Neviete ako sa spravne pripravuje brokolica?

m8

ked si robis zapekanu brokolicu tak do vody treba dat varit spolu s brokoliciu pretlacene strucicky cesnaku.2 na jednu brokolicku stacia. nestrati farbu je krasna zelena

RNG

Varenim sa rozne cenne latky, najma protirakovinne v brokolici znicia. Preto len kratko sparena alebo surova je najzdravsia pre nas.

joyef

na varenie akejkolvek zeleniny sa pouziva tlakovy hrniec a nie mikrovlnka .uchovavaju sa vitmany a vsetko co potrebujes pretoze pri vareni v tlakaci nedochada k oxidacii bez pristupu vzdychu.stara vec viac ako sto rokov.treba si postudovat nieco o tom

iwet

ja davam brokolicu do mikrovlnky na 3 minuty max, zmakne a je krasne zelena. Viem ze mikrovlnka nie je ziadna vyhra ale tych par sto sekund to predycha a mam s tym uz dlhodobe skusenosti. Aj s inou zeleninou sa da, ale niektore treba dlhsie parit, niektore menej. Dolezite je samozrejme to dat do mikrovlnky v uzatvorenej nadobe alebo mikrotenovom sacku :)

damian

Vsetko je otazkou zvyku. Kapitalizmus nas naucil na veci, od ktorych si budu ludia tazko odvykat. Vsade naokolo panuju bludy, vzdalujeme sa cim viac, tym dalej od prirody.

Treba hryzt co najviac a co najsurovejsie potraviny...

damian

Mirka, 70 - 75 stupnov je dostatok na to, aby sa znicili enzy,y a vitaminy. Vies, vsetko je otazkou zvyku - ja som tiez do isteho casu zaparoval. Ale prestal som. Zvycajne brokolicu teraz hryzkame celu (aby zuby silneli), a len niekedu nadrobno posekame do salatu.