Predčasná menopauza

Príspevok v téme: Predčasná menopauza
alena tirpakova

Mám 36 rokov a lekári mi na základe zdravotných, dlhoročných problémov s neplodnosťou a následným neúspešným umelým oplodnením, ktoré skončilo potratom v ôsmom týždni diagnostikovali predčasné vyhasnutie vaječníkov a predčasnú menopauzu.Som v situácii, keď neviem na koho sa mám obrátiť,gynekologička tvrdí, že ešte takých 10 rokov musím brať hormóny pretože som ešte mladá a obvodná lekárka sa na mňa hnevá, že si nedám pokoj s hormónmi, pretože si myslí, že s nimi som sa ,,dobabrala".Zmenila sa mi postava, pribrala som 24 kg, mám vysoký krvný tlak a som na antidepresívach.Neviem aké percento žien trpí takou diagnózou, ale ešte som sa nestretla s nikým, kto by mal podobné problémy.Vie mi niekto poradiť?Som zúfalá,lekári si tvrdia svoje, majú svoje teórie ale ja to všetko žijem a som viac ako zúfalá.Chcela som mať väčšiu rodinu a toto sa mi stalo t.č.som aj po adopcii dieťatka, chcem byť dobrou mamou a manželkou.

Ivka 1

Alena nebudem Ti samozrejme písať,že je to ok ale nie si prvá a ani posledná, u ktorej nastala menopauza v 36 rokoch.
Je to záležitosť hormonálna a veľa mladých žien,má s tým ťažkosti. Syntetické hormóny Ti neodporúčam brať, skôr by bolo potrebné
brať doplnky výživy na prírodnej báze,ktoré majú hormonálny charakter. Z
umelých hormonálnych prípravkov by si ešte viac priberala. Je však potrebné užívať aj zmes minerálov vo vyváženom pomere, lebo v menopauzou dochádza aj k odburávaniu vápnika z kosti a je reálne riziko osteoporózy. Veľmi dôležité je aj
ako sa cítiš . Máš príznaky menopauzy?
Návaly tepla,potenie, búšenie srdca,zmeny nálad ?