Predčasná menopauza

Príspevok v téme: Predčasná menopauza
alena tirpakova

Mám 36 rokov a lekári mi na základe zdravotných, dlhoročných problémov s neplodnosťou a následným neúspešným umelým oplodnením, ktoré skončilo potratom v ôsmom týždni diagnostikovali predčasné vyhasnutie vaječníkov a predčasnú menopauzu.Som v situácii, keď neviem na koho sa mám obrátiť,gynekologička tvrdí, že ešte takých 10 rokov musím brať hormóny pretože som ešte mladá a obvodná lekárka sa na mňa hnevá, že si nedám pokoj s hormónmi, pretože si myslí, že s nimi som sa ,,dobabrala".Zmenila sa mi postava, pribrala som 24 kg, mám vysoký krvný tlak a som na antidepresívach.Neviem aké percento žien trpí takou diagnózou, ale ešte som sa nestretla s nikým, kto by mal podobné problémy.Vie mi niekto poradiť?Som zúfalá,lekári si tvrdia svoje, majú svoje teórie ale ja to všetko žijem a som viac ako zúfalá.Chcela som mať väčšiu rodinu a toto sa mi stalo t.č.som aj po adopcii dieťatka, chcem byť dobrou mamou a manželkou.

istrija

mne zacala predcasna menopauza v 34 rokoch, nastastie som ju zahnala prirodnou liecbou. teraz mam 39 a vsetko funguje ako hodinky. netreba sa vzdat. su aj ine postupy ako hormonalna liecba u gynekologa.

Rusu

mám 38, žiadne deti a na krku diagnózu predčasná menopauza. Mala som podobné príznaky, potenie, úzskosť, depresia. Lekár mi tvrdil, že to je len porucha Menšturáčný kalendár za 2 rok len pozrel a vraj to nie je nepravidelne, cyklus 21-39 dní. Nastalo vynechanie, vraj nemusím ovulovať.... horóny štítnej žlazy v norme.... a teraz opäť, už nemám návaly cez deň a v noci, len sem tam po jedle. Úzskosť a depresiu som zahnala homeopatikami, gelsemioum a a ignatiou. skús pozrieť www.kezdraví.cz alebo www.http alebo rada dobrého homeopatika. Teraz mi začala opäť meškať a po troch mesiacoch som sa nedala u lekára odbyť. Dostala som injekciu na vyvolanie menzes a potom bez ohľadu na to či to dostanem brať antikoncepciu. Vraj sa to upraví. Čo myslíte, mám veriť tomu lekárovi, kt. ma ťahá 2 roky za nos. Jedine viem čo chcem, chcem mať deti, urobím pre to všetko.

RNG

V prirode je plno latok s hormonalnymi ucinkami, casto tu spominam yam(diosgenin), ale aj pupalkovy olej, black cohosh, damianu a adaptogen velmi ucinny na zensku sexualitu, angeloku cinsku(dong quai) niekolko gramov z kazdeho ma rozne hormonalne ucinky, otehotnenie a problemy s periodou a menopauzou(na zmiernenie neprijemnych pocitov(zima/teplo)) je asi najucinnejsi yam, kde ucinna davka musi obsahovat asi 200 mg Diosgeninu.

Lila1907

Ahojte.
Dnes som sa dopracovala až k tejto stránke,kde zisťujem smutnú skutočnosť,že nás je naozaj veľa s takými zdravotnými problémami.Ja mam 37 rokov a od posledného porodu som v predčasnej menopauze t.j.už 8 rokov.Ale lekári zisťovale takmer 6 rokov čo mi vlastne je.Najprv zistili,že jeden vaječník mám scvrknutý a druhy len tak bodaj bolo.Mendzes som po porode mala už len sem tam,potom už len výtoky a lekári mi tvrdili,že to je tým že kojím,že sa to upraví ,keď prestanem kojiť,že telo sa dostane pomaly do normálu samo.Len že nestalo sa tak ako to tvrdili ,bohužiaľ začali návaly ,nadmerné potenie ,problémy so spánkom,problémy s chrbticou a platničkami.Momentálne som po operácii driekových platničiek a práve dnes ma seklo medzi lopatkami.Tabletky som vyskúšala rozne a nepomohli skor mi bolo horšie.Až na Gaba...tie aspoň ako tak zaberajú.Mávam strašné depky a to my pridalo ešte viac ked mi minulého roku zomrela mamička,ex svokra,nastávajúca svokra a toho roku v marci ocko.Mám pocit,že sa na mňa všetko rúca a život mi uniká pomadzi prsty. Teraz v auguste som sa znova vydala.Strašne by sme chceli bábo,no nedarí sa.Ten jeden vaječník ešte ako tak funguje ale mendzes už nemám pár rokov. Prosím poradte mi.Mám ešte šancu otehotnieť? Prosím,o akúkoľvek radu.Zároveň Vám nebudem držať prsty,nech sa može všetko pekne a dobré a v poriadku vyvinúť,ale budem na Vás všetky úprimne myslieť aby sa Vám vo všetkom pošťastilo.Opatrujte sa a už vopred ďakujem za rady.

matus

s hormonalnou liecbou je to na hrane, uz zaciatkom tohto storocia preukazali ze u zien rastie riziko rakoviny a embolie. prirodne doplnky su fajn, len je potrebne si vediet vybrat.zdrojom komplikacii byva aj nadmerne mnozstvo tuku, ktore produkuje tzv. estron, ktorý "nabada" bunky k nekontrolovatelnemu deleniu, cim zvysuje riziko vzniku nadorov, takze urcite by som doporucil aj redukciu hmotnosti

menopauzapriznaky.blogspot.com

račiča

dobrý deň,moje problémy začali minulý rok v októbri ,tras zvýšený tlak,vnútorný tras ,tak som začala riešiť problém od júla nemám mendzes ,začala som cchodiť po lekároch ,tak so začala užívať lieky na tlakm tie ma zabijali až do decembra myslela so si žw je to ok ,ale potom my boli urobené výsledky krv ,hormóny ,vyšiel mi hormon.status čiže pechod ,dobrala som po pol roku agollutín ,mám za sebou ,Rtg,sono ,mamografiu, MR chrbtice no proste všetko ,užívam 0,5 xanaxsráno a večer ,ale nieje to výhra mám 40 rokov a neviem už čo ,nemôžem občas spať to chvenie je stále ,chcela by som radu .prosím pri tých vyšetreniach sa vždy niečo našlo takže tak

Ivka 1

Titi pokial nemusis, ani s umelymi hormonalnymi pripravkami nezacinaj. Velmi pekne zaberaju pri hormonalnych vykyvoch prirodne produkty a kombinacia: vcelia materska kasicka + yam, datelina lucna,aloe s pridavkom brusnic ,koncentrovane preparaty zo susenych mladych obilnych klickov . Je toho viac ako dost . Pre viac info mi mozes napisat na mail ak budes chciet.

titi...

Merinka prosím ked sa sem pozrieš,ked ti vynecháva dlho menštruácia tak potom aku ju mávaš?Silnu či normálnu?Preto sa pýtam lebo to isté prežívam aj ja,niekedy mám cykly moc blízko inokedy zas daleko.Momentálne som dostala až po 60-ich dnoch tak dlho mi ešte nevynechala.Trápím sa,pobolieva mi brucho,pijem čaj žensky/Popradský/,lieky proti bolesti len v krajnom prípade,len ma to trápi že ju mám silnu a za posledné obdobie som ju taku nemala.Mám doma Askorutin,to som zobrala dufam že mi pomôže trošku.Hak som zatiaľ nebrala,zatiaľ som to nechcela,aj gynoška mi hovorila pokiaľ to nie je až také katastrofálne tak radšej nie.Mám krčové žily,tomu určite by neprispel HAK.Vieš som si všimla,jeden čas som mala nebolestivé ani prvé dni,len tak z ničoho došla a hotovo.Za posledné obdobie tak asi rok ten prvý den je nepríjemné/krče/a druhý den vie bolieť.Dufam zajtra už to bude lepšie.U gynekologičky som bola v juli,akurát v piatok som sa chystala ale ráno som to dostala.Uvidime čo daľej.
Ked niekto má dobru radu,ako bolesti a silnosť zmierniť bez hormonálnych tabletiek vyskušala by som veľmi rada.Ináč ked sa od juli to nezmenilo tak dufam že to tam mam v poriadku,mám sice malilinku cystu na jednom vaječníku,ale s tým mi nerobila nič,tvrdí že sa to vstrebe./15mm/

RNG

minapet obsahuje byliny s obsahom izoflavonov, ktore v tele ucinkuju ako slabe estrogeny(datelina a plosticnik/red clover and black cohosh/trifolium praetense ,cimicifuga racemosa)
Samozrejme, hoci to pomaha pri navaloch tepla v prechode,podobne ako vytazky zo soje, nenahradza to ubytky hormonov po vsetkych stranach.

Na to je lepsie brat materialy, z ktorych sa tieto hormony tvoria.

Ja mam vyskusane mnohokrat lekarmi radene yam, a senovku grecku na tieto problemy