Liposukcia

spokojna203

Musim pridat moju skusenost ze lipo bola asi najlepsie rozhodnutie v mojom zivote... co som sa ja nadietovala skusala rozne tabletky vyhadzovala peniaze... vsade som schudla len brucho sa stale drzalo.... uplne uz chapem ze liposukcia je niekedy jedine riesenie... proste niekedy to inak nejde a nemoze kazdy travit denne hodiny cvicenim v posilke... urcite odporucam baby nebojte sa toho dnes su skraslovacie zakroky na takej urovni ze to uz ani neboli a niesu potom ziadne komplikacie

daniela36

tak toto sa mi nechce verit ze by takato klinika nedala doklad o operaci... to musia dat vsade nie ze ta odoperuju ako keby nic

Janko1974

Ako "experti" z kliniky ESTHETIC takmer pripravili mojho priateľa o život!

Prepečie sa im to iba preto, že MAJITEĽKOU KLINIKY JE SANDRA NOVOTNÁ - MANŽELKA VILA ROZBORILA?!

"Porozprávam Vám príbeh, ktorý sa naozaj stal. Žiaľbohu – sa stal nám, ale takisto sa mohol stať komukoľvek z Vás. A ešte stále môže, ak sa v tejto krajine niečo nezmení.

Priateľ schudol cca 40 kg. Ostala mu visieť nepekná koža na bruchu, preto sa rozhodol pre abdominoplastiku – odrezanie prevísajúcej kože z brucha. Tento zákrok nie je jednoduchý, to sme si obaja uvedomovali. Jedná sa o veľký zásah do brušnej dutiny, pri plnej narkóze. Preto sa priateľ rozhodol pre veľmi dobre známu slovenskú bratislavskú kliniku ESTHETIC. Keďže mali veľmi dobré referencie, podporovala som ho v jeho rozhodnutí podstúpiť tento zákrok.

Pri vstupnej konzultácii priateľa oboznámili s tým, že sa jedná o rutinný zákrok, ktorý bude prebiehať „v pohode“. Neformálnosť je v poriadku, ale pri prvej návšteve by som ju asi nepoužila. Okrem toho sa pani doktorka pochválila ako chodia operovať do zahraničia a ako sa im to oplatí. Každopádne, priateľovi to bolo jedno, bral to ako priateľské slová, ktoré mali zpríjemniť atmosféru.

Už predoperačné vyšetrenie neprebiehalo úplne štandardne. Operatérka priateľa poslala k obvodnej lekárke, bez toho, aby mu napísala sprievodný list, v ktorom by obvodnú informovala o tom, o aký zákrok sa jedná, koľko bude trvať atď. Každopádne, nakoniec sa to telefonicky dozvedela a mohla predoperačné vyšetrenie vykonať. Jednoducho prístup, aký by ste od takto známej kliniky nečakali.

Operácia bola naplánovaná na 24.4.2017. V daný deň som priateľa zaviezla na kliniku. Operovali ho a na druhý deň bol prepustený do domácej liečby. Predpísané mal iba lieky proti bolesti – novalgin a antibiotiká. Nebral ani mu neboli predpísané lieky proti zrážanlivosti krvi.

Na začiatku sa zdalo byť všetko v poriadku, chodil pol hodinu denne – ako mu odporúčali, oddychoval, pil veľa vody a bral poctivo lieky. Situácia sa začala zhoršovať asi týždeň po operácii, kedy začal kašľať a mal neustále modré pery. Bol nepokojný, v noci nevedel spať. Rana sa síce hojila, ale ja som už tušila, že sa niečo deje. Najväčší problém bol pri sprchovaní, kedy sa mu extrémne zle dýchalo. V tú noc – myslím, že bolo 2. mája som sa o 12 v noci obliekla a zaviezla ho na pohotovosť do Trnavy. Na príjme som povedala, že priateľ je po abdominoplastike a že sa mu zle dýcha a vykašliava aj trochu krvi. Spravili mu RTG a rozbor krvi. Po dvoch hodinách ho prepustili domov s odporúčaním navštíviť operatéra.

To sme aj urobili. Hneď na nasledujúci deň som priateľa viezla do Bratislavy.

Na klinike nám bolo povedané, že sa nič nedeje, rana sa dobre hojí, prezreli si výsledky z pohotovosti a povedali, že pacient je len v strese a že sa musí upokojiť (!)

Viete, dve lekárske autority mi povedali, že sa nič nedeje. Že máme byť v kľude, čakať a nevymýšľať si diagnózy, ktoré si prečítam na googli.

Ale žena má intuíciu. A ja som cítila, že sa niečo deje.

Boli sme obaja vyčerpaní, nevládala som trénovať, nevedela som na koho sa obrátiť… Stav sa mu nezlepšoval, veď prečo by aj mal, keď nedostal žiadne lieky, nik ho neposlal na ďaľšie vyšetrenie….

Verte mi, ten pocit bezmocnosti je jedna z najhorších vecí aké môže človek zažiť!

Rozhodli sme sa, že priateľ strávi nasledujúci víkend doma u rodičov na južnom Slovensku.

Našťastie s ním v piatok zostala mama doma.

To doobedie si budem pamätať do konca života. Celý čas mi totiž priateľ neodpisoval ani na FB, ani na smsky. Cítila som, že sa niečo deje.

O 14.00 mi volal jeho otec, že skolaboval doma a je na intenzívke v Komárne. Mal pľúcnu embóliu spôsobenú krvnými zrazeninami. V dôsledku tejto diagnózy mu lekári dávali 8% šancu na prežitie.

Nasledujúci týždeň ani nebudem opisovať, ešte teraz plačem pri písaní týchto slov. Ale považujem za bytostne dôležité, aby verejnosť vedela o tom, čo sa stalo.

Ale on je silný, nenechal ma tu. Pretože má veľké a dobré srdce, ešte mi ho osud nezobral.

Cítila som zlosť, krivdu, beznádej, obviňovala som sa zato, čo sa stalo. Ležala som vedľa neho a slepo dôverovala lekárom, utišovala ho, že nesmie tak stresovať, sprchovala ho, umývala mu ranu, bola silná…. Vtedy som si čítala na internete o pľúcnej embólii – z 10 príznakov vykazoval 10.

Tento pocit krivdy, neuveriteľnej nedbanlivosti a opovrhovania ľudským životom ma priviedol k rozhodnutiu posunúť celý prípad na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Fakty som spísala do listu, ktorý som poslala.

Okrem toho, že mi priateľ takmer umrel, nemohol dokončiť doktorandské štúdium v riadnom termíne, navyše štúdium musel prerušiť; stratil niekoľkomesačnú mzdu a štipendium, ale najhoršie je, že pri plnom zdraví už nikdy nebude!

Až pri písaní podnetu pre úrad som si uvedomila jednu zásadnú vec. My sme nemali o tejto službe – operácii, za takmer 3000 eur- žiadny doklad!!! Nie nie, nemohli sme platiť prevodom. Chceli čistý penízky

dencacermakova

Keď by si chcela nižšiu cenu tak ide skor o ten starší typ liposukcie, ktorá sa robila. Teraz sú aj modernejšie metódy, ako napríklad laserová. Je šetrnejšia a efektívnejšia. Nie sú po nej totiž tak veľké jazvy. Vlastne sa ti len prehreje miesto kde chceš odobrať tuk a potom ho odoberú takovou kanylou. Aspoň takto mi to vysvetloval doktor v yes visage na konzultácii kde som bola.

ja162

pekny vecer dievcata prosim ktora ste boli na liposukcii brucha napiste mi vsetko u koho ste boli kto je podla vas naj lekar na tento zakrok a kolko vam trvalo zotavovanie a navrat do prace

Jana203

to by aj mna zaujimalo napiste sem vase skusenosti kde ste boli a kolko ste za liposukciu platili... chcem ist na boky a brusko a rada by som sa zmestila do 1500 eur. :)

Martina20

Dievcata prosim da sa zmestit pri liposukcii brucha do sumy 1400 eur uplne za vsetko? Kolke ste platili vy a kde ste boli na lipke? Napiste vsetky skusenosti a ceny prosim vdaka!

erina24

grica, ale ono nikde nie je napísané to, že už to nemôže byť, predsa stále máš možnosť ako sa k takému pásu dopracovať :)

dadulamil

Daniela a to sa im čuduješ? Ja som s kamoškou každú chvíľu a keď som videla tú jej postavičku po liposukcii, tak som kukala, že či ozaj je to ona. Nonsens aká zmena. Ako to dokáže človeka zmeniť :)

grica

Daniela ako pred desiatimi rokmi? To by som bola taká vďačná keby som mala takú telo ako pred toľkými rokmi. Veď som bola chudučká, taký ukážkový pás som mala, že až! :)