Nepravidelná menštruácia

Príspevok v téme: Nepravidelná menštruácia
Zuzana19

Velmi ma trapi moj menstruacny cyklus. Mesiaciky mi niekedy meskaju aj dva tyzdne. Okrem toho mavam stale vytok (ktory sa v priebehu cyklu meni). Mamina vravi, ze to nie je normalne a mala by som ist ku gynekologovi, ale ja sa strasne hanbim a bojim. Poradite prosim? Dakujem
-----------------------
Článok na tému "Menštruácia" www.zdravie.sk
Sekcia "Antikoncepcia" www.zdravie.sk
Článok na tému "Tehotenstvo" www.zdravie.sk

weiush_ka

no práveže teraz to velmi pravidelné nie je...aj teraz mi to mešká a dosť dlho... aj tá predtým mi meškala dlho... ale može to súvisieť aj s dospievaním nie? zatial z toho stresy robiť nebudem :) alebo by som mala? o_O

Fernetka

weiush_ka/ pokial mas aj 35 dnovy cyklus ale je pravidelny na tych 35 dni -jeden den hore dole je to ok! niekotre zeny maju dlhsi cyklus nie 28 dnovy aj ja napr:)

weiush_ka

ahojte...ja mám síce 16 rokov ale to že som chudá spôsobuje že vyzerám na nejakých 14 :D menštruácia mi vždy meškala...teda mala som nepravidelný cyklus nie 28 dní ale okolo 35 dní...ale pred mesiacom my meškala dosť dlho...skoro mesiac...a teraz už zase mešká asi 2-3 týždne... myslíte, že je to normálne, keď ešte dospievam a tak...alebo by som s tým mala niečo robiť? alebo ak máte nejaké tipy ako to napraviť... nejaké čaje alebo tak...ale ku gynekológovi ma neposielajte :)

ShaulaThalit

ked som bola mensia, a boli sme na dovolenke, dostala som to a tiez mi to bolo velmi luto, a tamponov som sa bala a nevedela som si ich sama ani zaviest poriadne, tak mi mamina s tym pomohla, hanba nehanba... a bolo po probleme, chodila som plavat v pohode.

ShaulaThalit

ako ti moze menstruacia skazit dovolenku? vobec by som si nedavala tabletky, jedna vec je ta, ze ked mas este len 14, bude ti menstruacia meskat aj cez dovolenku, a druha vec je ta, ze ak by si ju dostala, tak povedz mamine, ze si chces uzit dovolenku a nech ti kupi take mini tampony pre dievcata, ktore si zavedies ked budes chciet ist do vody, alebo niekam inam... ale striedaj ich s vlozkami, na noc si das vzdy vlozky a cez den mozes mat tampony... nie je to hrozne.

kikušik

ahojte :) mam ani tyzden 14 a mam taky problem .. na dovolenku odchadzame uz zajtra vecer..
asi pred mesiacom ked mi koncil menzes som sa pozerala do kalendara kedy mi vychadza ten dalsi ... bolo to presne tyzden pred odchodom do chorvatska...nerobila som si s tym starosti bola som rada ze budem mat cez dovolenku veget .. ale teraz mi menstruacia meska a my uz zajtra odchadzame .. mala prist v sobotu a je stvrtok a stale nic .. prosila by som o radu ako sa tomu vyhnut na dovolenke .. vsade sa docitam len o tabletkach ale to sa bojim uzivat a mama by mi to ani nedovolila ... neda sa to nejak inak ?.. prosim .. velmi by mi to pomohlo ...inak budem na tuto dovolenku spominat ako na najhorsiu :( a k tomu ma ist este aj moja sesternica a to som sa tesila este viac ked som sa to dozvedela .. dakujem pa

domii

mimixxxx..jasne napisem ti...teda ak sa to odvazdim povedat a ak sa odvazim ist ku gynekologicke...neviem..prostee vzdy som sa bala takych veci..si na pokeci aj teraz?...viees povedz v ktorej miesnosti..ja tam napisem na skloo ak s tam..predsa sem nebudeme pisat nicky:)..teda ak mas zaujem:))

mimixxxx

nemas zac...ano xodim na pokec..prvy krat to bolo v 17tix a nebolo to vobec hrozne,ja som sa ani nebala,ze co tam bude,ani nehanbila ukazat sa,ale hanbila som sa sediet medzi tymi zenami tam v cakarni...ani neviem preco,potom som to tak prestala brat a moja gynekologicka je prijemna zanska a da sa s nou o vsetkom porozpravat...budem rada ked mi das vediet...a ak sa budes xciet porozpravat o hocicom tak som tu pre teba,oki??:)len hlavne uz nesmut,hadam sa to da nejak vyriesit...