Mam pocit, ze hrozne soferujem :-((

Príspevok v téme: Mam pocit, ze hrozne soferujem :-((
kamilka

dnes cestou z prace isiel za mnou kratky usek kolega a spravila som dve chyby za sebou, dost hlupe - dala som prednost tam kde nebolo treba a na zelenej mi zhasol motor a ostatni na mna trubili, co si o mne teraz bude mysliet? mam uz vela rokov vodicak, ale malo skusenosti. neviem na to prestat mysliet, zajtra sa budem pred nim citit tak trapne :-((

buduci golem

no je fakt, ze zeny nie su prilis dobre soferky, aj ked to neni ani v tom, ze by na to nemali, ale su velmi bojazlive a preto sa soferovaniu snazia vyhybat (vzdy sa najde v okoli muz, co zenu odvezie).
nemozno sa cudovat, ze potom nemaju cvik.
moja zena, ked sa ucila jazdit, tak som tomu nedaval velke sance, jazdila zo zaciatku strasne zle.
a teraz? je z nej skvela soferka, vobec nema problem
chce to len cvik a sebadoveru, to prve je otazka casu, to druhe je pre zenu tazsie.
a tiez je fakt, ze agresivny a arogantni soferi su muzi, takze muzske pokolenie ma tiez maslo na hlave :)
a to, ze si spravila nejake chyby, ktore videl kolega? kto sa uci soferovat, robi proste chyby
ale kto sa soferovat neuci, robi stokrat vacsiu chybu

radana

Ja zase zboznujem soferov,ktori si myslia,ze su nesmrtelni.Ja som sofer a jazdim denne a naozaj nie je nic horsie,ked si niekto mysli,ze s volantom v ruke sa uz narodil a je sebavedomy a robi chybu za chybou.Zhodou okolnosti sme minuly piatok isli na otocku na vychod,no ale co robili ti soferi na ceste bolo neuveritelne.Dodrziavanie rychlosti,to im nic nehovori,predbiehanie-otrasne-vidi oproti kolonu,ide na starej hrkalke na favorite a tlaci sa obiehat a pri tom vidi,ze ohrozuje vsetkych na okolo,lebo z tej hrkalky ma problem vytlacit nejaku 110-nu a ,mysli si,ze vsetci sa budeme uhynat nabok,lebo on sa rozhodol obiehat.Plne ciary vacsinou nikomu nic nehovoria a ked sa k tomu prida obmedzenie rychlosti na tom useku,tak hotova kalamita.Predbiehaju sa jeden cez druheho..Dokonca sme zazili aj to,ze jeden pan pred nami obiehal auto a dalsie auto,co islo este za nim sa rozhodlo obiehat obidve tieto auta subezne,takze naraz boli pred nami tri auta vedla seba v jednom smere,no neuveritelne nieco.Len co sme presli od nas asi 20 km uz hlasili na exprese,ze cesta je uz ucpana,lebo sa tam vyvalili dva kamiony.A zase cestou naspat sme stali v kolone,lebo odstranovali havariu,kde nakladne auto vbehlo do cesty osobaku a mlady 33 rocny clovek za to zaplatil zivotom.Takze situacia na cestach je hrozna a aj tak musis davat pozor aj na toho druheho co stvara,lebo sa chces dozit v zdravi dalsieho dna.Myslim si,ze byt opatrnejsi je vzdy lepsie,ako sa hrat na majstra,ktoreho najdem hned za rohom zapichnuteho v strome..Kamilka,chce to len prax a nestresovat sa.

barbinka

v tomto súhlasím s rodrigezom. je málo žien, čo vedia jazdiť. aj keď som žena, tak sa ich nebudem len preto zastávať. vidím to na cestách každý deň. nevedia kto má prednosť. a ten posed u niektorých, ten si všímam tiež.
ale tiež je pravda, že muži sú väčšinou tí arogantní šoféri a takých nemusím.

rodrigez

radana... myslis ze davanim prednosti tam, kde mas prednost ty si vlastne opatrna? Skor si myslim ze naopak. Co ja viem co dotycna za tym volantom spravi, ci sa rozbehne, ci nie, ci mozem ist ci nie... uz vobec nepovazujem za opatrnost, ked niekto dava prednost autu, ktore je pol kylometra daleko, kedy by presial aj kamion... za nim sa tvori kolona a cica pozera zo strany na stranu a stale nic... Jasne, aj chlapi robia chyby, hlavne ti v klobukoch, resp. v capici, co sa tlacia stale len v lavom pruhu, takych milujem nadovsetko... Chcem len povedat, ze ked sa bojim soferovat a mam brzdit premavku, tak radsej do mesta nelezem... Nie je nic horsie, ako cajocka, ci vystresovany chalanko, co stale stoji na brzde, kedy clovek ani len netusi preco brzdi, ked pred nim nic nie je... proste des.. pol roka odbocuje, nehovoriac o smerovke uz pred tromi zakrutami... ako mam vediet kde chce cica odbocit? Prdkaju si to s bradou na volante a akurat tak narobia chaos... Nehovoriac o tom posede za volantom, to je uplna parada... asi im v autoskole nevysvetlili ze ked mas volan 10 cm od tvare, tak ti ani 100 airbagov nepomoze, akurat ti tak pri naraze zlomi vaz... No ale to je uz o inom, v kazdom pripade si myslim ze vystresovany zmatkar, co si myli brzdu s plynom by nemal na ceste co robit... Aj ja prajem pekny den:))

arcaduska

caute.ja mam tiez cerstvy vodicak ale ja sa absolutne nebojim a to beham po blave.ja sa nenecham vytlacit a ani nic take a to nemam nejake super auto.podla mna asi nemas povahu na vodica..ja som na to povaha.mna ked niekto nasere tak som schopna na krizovatke vystupit z auta a pekne si to s dotycnym vybavit.na ceste je vsetko len o tolerancii a o tom ze musis kazdemu verit na ceste..musis zdvihnut hlavu vsak ty si urobila tie iste skusky co aj ti na tich obrovskych luxusnych autach..bude to dobre ale nesmies sa bat a hlavu hore! :)

turinka

caute.ja mam tiez cerstvy vodicak ale ja sa absolutne nebojim a to beham po blave.ja sa nenecham vytlacit a ani nic take a to nemam nejake super auto.podla mna asi nemas povahu na vodica..ja som na to povaha.mna ked niekto nasere tak som schopna na krizovatke vystupit z auta a pekne si to s dotycnym vybavit.na ceste je vsetko len o tolerancii a o tom ze musis kazdemu verit na ceste..musis zdvihnut hlavu vsak ty si urobila tie iste skusky co aj ti na tich obrovskych luxusnych autach..bude to dobre ale nesmies sa bat a hlavu hore! :)

radana

rodrigez,pises tak,jak keby chlapi nerobili na cestach zmatok..Zeny aspon dodrziavaju pravidla a jazdia opatrne,co sa u chlapov povedat neda.Kazdy sa hra na Schumachera :)Pekny den prajem..

rodrigez

Parada, dalsi zmatkar na cestach... naco vam rozdavaju papiere ked len zmatok narobite... lol... Predpokladam ze kolega sa dobre pobavil...