Hyperventilacna tetania?

Príspevok v téme: Hyperventilacna tetania?
Kvetka

Viackrát sa mi stalo v autobuse alebo aute,ze mi bolo neuveritelne zle.Nikdy som nezazila take pocity.Strpli mi ruky,nohy,celá sánka,a prsty mi vykrútilo do strán.Zvlásť pocity: zdalo sa mi,ze nie len odpadnem,ale mala som pocit ze rovno ZOMRIEM!!!Vobec neprehanam,ale odpadnutie neprichaczalo pri tomto stave do uvahy,bola som presvedcena,ze este chvilu a zomriem.Preslo to,ked som vysla z dopravneho prostriedku a poriadne som sa rozdychala.
Lekar ma vypocul a mlcky napisal do karty "priznaky Hyperventilacnej tetanie". To je vsetko,co viem.Ani sa nevyjadril co s tym, ako to liecit.
Iny lekar povedal,ze je to iby psychika a nemam sa sustrdovat na seba???Nesustredovala som sa na seba!
Ma niekto viac info o tetanii?

macik

RNG dik za info , timonil som zatial nezacal brat odradil ma ked som si precital ten letak a jeho neziaduce ucinky

takze skor by som si dal zistit mnozstvo tych ionov v sere a na zaklade toho by som skor doplnil tie mineraly mozno to zaberie aj bez timonilu.

co sa tyka amfetaminov a kokainu :) jasne ze som to nikdy nebral ani nic podobneho. ten dopamin je aj pre lekarov uplnou zahadou , najprv mysleli ze je to nador nadobliciek tzv pheochromocytom ale na zobrazovacich metodach nebolo nic tak to islo do slepej ulicky. takze neviem.

RNG

macik, nebral si nahodou nejake phenothiaziny, alebo amphetamin alebo cocaine?
Lebo to su jedine prudke zdvihace hladin dopaminu v mozgu, aspon podla mojich zdrojov informacii.

RNG

Yimonil(carbamazepin tegretol) je antiepilepticka , anti konvulzna(protizachvatova droga) s mnozstvom kontraindikacii a skodlivych ucinkov.
Z tetaniou(nedostatok vodivych ionov, =kovy(mineraly) a CO2(hyperventilacia tetania) nema nic spolocne.
Utoci na pecen,zaludok, kozu, sposobuje nebezpecne znizenie cervenych aj bielych krviniek, proste v mojom slovniku=svinstvo.
www.medicinenet.com

macik

Ahojte,

niekolko rokov som mal priznaky ako navaly horucavy, zavraty, pocity na odpadnutie a pod. po velkom mnozstve vysetreni sa zistilo ze mam velmi zvyseny dopamin a nasledne sa to cele uberalo tymto smerom ale nikam to neviedlo.

pred nedavnom som absolvoval EMG a bola mi zistena tetania

mam teraz par otaziek :

- mate niekto skusenosti s vysokym dopaminom ? moze to mat nejake prepojenie na tetaniu ?

- ako sa presne zistuju hladiny ionov mineralov v krvi ? je rozdiel medzi klasickym krvnym obrazom s mineralmi a nejakym specialnym vysetrenim krvneho sera na iony mineralov ? resp Ionogramom ?

- a posledna otazka bol mi predpisany timonil 150 retard na tetaniu, mate s tym nejake skusenosti ? zabera to ? po akej dobe ? ake mate vedlajsie ucinky ?

dakujem za odpovede

[zruseny12]

peknu sobotu ti prajem tizentie...dnes vyzera,ze bude pekne...este podla toho ,co pises tak ked som dobre pochopila,ty mas vela vapnika v krvi?...ak som dobre pochopila...

[zruseny12]

Pekny den prajem....tizentie...ja som si nasla pracu cez kamosku,je to rucna praca,sedim a skladam nejake veci,ale uz som tam nebola asi 2tyzdne,lebo som skusala inu pracu a prisla som na to,ze velmi sa nemozem pohybovat tak sa chcem vratit naspat k tej rucnej....lebo mi veduci volal,a pytal sa ako som sa rozhodla,ze stale mozem prist,ked budem chciet,lebo ja som uz naspat nechcela ist...tak som rozmyslala,ze je to zatial najvhodnejsia praca pre mna...i ked tam zase vela sa sedi,ale mozem sa ponatahovat...ale ked mam vela pohybu tak cele telo,svaly,chrbat,chrbtica nohy ma bolia...no nic moc...tak uvidim...aj lekarka mi povedala,ze idealnu pracu nenajdem/ja mam aj esovitu skoliozu,osteochondrozu a spondiozu-a je to vsetko z nedostatku vapnika/...ja som bola na kapke krvi...a tam mi zistili aj nedostatok vit.sk.B a ze som v miernom stresse...a ta cinska med.sa cim zaobera?lebo ja som s tym co mam spokojna na 90% je mi fajn,lebo ked porovnam ako mi bolo pred necelymi dvoma rokmi,kym som nevedela co mi je...hruza...aj vcera mi bolo velmi zle...uz som to tu pisala...

RNG

Prebytok mineralov nemoze sposobit tetaniu, akurat tak ladvinove kamene, a aj to len vtedy, ked su v nespravnej forme a nespravnych vzajomnych pomeroch