NALIEHAVA VYZVA

Príspevok v téme: NALIEHAVA VYZVA
damian

Vazeniucastnici fora! V tychto dnoch SITA vydala spravu o tom, ze v doch materskych skolach v Nitre budu deti "zadarmo zaockovane". Mnohi iste viete o politike vakcinacie a o jej vyznamnom nebezpecenstve. Tieto veci supred verejnostou skryvane. Tymto ziadam vsetkych, zastavte toto tuto spinavost na detoch! Ak poznate kohokolvek v Nitre, prosim, upozornite ich co najskor na tieto veci, varujte ich! Verim, ze sa takto informacia dostane zucastnenym rodicom a zabrania zaockovaniu svojho bezbranneho dietata. Vsetkym, ktori sa akokolvek o tuto akciu pokusia, velmi pekne dakujem, v mene tych deti!

damian

Nemozem teraz odpovedat, tak len v kratkosti. Moje deti ockovane NEBUDU ani jednou vakcinou. Tu to zakon neprikazuje z toho dovodu, ze spolocnost uz prilis vela vie o nebezpecenstvach a hromadia sa sudne procesy z dovodov vaznych nasledkov z ockovani.

[zruseny12]

no neviem ci tie skoly su az tak zle na tom,ebo ja som davala zeleninu do skolky napr.a oni maju svoj predpis a prave mi hovorila riaditelka,ze nemozu hoci, co varit...
napr.mastne majonezu,vyprazane atd.takze mozno sa stane,ze niekde presolia,ale nie vedome tak ako doma,sa stane tak aj v jedalniach kde sa vari vo velkom...

den

..jeden fyzik zo znamych sa vyjadril, ze rastlinne masla a ich vyroba, ze je to dost skodlive pre telo, ini vravia, ze maslo klasicke je zle, nie kazdy med je dobry, lekvare zase obsahuju vela cukru..cely nas svet a vobec strava je uz zla..takze nemame vela moznosti:(
Ale da sa vyhnut aspon ciastocne..nevyprazat a nejest udene o pohybe na cerstvom vzduchu si dovolim pochybovat v mestach:(, nefajcit a nepit alkohol, pokial je to mozne nepchat do seba vsetky lieky ak nas nieco zacne boliet, nepit presladene napoje, nenavstevovat solaria, chodit peso ak uz nemame ten sport...
Teda da sa, ale niektore veci neovplivnime..ako kto nema zahradku, alebo dost penazi na zdrave predrazene potraviny..teda pokial sa da, tak sa snazime..ale presne tie jedalne mi tiez napadli, ci mam chytit kucharky pod krk:D
Zdravy zivotny styl tu bol, ked nebolo tolko aut a fastfoody, a deti behali bose po lukach...a tak, nase babky mozu spominat, aj ked netvrdim, ze to mali lahke

[zruseny12]

...no ja sa vyjadrim k vitaminom...mam skusenost,ze pomahaju...mam to aj potvrdene...a k tej strave atd.je vsetko pravda,nie kazdy sa dostane k dobrej a kvalitnej strave...
my ked sme byvali v rodinom dome vypestovala som vsetko BIO...A AJ KED SOM MALA ZDRAVOTNE PROBLMI neboli az take viditelne....TERAZ BYVAM UZ ASI 5ROK V PANELAKU A VSETKO SA KUPUJE ZELENINA ATD.A UZ VIDIM ROZDIEL...
je to tazke,ale ludi pomaly zabija stress a strava...uz od malicka,a kto byva v panelaku je na tom horsie ako ludia, ktory maju zahrady....hoci aj na zahradach sa uz musia robit postreky...

njm

a este mi napadlo..ohladom vitaminov, niekde bola diskusia na toto a vraj ziadny martankovia a umele vitaminy v tak silnych koncentraciach..vraj len platimwe za nich a figu pomozu...tak ako to je s tymi vitaminmi?Zase len biznis pre lekarne?
A kde v zime zozeniem kvalitnu zeleninu a ovocie?Mne tie dovozove paradajky v zime vobec nechutia, maju slabo oranzovu farbu a su bez chuti...
Ak ma niekto zahradku, tak to vam poviem, ze aj v lete su tie paradajky sladucke ako jahody a v obchode nie...zial, ja zahradu nemam a len sem tam sa dostanem k "domacim"dopestovanym :(
A v skolskych jedalnach nemaju deti na vyber, vsetko presolene a same maso, vyprazane jedla mastne a ziadna zelenina a nie kazdy moze prist domov a detom uvarit obed..cize aj ak by ludia chceli zdravo zit...neda sa to vzdy a co ovzdusie v mestach?Proste uz sa ani zdravo zit neda.Aj tie celozrnne muky a tak no my si ich nemozme dovolovat kupit, lebo kazdu korunu obraciame aj tie zdrave vyrobky su 3x drahsie..cize je to taky bludny kruh.
Maso nekupujeme, sem tam hydinu v nedelu ale skor sme na cestoviny..a tam tiez je biela muka..teda co jest?Je to zlozite, nevyhneme sa tzv zlej strave.
A jogurty si myslim, ze su zdrave a mlieko pre deti?Kedze susene je drahe, tak zase len to klasicke, nastastie manzelka dojcila 2+1 rok spolu..tak aspon daco:)

njm

Vdaka za prispevky..taka stredna cesta, myslim rozumna by bola :)
Damian, hovoris, ze treba pit vodu....ale o akej vode hovoris?
Z vodovodu?Ta je zdravotne nezavadna?Velmi zavisi od zdroja vody, tak napr. podlazie na jazere v Ke je nevyhovujuce a voda, kt. je odtial dost nici pracky...teda co potom ludia?
Cize aku vodu..kto ma stastie pije nejaku zo studnicky makku..ale co taka tvrda voda?Nechcem sa hadat, len aku vodu vlastne pit?
Mozno si mnohi pamataju v skole v 80tych rokoch, bolo citanie na rychlost a neviem preco, ale mne utkvelo v pamati tie clanky o zaskrte, ako boli deticky velmi chore, aky to bol strasiak pre mnohe rodiny a teraz nastastie nieje.....takze tie stare ockovania snad neobsahuju tolko skodlivin.
Nemyslim si, ze by sa mali vsetci lekari hadzat do jedneho vreca, aj ked ten biznis s liekmi a liecenim, ma nieco do seba a tiez sa mi to nepaci.
Mne doktorka ani neodporucila ockovat sa na chripku, hoc som casto chory na dychacie cesty.
Este mam otazku, som alergik a chodim na vakciny, vraj je to lepsie, ako pchat do seba antihistaminika a kortikoidy, pretoze tie vakciny by mi mali priznaky uplne odstranit, kdezto tamtie, len tlmia...tak ako to je s tym?
Neliecena alergia moze prerast v astmu a to je velmi zavazne ochorenie.
Ludia si mozu vybrat..to ano, ale kde je istota.vsetko odmietat, alebo vsetku liecbu prijmat..alebo nikedy ten zlaty stred?Ale co je ten stred?Vdaka.

katka26

NO MYSLIM SI, ZE AK BY SA NIECO TAKE DIALO V SKOLKE KDE BY CHODILO MOJE DIETA, TAK BY UPOVEDOMILI RODICOV DOPREDU (TUSIM ZE SA AJ TAK STALO) A V PRIPADE AK BY SOM JA NEMALA ZAUJEM, RESP. BY SOM S TYM VYSLOVENE NESUHLASILA, TAK BY MI DIETA NEZAOCKOVALI!!! TEDA PREDPOKLADAM...

hmhmhm

damian nie je členom žiadnej sekty.je Je členom združenia " Kampaň za pravdu v medicíne",čítala som si niektoré články na jeho stránke zdravie,sro.Nedá sa zo všetkým súhlasiť,zvlášť čo sa týka očkovania.Vďaka aj povinnému očkovaniu sa u nás nevyskytujú vážne ochorenia ako TBC, záškrt,tetanus,osýpky atď.V súčasnosti je veľká migrácia obyvateľstva vo svete a nevie sa čo nám sem kto zavleče.

Čo sa týka očkovania proti pneumokokom, tam by sa rodičia mali rozhodnúť sami. Ale ja v tom nevidím nič zlé.

Damian,predpokladám že dieťa ešte nemáš.Ak budeš mať,odmietneš svojmu dieťaťu všetky očkovania?

barbinka

lea: ja som sa už tiež pýtala na damianové vzdelanie asi 3krát. Nikdy nepovedal. Myslím, že je to fanatik z nejakej sekty a za túto propagandu príjima peniaze. a súhlasím s jajkou, že tie očkovania čo sú desaťročiami overené sú v poriadku. proti chrípke by som sa teda očkovať nedala.

damian

Na infektologii nerobim. Robim inde. Avsak, to, na akom odd robim nie je relevantne. Lekarov informujem a mnohi suhlasia. Niektori nesuhlasia. Nie preto, zeby o veci nieco vedeli, ale koli jesitnosti a preto, lebo nie su ochotni o veci ani rozpravat. Radsej budu kazdy tyzden na nejakom obede pocuvat "NEZAVYSLE" prednasky o konkretnych liekoch. Prednasky, ktore prednasa zas len nejaky iny doktor plateny za prednasku firmou, ktora vyraba dany liek. Bola minule aj prednaska nezavysla - o jednom lieku zo skupiny statinov. Nebol ziadny obed, ziadne darceky tam nik nerozdaval. Takmer nik neprisiel. Smutne! Toto je ale kazdodenny fakt.