Mam pocit, ze hrozne soferujem :-((

Príspevok v téme: Mam pocit, ze hrozne soferujem :-((
kamilka

dnes cestou z prace isiel za mnou kratky usek kolega a spravila som dve chyby za sebou, dost hlupe - dala som prednost tam kde nebolo treba a na zelenej mi zhasol motor a ostatni na mna trubili, co si o mne teraz bude mysliet? mam uz vela rokov vodicak, ale malo skusenosti. neviem na to prestat mysliet, zajtra sa budem pred nim citit tak trapne :-((

rodrigez

Radana mas pravdu, ak ludia ohrozuju ostatnych, mali by im brat papiere, to je bez debaty... ale nie kazdy, kto prekroci rychlost niekoho zabije... su useky na cestach, kde sa da ist v pohode rychlejsie ako je predpis... staci len dodrziavat odstup a trosku predvidat...

rodrigez

vikuska ja neprekracujem rychlosti dvojnasobne, ale po dialnici tych 150 chodim, ak sa niekam ponahlam a premavka to dovoluje. Je to taky problem uhnut v pravo, ak ide za tebou niekto rychlejsie?

radana

Ludom,ktori prekracuju rychlosti by mali brat papiere,ohrozuju ostat.na ceste.Ani sa necudujem,ze je tolko havarii.. :(

vikuska

Rodrigez, som tmavovlaska :D a podla mna dobra soferka - jazdim 10r. dennodenne, bez nehody, aj v zahranici. A takych machrov ako ty mam tiez najradsej. 130 ti nestaci? Niektori ludia asi nechapu co je to max. povolena rychlost. Na pokutach si uz musel nechat pekne prachy.

rodrigez

Kamilka ja som bol tiez zaciatocnik, ale ked som vedel ze moje soferske schopnosti neboli dobre, tak som neliezol do rannej spicky, alebo som sa netlacil ustavicne v lavom pruhu. Preco si kazdy mysli, ze ak je niekde 60, tak pojdem v lavom pruhu 60? To prave taketo individua robia zmatok na cestach. Tak isto ako som spomenul dialnicu a 130, zacne niekto predbiehat kolonu kamionov a ani za svet neprida... proste sa tlaci v lavom jak dilino stale tak isto a vobec ho netrapi ze brzdi auta za sebou... vyplaseny vyraz v tvari a sem tam noha na brzde... parada... to prave takyto vytvaraju chaos na cesta. Samozrejme ako pisala ewita, zasa nejazdit ako magor aby som niekoho zabil. ale ked tu vsetci rozpravaju o tolerancii, co tak byt tolerantny aj k niekomu, kto by rad isiel rychlejsie ako tych 130? Kto je tu potom ten netolerantny? A nechce to nic ine nez byt tolerantny a uhnut chvilu doprava... napr. vikuska by neuhla... super, potom sa tu mozeme rozpisovat o tolerantnosti... dufam ze nosi aspon klobuk:)

cooldjka

myslim,ze vsetko je to o praxi.ked mas niekoho,kto jazdi s tebou v tom aute,dava ti rady, pomaha ti, ide to lahsie.pripajam sa k nazoru,ze najslepsie na zaciatok je starsie auto,lebo ked zvladnes to,tak odsoferujes naozaj na vsetko :) osobne mam favoritku,naozaj je to o posilnovani :D a takisto v zime rano nastartovat je umenie pre pokrocilych,ale naucila som sa :) takze je to o cvicku cviku a este raz o cviku...

rodrigez

Vikuska by neuhla? No presne take truby mame najradsej... lavy pruh je rychlejsi, tak naco to buzdit... nato su tam dva pruhy ze brzda zaleze doprava... jaj bloncka:)

radana

Tento posledny prispevok pod nickom kamilka neverim,ze pisala ona.Myslim si,ze ako doteraz,zase si niekto "pozical"cudzi nick a pise blbosti..

kamilka

este by som sa chcela spytat, ci je to aj nejaky priestupok, ked zmetkujem na ceste, napr. stalo sa mi, ze som dala lavu smerovku a odbocila do prava. tiez sa mi stalo, ze bola na semafore zelena a ja som ju celu prestala a za mnou kolona aut, nejako som si ju neuvedomila. keby tam boli policajti, dako by ma sankcionovali?