Hyperventilacna tetania?

Príspevok v téme: Hyperventilacna tetania?
Kvetka

Viackrát sa mi stalo v autobuse alebo aute,ze mi bolo neuveritelne zle.Nikdy som nezazila take pocity.Strpli mi ruky,nohy,celá sánka,a prsty mi vykrútilo do strán.Zvlásť pocity: zdalo sa mi,ze nie len odpadnem,ale mala som pocit ze rovno ZOMRIEM!!!Vobec neprehanam,ale odpadnutie neprichaczalo pri tomto stave do uvahy,bola som presvedcena,ze este chvilu a zomriem.Preslo to,ked som vysla z dopravneho prostriedku a poriadne som sa rozdychala.
Lekar ma vypocul a mlcky napisal do karty "priznaky Hyperventilacnej tetanie". To je vsetko,co viem.Ani sa nevyjadril co s tym, ako to liecit.
Iny lekar povedal,ze je to iby psychika a nemam sa sustrdovat na seba???Nesustredovala som sa na seba!
Ma niekto viac info o tetanii?

icka

má niekto skúsenosť s výmenou AD.Ja som brala Parolex 3 mesiace a dnes mi ho zmenili na iné ,inej rady ,názov som si ešte nezapametala.Prosím oradu.

mimushka

ahojte, mam 14 rokov, dnes som bola na emg, potvrdili mi hyperventilacnu tetaniu, mate niekto skusenost s tym,ze sa z toho clovek vyliecil? alebo s tym budem zit-trpiet do konca zivota. nemam az take zle stavy ako som tu citala niekde, iba sa mi strasne toci hlava a musim lezat a obcas mam take zachvaty ze sa cela zacnem triast akoby mi bola zima hoci mi zima nie je. no ved to poznate :) tak mi prosim napiste, lebo nechcem s tym ostat navzdy. dakujem

[zruseny12]

vies, co rano ma bolela noha-kosti a to nechapem teraz celkom ok....ta noha ma trochu zaskocila,ale som sa rozcvicila a rozchodila som to...mozno ta zmena liekov ti to robi,kym si nezvyknes na nove lieky...