Hyperventilacna tetania?

Príspevok v téme: Hyperventilacna tetania?
Kvetka

Viackrát sa mi stalo v autobuse alebo aute,ze mi bolo neuveritelne zle.Nikdy som nezazila take pocity.Strpli mi ruky,nohy,celá sánka,a prsty mi vykrútilo do strán.Zvlásť pocity: zdalo sa mi,ze nie len odpadnem,ale mala som pocit ze rovno ZOMRIEM!!!Vobec neprehanam,ale odpadnutie neprichaczalo pri tomto stave do uvahy,bola som presvedcena,ze este chvilu a zomriem.Preslo to,ked som vysla z dopravneho prostriedku a poriadne som sa rozdychala.
Lekar ma vypocul a mlcky napisal do karty "priznaky Hyperventilacnej tetanie". To je vsetko,co viem.Ani sa nevyjadril co s tym, ako to liecit.
Iny lekar povedal,ze je to iby psychika a nemam sa sustrdovat na seba???Nesustredovala som sa na seba!
Ma niekto viac info o tetanii?

pre kvetka

nemyslíš na to kvetka, náhodou? že ti bude zle? lebo mne býva len vtedy, teraz som si povedala, že mám rada cestovanie busom, otvorím si okno a teším sa... skús aj ty, neboj sa!

jaja

no výsledky na hormony š.ž. ok, mám odporúčanie k psychologičke, takže :-))) a vy sa tu ako máte, mariaa--- a spol.??

tizentie

ahoj mariaa a dá sa to vobec aj úplne vyliečiť, trebárs nejakou životosprávou alebo akupunktúra, joga...?

[zruseny12]

ahoj tizentie...1x-4.7.2006 som mala robene EMG-zaver:zvysenie neuromuskularnej excitability lahkeho stupna.
2x-15.1.2008 zase EMG-zase sa potvrdila tetania/nedostatok vapnik aj po 1x/

[zruseny12]

Ahoj tizentie,no ja som vcera pisala,ze som dlho nebrala tabl.proti bolesti,dnes som vstala a chcela som si rozcvicit krk a krcnu chrbticu a predstav si nieco mi tam tam seklo,alebo neviem, co sa stalo ,ze ma boli stale a nemozem ani otocit hlavou,len pomaly otacam...pri cviceni si davaj pozor na prudke pohyby...jaj,ale to bolelo,teraz uz menej ,ale stale boli,tak som dnes brala panadol/po dlhej dobe/:0(((......a to zajtra idem do prace po 1x...prajem ti krasny vecer a krasny a pohodovy tyzden...

[zruseny12]

AHOJ JAJA,zatial nechcem o tom pisat,ale je to v zdravotnictve...tiez nemam teraz vela casu aj teraz dcera preslapuje pri PC...tak krasny vecer a tyzden...pa

jaja

ahoj mariaa- si milá, dakujem za priania. včera sme sadili zemiaky tak sa nedalo dobehnúť. a akú robotičku si si to zohnala? prajem ti bezproblémový nástup v pondelok...

tizentie

proti bolesti neberiem tiež nič, len ma nejak začali bolieť kríže a neviem či to može byť z tetanie, alebo nejaké prechladnutie