenom vybere len urcitych obilovin, vcitane krmiv pre hydinu a dobytok, dava privela omega 6 kyselin a nepatrne omega tri kyselin do nej, zialbohu. Preto potrebuje spestrenie inymi, nepolnohospodarsky pestovanymi potravinami alebo tymi, co tieto mastne kyseliny obsahuju. Zdoraznujem najma divoke(nepestovane) ryby, riasy a ine morske, rozne neslachtene rastliny ako lan, chia,rozne orechy a niektore olejnate semena, kde obsah mastnych kyselin je iny, nez v beznych obilninach. Alebo aspon doplnkami, tj vytazkami z inych zdrojov, nez bezne polnohospodarske.

Spat k tym zapchatym cievam u vojakov, tam nenasli ziadne prirodne nasytene tuky, ale stvrdnute znicene nenasytene. Na kamen stvrdnute, ako oleje na olejomalbach.
Co sa tyka hustnutia krvi od triglyceridov, v tom mas pravdu, ale prave oleje ako palmovy a kokosovy su ovela redsie, tj menej viskozne pri teplote tela (C8 az C12) ako mnohe rastlinne(tj C16 az C-22) a niektore ich zlozky su dokonca pevne, akom si spravne uviedla. Kokosovy olej ani palmovy olej neobsahuju prakticky ziadne pevne zlozky pri teplote ludskeho tela. Len si musis uvedomit, ze podobne asko cholesteroly aj triglyceridy nam vyraba povacsine nasa pecen z prebytkov cukrov a sacharidov, tj az 80% oboch v krvi je nie z potravin priamo, ale cinnosti nasej pecene a prebytkov.

Ale to su vsetko len teorie, prax zapchatych ciev je zo znicenych, oxidovanych a polymerizovanych tukov, tj nehovorime o ziadnych prirodnych formach.
A to su formy, ktore nas enzym lipaza a lecitiny a ine emulzifikatory odstranuju velmi tazko,ked vobec, hoci prirodne formy , akekolvek,nasytene ci nenasytene, rastlinne ci zivocisne, odstrania bez problemov aj ked sa na steny nalepia docasne.

- mira

Možno si ma pletieš so zástancami surovej stravy, ktorí tu píšu svoje jedálničky, ktoré sú jednostranné, extrémne a chýba im pestrosť.
Jedálničky ľudí, ktorí si vyliečili DM 2 a výrazne zlepšili stav DM1 sú iné. Určite ale neobsahujú mliečny tuk, tuk pochádzajúci z dobytka,kureniec a z prasiat, ktorý sa výrazne podieľa na zabránení prenosu glukózy do buniek.