Hyperventilacna tetania?

Príspevok v téme: Hyperventilacna tetania?
Kvetka

Viackrát sa mi stalo v autobuse alebo aute,ze mi bolo neuveritelne zle.Nikdy som nezazila take pocity.Strpli mi ruky,nohy,celá sánka,a prsty mi vykrútilo do strán.Zvlásť pocity: zdalo sa mi,ze nie len odpadnem,ale mala som pocit ze rovno ZOMRIEM!!!Vobec neprehanam,ale odpadnutie neprichaczalo pri tomto stave do uvahy,bola som presvedcena,ze este chvilu a zomriem.Preslo to,ked som vysla z dopravneho prostriedku a poriadne som sa rozdychala.
Lekar ma vypocul a mlcky napisal do karty "priznaky Hyperventilacnej tetanie". To je vsetko,co viem.Ani sa nevyjadril co s tym, ako to liecit.
Iny lekar povedal,ze je to iby psychika a nemam sa sustrdovat na seba???Nesustredovala som sa na seba!
Ma niekto viac info o tetanii?

werdza

Minik dakujem za podporu :) po tom piatkovom vysetreni Emg mi zistili hyperventilacnu tetaniu, aj tam mi triaslo rukou picas celeho vysetrenia aj pred nim A kvoli tomu trasu odporucila aj neurolog. vysetrenie. Mam s tym ist za vseobecnym doktorom a da mi asi vymenny listok, rano sa chystam. Teraz je noc, ale som nemohla spat, trpli mi prsty, boleli, krivilo mi aj usta, snazila som sa to predychat a len trochu zlepsenie. Nefrologicka mimpovedala pred mesiacom, ze vapnik (citam ze aj z neho byva hypervent.tetania) msm ok aj ine, tak asi aj horcik. Ale v sobotu som zvladla ist s kamosmi do Viedne, na celodenny vylet a fotit ich tam vecer na koncerte, sice mi doobeda triaslo ruku, cez den nastastie nie aj chodit po meste som s tou unavou vladala. Na rezonancii, ani ct som nebola, uvidim co sa dozviem u vseobecneho a u neurologa. A emg je vysetrenie, ze si lahnes, na pravu ruku ti prisaju take elektrody a ruku stlacia, ako pri merani tlaku a tak ju nechaju strpnutu asi 10 minut a potom to daju dole a musis hlboko dychat a zistia ci mas hyperventilacnu tetaniu

ninik

Werdza, ahoj.normalne ked som to citala, co pises mi vyhrkli slzy do oci...moja je mi ta strasne luto :((( musi to byt hrozne...mne tetania presla, tiez som ju mala..ale to dychanie do sacku pomohlo...neskor sa zistilo, ze mam paicku poruchu a tu mi sposobuje z casti aj to, ze mam autoimunne postihnutie stitnej zlazy...berem na nu euthyrox, pribrala som 30kg, ale nie z euthyroxu, ale ked mi zistili tu stitnu...momentalne mam panicku poruchu a berem dake antidepresiva....no ale dost o mn...neskusala si si vybavit vysetrenie na magnetickej rezonancii??tym sa da vela veci zistit, mozno by ti aj to pomohlo, teda neviem co je to to EMG, mozno je to ono...kazdopadne daj vediet, ako si tam pochodila....keby si chcel, kludne mi napis na jerrynka3@azet.sk diky moc za odpoved a drzkaj sa !!!!!!budem na teba mysliet !

Werdza

Ahojte, o tyzden som objednana na EMG vysetrenie, tak si kratim chvile hladanim o tetanii na nete. Budem mat 27, mam dost zdravotnych problemov, Ako dvojrocnej mi vyoperovali vrodenu vadu na oblicke, potom vsetko ok, na zakladnej skole mykoplazmove pneumonie, nasadili zyrtec proti alergii, na vysokej som dostala astmu, to prislo z tych zapalov pluc, ale v bakalarskom rocniku som zacala byt tak unavena, bolel ma obcas cely clovek, mala som hrozne stavy, ze som ani nevladala chodit do skoly, nepodarilo sa mi prerusit, lekari mi nevedeli prist z coho, tak som skolu nedokoncila. Aby bolo o mna postarane ma rodicia zamestnali u nich vo firme a ja som behala po doktoroch, natrafila som na jednu pani, co lieci homeopatickym pristrojom bicom, zistila mi vela alergii aj na potraviny, preto mi obcas po niektorom jedle bolo divne, na odpadnutie, ale stavy neprestali, rok som nemohla jest maso, kravske mlieko, psenicu... hned som po zjedeni kusku dostala astmaticky zachvat. Po case mi tie alergie presli a ostali len najvacsie na vino, ocot, pivo. Ale unava ostala, obcas ma pobolievalo v lavom boku, zistili, ze lavu oblicku mam po tej operacii z detstva takmer nefunkcnu a zmensenu, druha ide dobre, myslela som, ze ta unava je z ladvin, ale nieje, az po troch rokoch zistovania niekoho napadlo, ze stitna zlaza, mam znizenu, vyse pol rok beriem l thyroxin, aj mi zvysili davku, ale unava, stavy zavratov, omamenost, akoby zahmlene videnie neprestali, akurat sa minestiepia nechty, neopuchaju a nesupu viecka. Este mi nefrologicka zistila prekyslenie organizmu, uz mam aj davkovac liekov. Rano a vecer fetujem symbicort sprej na astmu, rano l thyroxin na stitnu zlazu, potom xyzal na alergiu, milurit na prekyslenie organizmu obden polku a pred spanim singulair tabletku na astmu. Teraz mam zhorsenu astmu, pribudodla mi nova tabletka. Som sa teda rozpisala :D Ale k tomu podozreniu na tetaniu, pred par dnami som doma po jedle, ktore mi neskodilo na alergiu dostala strasnu reakciu, najprv som citila zas pokles krvneho tlaku, omamenost, pocit na odpadnutie, tak sa mi prejavuju aj alergicke reakcie z jedla acakala som, ze pride astmaticky zachvat, ale najprv prisla hrozna triaska, najprv ruk, potom celeho tela, potom astmaticky zachvat, astma sprej nepomahal, kedze som triasky predtym nemala manina hned volala mojej alergologicke a poradila dychat do sacku, zachvat ustupul, triaska este ostala a odvtedy ma chyta najprv tras celej pravej ruky, vecer sa pridruzi aj tras noh, tela, prestane to, kedy sa tomu chce, pred spanim ma bolia ruky, nohy hlava na temene, boli ma cely clovek, ako pri teplote, ale tu nemam. Teraz zacali aj boliet konce prstov, mam v nich mensi cit pri drzani malych predmetov, tazsie sa mi chodi, ked citim nervy v nohach, tak som zistovala z coho byva triaska a naslo mi aj tetaniu a priznaky aj sedeli, ta unava, malatnost, dezorientovanost, nesustredenie, problem s pamatou mien, zapamatania si informacii pri citani, mala som dlhy cas akoby trpnutie koncov prstov v nohach... Tak som sla k vseobecnemu doktorovi, aj u nho mi triaslo pravu ruku, povedal, ze to moze byt tetania, aj som sa prichytila, ako mi vykrivuje usta pri kutiku, prsty do cudnej polohy zovretej... Stale mam hrozne stavy, niektore pocity neviem vysvetlit, bolia ruky, nohy, prsty, hlavne konce, boli cely clovek tak neprijemne, som podrazdena, unava hrozna, je mi do placu z tych stavov, triaska najprv ruky ma obcas chyti... Tak som zvedava co povie EMG. A prepacte za dlhyyy prispevok, ale mala som chut sa zdoverit

fazulka011

ahojte.mne 11.07.08 tiež diagnostikovali hyperventilačnú tetániu.viete mi povedať o tom viac, hladala som to aj na nete ale na každej stránke je skoro to isté a sú tam lekárske výrazi a nie je tam nič polopate vysvetlene, zaujímalo by ma o tom vaic.Okrem toho že som stále unavená,mávam kŕče,tŕpnu mi určité miesta na tele,mávam aj bolesti chrbta a hlavy a ktomu mávam bolesti také,že ma to až páli.Môže to byť z tetánie či nie?

[zruseny12]

Ahoj icka,tak to ti nezavidim,ze to mas prave ty na starosti...ja som doma uz dryhy tyzden,ale uz na dalsi by som chcela ist do prace,ale neviem ako bude lebo su prazdniny...tak nech rozhodnete spravne...pa

icka

mariaa:Ahoj.Nestihla som sa ozvať.v sobotu veľa práce doma a v nedeľu som mala odohrať dva kostoli a poobede som bola na pohrebe bývalému kolegovi.Domov som prišla o piatej ako dobitá.Unavená aj od tepla.dnes som v práci a ideme o jednej riešiť ďalšieho zamestnanca.Musíme konečne narobiť poriadky.No je to hrozné keď musí človek riešiť nezodpovednosť.Tak sa maj .Pááá

[zruseny12]

icka-peknu sobotu ti prajem,ja som sa chcela opalovat a vydrzala som iba chvilu nejak sa mi nechce lezat na slnku...ako sa mas ty?pa