Ako vybrat kliešta

kissinka

Prosim vas chcela by som sa opytat co mam robit ked som dala von kliesta psovi a ostal mu tam nejaky zvysok skusala som to aj ihlou vybrat ale nejde to co mam robit prosim vas???

damaxy

tak manzel ho odtrhol a ja som mu ihlou vybrala to co ostalo trochu som mu rozvrtala tu ranu ale asi ho to nebolelo lebo sedel a nejako sa memykal a vydezinfikovala a tu pinzetu dakujem za typ asi to kupim lebo obycajnou sa len rozpuci alebo odtrhne.Dakujem za rady

mifor

My sme si od zverolekára kúpili špeciálnu pinzetu, pomocou ktorej sa psíkovi dá kliešť pomerne ľahko odstrániť.

kikulka

ja mojmu psovi vyberám pravideľne aspoň jedného kliešťa do týždňa....mám labradora,treba psíka pevne chytiť,nech sa nemiká,lebo by sa mohla zatrhnúť hlavička kliešťa,ale myslí,.že ho to nebolí,ja mu tam nakvapkám trochu jódovej tinktúry(kúpiš v lekárni) a rukou ho vytočím v proti smeru hodinových ručičiek,zas pokvapkám a je to...

tish

no tak sposob aky sa odporuca vybrat kliesta je v prvom rade, co najskor, nenechavat ho odpadnut sameho, aj pes moze ochoriet na boreliozu alebo kliestovu encefalitidu. kliesta nikdy nechytat holymi rukami, ak to nie je mozne aspon cez odev, nejaku handru, nikdy neviete ci je kliest infikovany alebo nie, kliesta nevytacat, mohlo by dojst k jeho roztrhnutiu alebo rozpuceniu a k infekcii, uchytit ho napr pinzetou, co najblizsie pri kozi a rovnym trhnutim ho vytiahnut, miesto potom dezinfikovat a kontrolovat.

babenka

damaxy,no,kamaratka ich svojmu psovi vybera rucne.ja neviem ako,ci to psa boli alebo nie,ci len ten jej je taky poddajny a tvoj nie,jedno viem,ze je to rucne.a este druha vravela,ze ona ich necha vypadnut same.tak neviem,ktorej system je lepsi a spravny z hladiska zdravia psa.
snad poradi niekto zainteresovany.