Ako vybrat kliešta

deni545

Ja som raz mala kliešťa a snažila som sa vybrať si ho, no neúspešne .. kliešť bol už hlboko takže som skončila na chirurgii .. nabudúce keď si náhodou objavím kliešťa tak sa ani nebudem snažiť vybrať si ho a hneď pôjdem na chirurgiu .. chirurg si s ním už poradí :)

vevericka

neviem kto to vymysla, ale preco krutite v smere alebo protismere ruciciek?>??ved ten kliest tam nema zavit preboha..

Diana01

Ahojte,

o tej pinzete som pocula dost, ale zatial som ju este nevyskusala. Najviac sa mi osvedcil zo vsetkych prostriedkov advantix. Baleny vo forme spot-on, staci nakvapkat tam, kde si psik nedociahne.Dospelemu psikovi asi 4 kvapky po dlzke chrbatiku. Odpudzuje a zabija blchy, klieste a komare. Mozu ho pouzivat aj steniatka, pre ktore je dostat special balenie - asi 1 kvapku pri hlavicke. Ucinkuje aj vo vode, po kupani a vysuseni je treba opat aplikovat. Odporucam vyskusat.
Dia

hugolin

klieste su velmi nebezpecne, mam z nich panicky strach. Tiez som psovi raz vyberal kliesta, bolo to dost tazke lebo sme mu ho neskoro nasli, uz bol poriadne nacicany. Mozno by nebolo zle sa opytat priamo veterinara, ked u neho nejblizsie budes, ako je najvhodnejsie vyberat psovi kliesta. Lebo predsalen ked to ma pes v nejakej oblasti, kde je vela srsti tak je mozno vhodnejsi iny postup, ako je bezny postup u ludi. Inac ja som pocul, ze pre ludi je fajn si dat jednu tabletku B-komplex forte aspon 2 hodiny predtym, ako clovek ide niekam do prirody a vraj to potom odpudzuje hmyz a pomaha to aj ciastocne odpudi kliestov. Asi im to potom smrdi a nasa krv im potom nechuti, domnievam sa.

alusinka

btw. doktor jej este povedal, ze mala stastie, ze sa jej spravila ta skvrna (mala asi 20cm), lebo vraj niektorym ludom sa vobec nemusi vytvorit, a choroba prejde potichu do dalsieho, horsieho stadia...

alusinka

Moju sestru napadol kliest a ani o tom nevedela. Az sa jej po case na chrbte spravila obrovska cervena skvrna. Bola u doktora, a ten zistil podozrenie na boreliozu. Hned je nasadil lieky, a dneska je uz ok...

ja by som neriskovala, a isla radsej k doktorovi, nech ti spravi testy ;)

anikam

vcera na kupalisku ma nieco zasvrbelo na chrbte, automaticky som sa poskriabala, pozrela na prst, ze co ma to svrbi a maly cierny tvor na mojom prste vyzeral ako kliest, ale bez hlavicky. ale bol dost maly, nevedela som ho s istotou identifikovat, aj ked vyzor kliesta mam v malicku, nakolko mame psa a na toho sa radi prisaju. Spytala som sa muza, ci nevidi na tom mieste, kde som sa poskriabala nejaku ciernu bodku, ale poznate muzov, nic tam nemas...co chytas paniku..
tak som si "kliesta" odlozila do kozmetickej kapsicky a aj by som na to zabudla, keby som tu dnes na fore nenasla tuto temu. Tak som teraz vzala velku lupu, aby som sa kukla, co mi to vcera na chrbte sarapatilo, lenze zvieratko uz bolo znacne vysusene a tazko sa da aj pod velkou lupou identfikovat. Moze to byt kliestik aj nemusi. Syn mi teraz prezrel chrbat, hovori, ze nic nevidi. Chcem sa len spytat, ked sa taketo nieco stane, ze si na chrbat nevidite, neviete, co sa do vas zakuslo a pripadne tam nechalo svoju hlavicku,da sa vidiet este hlavicka na druhy den - kedze sa hovori, ze hlavicka kliesta sa zavrta do tela, co vlastne treba sledovat? Objavili by sa v takomto pripade tie priznacne cervene skvrny okolo miesta vhryzu?

nika7777

to je pravda, frontline je výborna vecička, používam ju tretí rok, až keď som povedala veterinárovi, že ho používam, hneď mi povedal, že je to návikové pre psa a že zaťažuje pečienku, slabšia imunita a podobne. Tak som skúsila Advantix, uvidíme, či je taký dobrý, ten ževraj nie je návikový, ale frontline fagt zabral. Ja mám také špeciálne háčiky na kliešťov, ide to s nimi ako "po másle".

slobodnaa

ja ich psom vytrhávam, chytím pri hlavičke a vytrhnem a potom vydenzifikujem. Žiadne mydlo, olej. Frontline výborná vecička, máme od kliešťov pokoj.

zuzic

pytala som sa na pohotovosti, zevraj ho treba namocenou vreckovkou od mydla kruzit okolo neho v protismere hod. ruciciek on vyleze sam. aj som si ho tak vyberala trva niekedy dlhsie ale vyjde sam