cytologia

catherin

Ak histologia vyjde zla, potom sa pristupuje na konizaciu. Mne ju nebolo treba, ja som mala cytku 3 a v druhej tiez na 3 pritomne zmnozene leukocyty, preto mi nasadili antibiotika. A ten Indonal som si kupila sama aj antioxidanty. Nasledna cytka bola 2. Cize konizacia mi robena nebola, nebolo ju treba. Sledovana vsak budem dalej. O pol roka mi budu robit dalsiu cytologiu. Ja pracujem v zdravotnictve takze nejake poznatky som mala, samozrejme tiez ma zaujimalo co so mnou bude dalej, radila som sa s viacerymi lekarmi aby mi bolo vsetko vysvetlene, myslim, že primar u ktoreho sa liecim mi podal maximalne vysvetlenie na milion mojich otazok.

catherin

vikazv, napisala som uz z vlastnej skusenosti dost na tuto temu, ak ti pomoze: Mne urobili cytologiu, nasledne test na HPV ci je vysoko rizikovy a ci nizkorizikovy. Opakujem ak ti dva krat po sebe vyjde cytka na 3 mal by sa robit odber na histologiu, ktory potvrdi alebo vyvrati bujnenie buniek

vikazv

Dakujem za odpovede , a este by som sa este poradit. Ake dalsie vysetrenia sa robia, po cytologii???....skor nez by malo dojst ku konizacii??...

catherin

Nezhubna rakovina krcka maternice??? Medzi nezhubny nador krcka sa povazuje condylomata accuminata-genitalna bradavica a to sa neriesi konizaciou. Ale vypaluje sa alebo sa zoskrabuje chirurgickou lyzickou. Neviem teda presne co mas na mysli...Aby sme sa lepsie pochopili mozes prosim objasnit???

catherin

este k tej konizacii, naozaj sa nou odstranuje napadnute tkanivo a to preto aby sa pripadne "zle" bunky nesirili dalej. Aby nenastalo bujnenie. Ale nie je zarukou, ze sa pod plastikou nezacne vytvarat nove. Trosku na priklade: Ked ma niekto nador tak sa vyoperuje ten AJ Z OKOLITYM TKANIVOM, aby sa nesirila rakovina dalej.

catherin

Pretoze ked su na natere ine zmenene bunky, musi sa cytologia robit castejsie aby sa predislo prave tej rakovine. Musi sa sledovat. Koli rakovine sa to robi cela cytologia, nie??? Ako pisem do 3 cytky to vobec nemusi mat s rakovinou nic spolocne, aj ked niektorí lekari hned robia konizaciu. Pristupuje sa k nej az po opakovanych cytologiach s nezmenenym vysledkom a naslednej histologie a pri cytologiach 4 a 5.

lena251

neviem, ale preco pises hned o rakovine? ved to rakovina vobec nemusi byt. a s tou konizaciou si myslim, ze by mal posudit lekar, mozno naozaj nie je riesenim na vsetko. zalezi na tom co koho trapi a s cim ma problemy. ale pochopila som, ze viac menej je to riesenie na to aby sa dosiahli lepsie vysledky na cytologii. odstranuje sa nou napadnute tkanivo.

catherin

vikazv. konizacia nie je riesenie. Ako som pisala chodim k primarovi lebo som u svojho lekara nebola spokojna a mala som strach. Vysvetlil mi ze ak by som aj podstupila konizaciu, neznamena to ze uz mam po starostiach a rakovina mi nehrozi. Kazdy zasah do organizmu je ZASAH a preto pristupil k liecbe zapalu(inak citila som sa dobre ani by ma nenapadlo ze zapal mam) a teraz ked mam po prelieceni dvojku, budem stale co pol roka sledovana- to by si musela aj po konizacii. Na nete je vela informacii najma na stranke LIGA PROTI RAKOVINE tam odpovedaju odbornici na rakovinu. Urcite ti ani jeden nebude odporucat konizaciu! Precitaj si alebo mozes aj poslat svoj problem. Docitala som sa ze rakovinove bujnenie moze nastat aj pod plastikou, ktoru pri konizacii robia. Naozaj sa nestrachuj na vsetko sa lekarky pytaj a ako pisem, pozri tu stranku. A nestresuj, viem co som zazivala ja. Uz je lepsie. :))

vikazv

Dakujem za odpovede.Vzhladom na to, ze som mala 3 na cytologii. Ake by sa mali urobit vyetrenie pred tym nez by som isla na tu konizaciu??...dakujem za odpovede