Hyperventilacna tetania?

Príspevok v téme: Hyperventilacna tetania?
Kvetka

Viackrát sa mi stalo v autobuse alebo aute,ze mi bolo neuveritelne zle.Nikdy som nezazila take pocity.Strpli mi ruky,nohy,celá sánka,a prsty mi vykrútilo do strán.Zvlásť pocity: zdalo sa mi,ze nie len odpadnem,ale mala som pocit ze rovno ZOMRIEM!!!Vobec neprehanam,ale odpadnutie neprichaczalo pri tomto stave do uvahy,bola som presvedcena,ze este chvilu a zomriem.Preslo to,ked som vysla z dopravneho prostriedku a poriadne som sa rozdychala.
Lekar ma vypocul a mlcky napisal do karty "priznaky Hyperventilacnej tetanie". To je vsetko,co viem.Ani sa nevyjadril co s tym, ako to liecit.
Iny lekar povedal,ze je to iby psychika a nemam sa sustrdovat na seba???Nesustredovala som sa na seba!
Ma niekto viac info o tetanii?

[zruseny12]

icka:no chapem,ze kazdodenne je nieco co cloveka vystressuje...ale to prave musi nejak zvladat chladnou hlavou...ale nezavidim ti...zaujimave,sofer a pije...

icka

mariaa:si predstav,že to bol šofér kamiónu a koľko ľudí mohol zabiť.opyl sa v Rakúsku tam ho zadržali.Museli sme ís´t s druhým vodičom a toho alkáča ešte aj dovies´t domov.A zaplatiť za neho 1.300,-Euro.No tak potom buď kľudná.Nespali sme s manželom 2 noci.

[zruseny12]

Icka-nevadi,ozvy sa kedy tebe vyhovuje...sak aj ja casto tu nie som, ten tyzden je to vynimka...kasli na alkoh.jasne,ze stress zhorsuje tetaniu,mi si uz musime davam poriadny pozor na stress...maj sa krasne...pa

icka

mariaa:ahoj.prepáč že som ti nepísala,ale mali sme vo firme problém s jedným alkoholikom,tak som nestíhala ani žiť.je to hrôza taký človek žo už pije až do úmoru.Normálne cítim že sa mi zhoršila tetánia.Asi z nervov.No ale už je kľud tak mi to možno prejde.To mi asi nestojí za to aby som sa rozčuľovala.Pááá

ooo

monika9 otehotnieť samozrejme môžeš... tiež mám tetániu a rada by som otehotnela, tiež to bol dôvod, prečo som vysadila antidepresíva a teraz sa s tým morím ako blázon... bojujem a bojujem... a verím, že vyhráš... počas tehotenstva sa mení hladina hormónov, takže nebýva zle, tieto stavy odídu... potomsa to žiaľ zvykne vrátiť... ale šak hlavne, že už bude dieťa, nie? :)

[zruseny12]

co by nemohla,len potom asi musis davat pozor na to aby si si poriadne vit.a miner.dodala,lebo vtedy budete dvaja...mne sa tetania spustila prave v tehotenstve....

RNG

monika 99, potravinove doplnky sa mozu kombinovat.
Horcik, mineraly na kosti, draselna sol(sol so znizenym sodikom,s 38% KCl,v Bille)rybacie oleje(Max EPA je rybaci olej), selen, zinok-to vsetko ide dokopy a pomaha pri tetanii(a inych problemoch)

[zruseny12]

mne trpli ruky,ale skor konce prsty,teraz aj cele ruky mi trpnu...konce menej...ale to bude aj zle prekrvenie,/a to tiez suvisi z nedostatku vit.a miner./aj hlava v zadu mi trpla...a krce som dostavala-lytka,v krku tie svaly...ja som toho mala dost...teraz chvala bohu je to lepsie...