Nepravidelná menštruácia

Príspevok v téme: Nepravidelná menštruácia
Zuzana19

Velmi ma trapi moj menstruacny cyklus. Mesiaciky mi niekedy meskaju aj dva tyzdne. Okrem toho mavam stale vytok (ktory sa v priebehu cyklu meni). Mamina vravi, ze to nie je normalne a mala by som ist ku gynekologovi, ale ja sa strasne hanbim a bojim. Poradite prosim? Dakujem
-----------------------
Článok na tému "Menštruácia" www.zdravie.sk
Sekcia "Antikoncepcia" www.zdravie.sk
Článok na tému "Tehotenstvo" www.zdravie.sk

vlocka2

aluska, to uz som davnejsie zistila, len ja neviem ci ta moja lekarka nic ine predpisat nevie,ci co, ona sa len tej HAK drzi, preto to ja uz nechcem, lebo mi to po "tom" aj tak nepomaha, ale aj tak vdaka

aluska

vlocka hak neni na upravu cyklu..hak upravi cyklus len pocas brania...na upravenie cyklu su uplne ine hormony..takze tak

vločka2

ahojte,
ja mam presne takyto isty problem, ale ja ju dostavam tak raz za 4-6 mesiace. Ale uz mi to ide na nervy, lebo ziadne zlepsenie tam nevidim, stale je to to iste... pichne vyvolavacku nasadi HAK beriem ju rok, rok a pol,potom vysadim, ze uz uz by mal byt pravidelny a stale nic a takto to ide dookola. Chcela by som skusit tie kvapky Gynex, len neviem, treba sa o ich pouzivani poradit s lekarkou? Nerada by som telu spôsobila este väcsiu sarapatu. A daju sa kupit aj bez predpisu? dakujem ...kiez by sme taketo problemy nemali...hmm

Maruška

Tak diki za dobrú radu,a tie kvapky Gynex sa môžu aj bez predpisu,ja ich vyskúšam a uvidíme,ja som až tak tie vyvolavačky často nepotrebovala,lebo to prišlo ale každý druhý mesiac,len dúfam že sa to babätko podarí,a tí naši doktori sa tvária že to nie je žiaden problém,ako to doteraz hovorili mne,až som bola prinútená zmeniť doktora,no čo už musím byť len trpezlivá.

didi29

Maruška
Presne to bol aj moj problem, mala som nadbytok mužského hormónu a málo ženského, dokonca som bez injekcie ani nemala asi 2 roky menzes, ani ovuláciu, proste nič... Skúšala som všetko možné až nakoniec pomohli kvapky Gynex, brala som ich asi týždeň a prišla aj menštruácia, teraz ich už užívam dlhšie a aj cyklus sa mi dáva do poriadku. Vraj pomáha aj pri otehotnení (neplodnosti), na úpravu cyklu,....a mnoho iných problémov. Sú to len extrakty z bylín, ale veľmi mi pomohli. Držím palce nech sa bábo podarí! :D

jajkafr

Maruška
tvoja nepravidelná menštruácia môže byť spôsobená aj zvýšením mužského hormónu ten Lutenyl sa tuším podáva aj na podporu otehotnenia tak možno sa vám to podarí držím palčeky :)

Maruška

Tak ja mám 23 a ešte som nemala pravidelný cyklus ale konečne to moja doktorka začala riešiť,bola som na endokronologickom vyšetrení,ale ževraj je všetko v poriadku iba mám mužského hormonu trocha viac,o bábätko sa snažíme už asi 8 mesiacov a nič,najnovšie užívam lieky lutenyl,lebo som nechcela antikoncepciu,chcem otehotnieť prosím o radu

jajkafr

verculiq
nemáš začo rada som pomohla... myslím si, že to bude najmä tou školou :) Držím palčeky časom si zvykneš najhoršie sú prvé mesiace a potom to je už super a vysoká ešte lepšie :)

:)
Na tvojom mieste by som radšej navštívila gynekologičku. Mať menštruáciu len 3-4 krát do roka je málo. Lekárka ťa vyšetrí, urobí ultrazvuk odoberie krv a zistí prečo je tvoj cyklus taký nepravidelný nieje to nič strašné radšej choď teraz akokeby si mala ísť neskôr a už by bolo neskoro... nemusí to byť nič vážne možno nejaká hormonálna porucha liekmi sa to tá upraviť Držím palčeky.

verculiq

jajkafr

dakujem za radu. asiq to naozaj bude tym stresom teraz som prvy rok na strednej vsetko nove a tak.
dneska ma uz cely den boli brucho tak by to uz hadam mohlo prist!

:)

ahojte, ja mam za par mesiacov 17 a menzes mam presne 2 a pol roka a na zaciatku mi to meskalo tak najviac 2 mesiace a asi tak rok do zad aj viac mozno mavam menzes cca 3,4 krat za rok myslela som ze po tych 2 rokoch sa to upravi ale je to este horsie :(