Hyperventilacna tetania?

Príspevok v téme: Hyperventilacna tetania?
Kvetka

Viackrát sa mi stalo v autobuse alebo aute,ze mi bolo neuveritelne zle.Nikdy som nezazila take pocity.Strpli mi ruky,nohy,celá sánka,a prsty mi vykrútilo do strán.Zvlásť pocity: zdalo sa mi,ze nie len odpadnem,ale mala som pocit ze rovno ZOMRIEM!!!Vobec neprehanam,ale odpadnutie neprichaczalo pri tomto stave do uvahy,bola som presvedcena,ze este chvilu a zomriem.Preslo to,ked som vysla z dopravneho prostriedku a poriadne som sa rozdychala.
Lekar ma vypocul a mlcky napisal do karty "priznaky Hyperventilacnej tetanie". To je vsetko,co viem.Ani sa nevyjadril co s tym, ako to liecit.
Iny lekar povedal,ze je to iby psychika a nemam sa sustrdovat na seba???Nesustredovala som sa na seba!
Ma niekto viac info o tetanii?

Kvetka

karen
- ja zatial ziadne lieky neuzivam,ani mi to nik nenavrhol.Ale ten magne b6 ma zaujal.Mozem si to kupit a uzivat bez predpisu?
Skaaareeeda
- presne tak to ucinkuje aj u mna.Vystupim von,1-3nadychy a v momente neviem,ze mi daco bolo.Naposledy,ked som vystupovala na kazdej zastavke(cestovala som daleko) tak touz neucinkovalo!!!Stale mi bolo na umretie.
Ivka
- vazne,mohla by si to napisat sem.
Dakujem aj za karen

skaaareeeda

ja mam podobne zazitky s cestovanim ale ja som bola diagnostikovana s panickou poruchou. z nicoho nic na teba pride taka nevelnost a ty si myslis, ze s tym nedokazes nic urobit.....co sa ma stat to sa stane a neda sa to ovplyvnit. no ale ked vystupim, tak v tom momente je vsetko v poriadku.

keren

no, neviem presne aku to ma logiku, ja som tuto radu dostala az potom co sa mi to stalo druhykrat a odvtedy sa to chvalabohu neopakovalo
beriem tebokan, kvoli zavratom, predtym som brala nootropil a bola som velmi nervozna, zle som na neho reagovala tak mi k tomu dala persen a potom nootropil vymenila za tebokan a pridala k nemu magne b6 a zatial je vsetko v poriadku =))
Ivka a co nove si sa dozvedela? nemozes to napisat sem?
Kvetka drz sa =) papa

Kvetka

mne sa to prvykrat stalo ked som mala 10,odvtedy sa to opakuje s odstupom 2 - 3 roky a uz mam 28.
Nechapem,mam dychat do sacku a pritom sa mi to stava napr.v autobuse,kde je vydychany vzduch!??
Vzdy mi pomohlo,ked som rychlo z toho busa vypadla a radsej isla pesi po cerstvom vzduchu,kde je viac kyslika ako v buse?? (lekar mi tiez doporucil sacok,ale logike som nepochopila,ked zatial cerstvy vzduch pomohol)
Horsie bude,ked cestovat z jedneho konca republiky na druhy.Neviem,ci olutovat cenu listka.
Diky Keren. Odpovec,prosim.

keren

mozno by som mohla trosku pomoct, mne sa to tak isto stalo, ale bola som doma, ako prva pomoc vraj pomaha vziat si igelitovy sacok a dychat do neho, lebo telo je prekyslicene (hyperventilovane) a ze tak sa nadychas oxidu uhliciteho a bude to lepsie, ale neviem ci to pomaha
neurologicka mi urobila provokacny test na tetaniu a bol pozitivny a na zaklade toho mi predpisala Magne B6 ale poslala ma dalej na vysetrenia aby sa vylucili vsetky mozne priciny tetanie
vraj to moze byt ked v krvi zle ionizuju niektore prvky, alebo to moze mat povod v inych chorobach, alebo potom v psychike...cize asi by bolo dobre kompletne interne vysetrenie a ak sa vsetko vyluci tak ide o psychiku...
to iste povedali mne, aj ked vobec sa nestresujem ani nic podobne, vraj je to podvedome a ze ja za to nemozem
je lepsie vyhybat sa preplnenym autobusom a takym miestam, aj ked nie vzdy sa to da...
drzim palce aby sa take stavy uz neopakovali a skus ist na interne vysetrenie
este taky detail, ja mam 17 rokov a vraj moze ist aj o hormonalne zmeny a ze to casom prejde, neviem kolko mas ty