Ako vybrat kliešta

taňuš

Prosím Vás môj hofko má kliešťa, vybrala som ho ale ostala mu tam hlava .. vadí to moc ?? plosíím odpoveď čo najskôr ..

anaj47

dodus skus vytiahnut hlavičku pinzetou a ak nepomože treba zajst k veterinárovi... mya násmu psikovi vytahujeme kliestov tak ze ho potrieme olejom a v protismere hodin. ruciciek potierame kliesta vatovou palickou, kliest vzdy odpadne, nestalo sa nám že by zostala hlavicka....

dodus

Ahojte prosim vas poradili by ste mi co mam robit lebo moj pes (maltezak) mal pri oku vo viecku kliesta , no vybral som jej ho ale ostala tam jeho hlava co mam urobit ? prosim pomozte mi lebo sa bojim o svoju jenny =(

Slobodna

hlavne ho netreba vôbec vytáčať ale uchopiť tesne nad kožou kde je zacicaný a vytrhnúť. Následne vydenzifikovať nejakým alkoholom alebo alpou.

vevericka

ta3 mozem ta ubezpecit,ze ja som toho pod mikroskopom videla vela a ze kliest tam ten zavitik nema, ako laikovi ti mozem povedat, ze tam ma haciky, ktore zabranuju vytiahnutiu, aby ho obet lahko nestriasla, ale je uplne jedno, ktorym smerom ho budes vytacat...

ta3

Bibi, ja som pravdaze na infikaciu vzdy davala pozor, nerobila by som to prstami, kde by bola ranka, snazila som sa ho vzdy vytiahnut tak, aby nedoslo k poskodeniu (pomliazdeniu) kliesta a pravdaze po zakroku som si hned ruky umyla mydlom, robila som to 15 rokov a nic sa mi nestalo, no, mozno som mala stastie

bibi123

ta3-moja teta tymto sposobom dostala boreliozu:O(((, asi mala ranku na prste... ja odporucam klasiku-vata a mydlo, resp. dat na vatovu tycinkou krem-napr. niveu a namazat ho okolo kliesta, on sa zadusi a sam sa pusti-nas hafan nosi od marca do septembra Kiltix obojok a nezahryzne sa do neho ani blska, ani kliest:O)))

ta3

Vevericka, nepozerala som pod mikroskopom ci kliest ma na sosaku zavit alebo nema, mne tak bolo poradene, tak som to tak robila a vzdy som ho uspesne vytiahla, asi tam tie zavity budu, lebo ked sa snazis ho bez tocenia spravnym smerom (teda proti otacaniu hodinovych ruciciek) vytiahnut, nejde to a ked, tak iba odtrhnes hlavicku

ta3

ja som sa ich natahala mojmu havkovi za 15 rokov snad tisicky a nebol to ziadny problem, kliesta uchyt prstami a vytacaj proti smeru hodinovych ruciciek pokial sa nevytiahne, pri troche trpezlivosti a zrucnosti tymto sposobom nie je tazke vytiahnut aj celkom malych