Hyperventilacna tetania?

Príspevok v téme: Hyperventilacna tetania?
Kvetka

Viackrát sa mi stalo v autobuse alebo aute,ze mi bolo neuveritelne zle.Nikdy som nezazila take pocity.Strpli mi ruky,nohy,celá sánka,a prsty mi vykrútilo do strán.Zvlásť pocity: zdalo sa mi,ze nie len odpadnem,ale mala som pocit ze rovno ZOMRIEM!!!Vobec neprehanam,ale odpadnutie neprichaczalo pri tomto stave do uvahy,bola som presvedcena,ze este chvilu a zomriem.Preslo to,ked som vysla z dopravneho prostriedku a poriadne som sa rozdychala.
Lekar ma vypocul a mlcky napisal do karty "priznaky Hyperventilacnej tetanie". To je vsetko,co viem.Ani sa nevyjadril co s tym, ako to liecit.
Iny lekar povedal,ze je to iby psychika a nemam sa sustrdovat na seba???Nesustredovala som sa na seba!
Ma niekto viac info o tetanii?

[zruseny12]

monika dole som pisala dnes o 8:18hod. na akej stranke si mozes precitat o Tetanii,len ja som citala este jeden clanok...tak neviem...kolko a co je popisane o tetanii...

monika99

RNG-MaxEpa sa moze uzivat aj s horcikom??????,horcik som zacala brat jednu tabletku denne ale este len druhy den

monika99

ahojte vsetci,asi pred mesiacom som ochorela,zacalo som citit palenie na hrudi a na srdci,aj od zaludka,nebolo to vsak palenie zahy,bola som na vysereniach od krvy az po vysetrenia na gastroentrologii a vsetko mam dokonale zdrave ale za posledne dni sa mi stav zhorsil a tie bolesti trvaju aj 6hodin,mam pocit ze mi roztrhne hrudny kos.....ako sa prejavuje ta tenania a kam mam ist na vysetrenia????poradte

[zruseny12]

ja uzivam vapnik+ryby olej,doplnky podla krvnej skupiny,a kedze mam 40-dcat tak telo pripravujem na menopauzu-tak doplnky na menopauzu-tam su aj vytazky z rastlin...ale uzivala som aj B-komplex-forte,lebo som mala v krvi stress,a malo vit.sk.B...vcera na teme VLASOVA ANALYZA...som tiez o tej kvapke pisala pre nejake zaujemkyne tak si to najdi...ale rada ti odpoviem ak budes chciet nieco vediet...

[zruseny12]

ja som bola v KE u lekara ktory mi to zistil z kvapky krvi z palca...a pod mikroskopom to predomnou skumal...a premietal to na PC monitori,tu krv....a presne aky mas zaver z testu tetanie?

parky

ano, uz ju mam urcenu..len niekedy mam take pocity, ako by to nebola tetania, ale nador na mozgu, ale bol som na CT a na MR a nic nezistili... a ako sa daju zistit ake mineraly mi chybaju a ake tabletky uzivate?

[zruseny12]

parky mozes si precitat toto,ale ja som citala aj iny clanok o Tetanii,tak ja neviem co je spravne www.novycasprezeny.sk do vyhladavaca si natukaj Tetania a tam ti vyhodi clanok o Tetanii....mne ju 2x potvrdili uz som si na nu zvykla,len si musis uz davat pozor/ja mam tetaniu z nedostatku vapnika,odvapnuju sa mi aj kosti,tak teraz budem chodit na odbery a bude sa zistovat preco sa to deje.../

RNG

Parky, tetania je nedostatok mineralov. V horucavach sa potis a stracas mineraly v pote.Okrem toho extra pijes a stracas mineraly mocom.
Odpoved teda je, v lete su utoky tetanie castejsie