cytologia

Z..Z..Z..Z

Dobry Den!Dnes som sa dozvedela ze mam zlu cytologiu...a gyekologicka mi brala dake stery na 8 paliciek.A wobec neviem preco.S coho vznika ta citologia?Dakujem za radu...

kuratko0011

dobrý den, rada by som sa spytala na vase skusennosti. Po druhy raz mi vysla cytologia medzi 2-3, tento tyzden mam ist k mojej lekarke.no neviem naco sa mam pripravit.co ma moze cakat? mozem sa vyliecit len za pomoci nejakych liekov?? alebo ma caka operacia?? prosim poradte som zufala.dakujem

zea

Prosim vas,vie mi niekto poradit? Ked som volala kvoli vysledkom z cytologie,sestricka mi povedala,ze mi tam vysli nejake zmeny a ze mam prist po pol roku znovu na vysetrenie.Ked som sa spytala,ake zmeny,povedala mi,ze mi to vyslo na minus dva. Vobec nerozumiem,co tym myslela. Moze mi to niekto vysvetlit? Velmi pekne vopred dakujem.

biba2

ahojte, mám 18 rokov a moj problem je taky ze mi pravidelne meskava menstruacia,predtym mi vzdy chodila na nas,doktorka ma vybavi z tym ze mi pichne injekciu na vyvolanie a povie mi ze by mi to malo upravit cyklus aspon na tri mesiace co sa nikdy nedeje, povedala mi ze mam zvacsene vajecniky a to je vsetko neviem vobec co to obnasa a ako idem riesit ten cyklus neviem preco sa to tak z mesiaca na mesiac zhorsilo,prosim poradte mi s tym niekto.z cytologie som mala 2, bojim sa urcite chcem mat v buducnosti deti.

jasom

Indonal je na hovno. Mne sa moj zdravotný stav zhoršil po jeho dobraní. A dokonca som začala krvácať, napriek tomu, že beriem antikoncepciu a mam bolesti v podbrušku.

amina

odkaz pre anize, mam presne ten isty problem a to do bodky ako ty ...zajtra ma caka odber na HVP chcela som sa ta opytak ako si dopadla co ti povedali aky postup ti navrhli...dost sa bojim
dik

vikazv

Zdravim, rada by som sa informovala.Po druhy krat som mala vysledok z cytologie 3a. Kontrola opat o tri mesiace. Lekarka mi povedala, ze s tymto krckom mozem otehotniet a potom sa doriesi krcok, teda konizacia.Lebo keby sa teraz robila konizacia , tak s otehotnenim by bol problem. Mam 33.rokov a este nemam deti. Je tento postup spravny?...dakujem

catherin

LENA, bunky na krcku niekedy mozeu byt abnormalneho charakteru a nemusi to vobec znamenat rakovinu. Ale z tychto buniek sa casom MOZE vyvinut rakovina. Preto by kazda zena, ktorej bola zistena zhorsena cytologia mala byt sledovana, ako sa tie bunky spravaju.Preto sa robi opakovane a pri nazlepseni alebo nebodaj zhorseni sa robi histologia a tam sa uz urcuje ci ide o bunky rakovinoveho charakteru.
VIKAZV, Indonal nie je na predpis, je to doplnok vyzivy(podotykam dost drahy) ktory na prirodnej baze z brokolice kapusty a karfiolu, ktore obsahuju indol-3-karbinol ovplyvnuju metabolizmus estrogenu, ktory zasa ovplyvnuje alebo napomaha tomu aby HPV virus nemohol vyvolat rakovinu, takisto pomaha tym, že likviduje uz vzniknute abnormalne bunky. Zasa je toho viac na stranke www.indonal.sk. Ja som sa na to lekara pytala, odporucil mi ho a teda som ho poctivo 3 mesiace brala.

vikazv

Chcela by som sa este opytat na ten Indonal. Je vhodne aby som si ho kupila a uzivala, napriek tomu, ze som to nekonzultovala s lekarkou?...ma to nejake vedlajsie ucinky a je to volnopredajny liek??....dakujem

lena251

ja som myslela, ze to je ako kazda rakovina, aj krcka, takze nie je??? nevyznam sa v tom. ja len viem, ze som cytku mala ok, dokonca aj teraz na II, ale som mala rozsiahl leziu uz roky a s tym spojene problemy ako vytoky a v posl. polroku aj krvave, preto mi robili konizaciu a histologiu budem mat buduci tyzden. tak uvidim co ta povie, len dufam, ze to bude ok.