Ako vybrat kliešta

tibor887

Kliešťa treba jemne s pinzetou vybrať, ale radšej treba tomu predísť a aspon v na jar mu dať prostriedok proti kliešťom. Vtedy je najviac ohrozený. napriklad tento davam ja
-odkaz odstránený-

tibor887

Kliešťa treba jemne s pinzetou vybrať, ale radšej treba tomu predísť a aspon v na jar mu dať prostriedok proti kliešťom. Vtedy je najviac ohrozený. napriklad tento davam ja
-odkaz odstránený-

Macca

Mozno, ale tato informacia je uzitocna i pre ludi. Kazdopadne staci hladat. Na nasich strankach by ste nasli odpoved.

Ako správne odstrániť kliešťa? www.zdravie.sk

jancecka

ak nechceme, aby vypustil kliešť zo seba svinsvto, tak ho nekrútime, ničím nemažeme, jednoducho vytiahneme, a ak sa stane, že sa odtrhne hlavička, nič sa nedeje, telo si s tým poradí. Prosto kliešť nesmie zbadať že sa s ním niečo deje, aby nevypustil tie hnusy zo seba do tela. Tak to platí u ľudí, myslím že u psov by to mohlo byť to isté :-)) existuje na to špeciálna pinzeta, s ňou to ide raz dva

livia007

ja som to uz robila min. 15 krat- vyberala som nasej macke a aj psom a to najprv som tam dala co najviac oleja a potom vatou som krutila proti smeru hod. ruciciek. vysledok bol vzdy pozitivny:-)))

arronko

urcite nie rucne, ved sa ti moze v rukach rozpucit a ak je infikovany, nakazi ta... ak uz chyti kliesta, tak su na to take specialne pinzety. Ale ja vzdy hovorim,lepsia je prevencia - takze urcite odporucam kupoit obojok kiltix, ktory nielen proti kliestom, ale aj blcham a komarom... mam ho vyskusany a mozem len odporucat.

mops

Najlepsie je psika zaockovat proti borelioze,pretoze ked hlavicka kliesta ostane v tele je to nebezpecne,lebo nevies ci kliest nebol infikovany.

nighthawk

No mne pomohli najednoduchsie veci, voda po holeni, nakvapkal som pri hlavicku a sam zacal vyliezat, asi 4 krat som ho otocil proti smeru hodinovych ruciciek a je vonku :) Myslim ze toto je najjednoduchsie :)