cytologia

lulu91919

Ahoj bola som na vyšetrení citológie prvej vyšlo mi 2-3 povedal mi pán doktor že mám prísť o 3 mesiace potom som mala druhú tá mi tiež vyšla tiež 2-3 a povedal že mám infekciu tak mi predpísal lieky a mám prísť pre istotu na histológiu bojím sa o výsledok čo si myslíte o tom? niaka rada bodne posím pa

anize

No tak som bola na tom odbere na HVP ozaj to nic nieje, ale mne doki povedala ze mam cakat sest tyzdnov a potom si zavolat tak to je hruuuza, no ale pockam i ked bojim.... dufam ze pri odbere na HVP robia aj cyto este raz lebo to su akurat dva mesiace od tych zlych vysledkov. Tak sa drzte !

marci

to anize:
test na HPV-čko sa robí podobne ako cytológia.Je to ster z krčka,mne to robia takou malou štetôčkou.Ale robí sa to myslím aj "paličkou".Celé to trva pár sekúnd a vôbec sa netreba báť.Ja mám za sebou kontrolný ster a to cca.dvojtýždňové čakanie je dlhé.Ale snáď sa to nezhorší aj keď mám obavu.Venuj sa babatku a teš sa s ním(ňou).To je najlepšie liečenie.

anize

Dakujem za povzbudenie a este mam aj strasne silnu menstruaciu tak neviem ci to s tym ma nieco spolocne no neviem...pockam pokial mi skonci a idem na tie testy neviete ako sa to robi (ten test na HVP?) .... Juj ale som vystrasena a to si hovorim ze mam byt kludna lebo este kojim inak mam 32 rokov.

marci

anize neboj zatiaľ sa nič hrozné nedeje.Nestresuj sa.Pozri si stránku Liga proti rakovine.Je tam veľa dobrých článočkov.Drž sa

anize

Dobry den, musim sa aj ja pridat som pol roka po porode a vzdy som mala cytologiu v poriadku a az teraz som mala cyto IIIa skoro som umrela od strachu tak neviem co bude ... ma mi robit doky nejake testy na HPV tak uvidime . Drzim palce vsetkym aby to bolo OK

mima 37

Ahojte, hladam prave na internete co to o cytologii. Dnes som si bola po vysledky a su yle cytologia 3-4 a to pred rokom bolo vsetko ok. Takye ma caka operacia, vzorky na histologiu a opet cakanie. je mi na nic, mam strach.
Viem ako je dolezite chodit na pravidelne kontroly, chodim. Baby ak mate lekara, ktory sa vam nezda, vymente ho, pripadne sa na vysledok pytajte, podrobne a hlavne nech vam vysvetlia ako a co dalej. Nie je nic horsie ako sa neskor dozvediet, ze je neskoro a choroba je v pokrocilom stadiu.Drzme si palce.
mima

keka

lekarka mi brala ster z krčka maternice na kolpocytologiu,no zdalo sa jej krvacanie z krčka.Nemám žiadne problémy ani bolesti.chcela by som vediet čo to može znamenat.

marci

ad.Ethel
žiadny ma nechce s tým,že môj lekár to má doviesť do konca.Ale uvidím niečo sa mi črtá tak drž palce.