Nepravidelná menštruácia

Príspevok v téme: Nepravidelná menštruácia
Zuzana19

Velmi ma trapi moj menstruacny cyklus. Mesiaciky mi niekedy meskaju aj dva tyzdne. Okrem toho mavam stale vytok (ktory sa v priebehu cyklu meni). Mamina vravi, ze to nie je normalne a mala by som ist ku gynekologovi, ale ja sa strasne hanbim a bojim. Poradite prosim? Dakujem
-----------------------
Článok na tému "Menštruácia" www.zdravie.sk
Sekcia "Antikoncepcia" www.zdravie.sk
Článok na tému "Tehotenstvo" www.zdravie.sk

cajik

Nejdem citat celu diskusiu je tu toho vela :). Mam 22r a ms cyklus STALE nepravidelny. Nikdy som ho pravidelny nemala. CHodi si to ako sa tomu chce. Raz za 28 dni, o mesiac za 35, potom 30. Nevadi mi to,len by ma zaujimalo ci niekto nevie preco je to tak.

p.s.: HAK brat nechcem a ani nebudem :)

jajkafr

Domi12
ahoj nepíšeš koľko máš rokov. Vraví sa že cyklus sa upravuje do 18. Ak sa ti to stalo prvýkrát nemusí to byť nič vážne. Možno si sa len prechladila, alebo si vo väčšom strese, mala si väčšiu fyzickú námahu alebo kadečo ešte. Na menštruáciu vplýva všeličo možné. Ak sa to stane raz nemusí to nič znamenať ak sa ti to stane viackrát tak zájdi k lekárke môže to znamenať nejaký problém.

Domi12

aojtee je to normalne ked som dostala menstruaciaa 17. den od poslednej menstruacie?..nikdy pred tym som to nemala vzdy mi sla presnee vascinou som ju dostala vzdy o jeden den skor ako mala byt ale teraz o 11 dni skor je to normalne?..prosim poradte..k doktorke sa bojim ist o tom ani pocut:((

dafi111

po porode som mala prve krami silne a dlsie a potom druhe take tmavo hnede a kus krv a teraz nic co to moze byt???nevietepiste prosim

odpovedam

jaja3, neboj sa. Casom sa to upravi. Aj ja som mala 1. menstruaciu velmi silnu. Ak bude trvat este niekolko dni, tak potom je potrebne ist k lekarovi. No verim, ze ti to postupne zoslabne. Zatial sa neboj a keby si mala problem, tak to povedz mamine.

jajkafr

Ahoj lucia2342222 myslím si, že to môže byť aj tým, že si schudla ak sa to bude opakovať navštív gynekológa

lucia2342222

mam 16 rokov...a moje 2 posledne menstruacie boli velmi slabe a trvali iba 2 alebo 3 dni..a a v poslednom case su aj nepravidelné??? neviete niekto čo mi je??...mozno to je aj tym ze za posledne 3 mesiace som schudla 10kg...ale jedávam pravidelne...myslite ze to je tím??

Danielka307

ja mám 17 a tiež to mám nepravidelné,ale do 18 roku života,by sa to malo každému dievčaťu upraviť,lenže ak sa ti to neupraví,tak by si naozaj mala behnúť gynekologovii,a ten ti pri najhoršom predpíše hormonálnu antikoncepciu,aby ti menzes chodil pravidelne...nemáš sa čoho báť,nie je to také hrozné,ako to na počutie vyzerá..:o)))