Predčasná menopauza

Príspevok v téme: Predčasná menopauza
alena tirpakova

Mám 36 rokov a lekári mi na základe zdravotných, dlhoročných problémov s neplodnosťou a následným neúspešným umelým oplodnením, ktoré skončilo potratom v ôsmom týždni diagnostikovali predčasné vyhasnutie vaječníkov a predčasnú menopauzu.Som v situácii, keď neviem na koho sa mám obrátiť,gynekologička tvrdí, že ešte takých 10 rokov musím brať hormóny pretože som ešte mladá a obvodná lekárka sa na mňa hnevá, že si nedám pokoj s hormónmi, pretože si myslí, že s nimi som sa ,,dobabrala".Zmenila sa mi postava, pribrala som 24 kg, mám vysoký krvný tlak a som na antidepresívach.Neviem aké percento žien trpí takou diagnózou, ale ešte som sa nestretla s nikým, kto by mal podobné problémy.Vie mi niekto poradiť?Som zúfalá,lekári si tvrdia svoje, majú svoje teórie ale ja to všetko žijem a som viac ako zúfalá.Chcela som mať väčšiu rodinu a toto sa mi stalo t.č.som aj po adopcii dieťatka, chcem byť dobrou mamou a manželkou.

titi...

Ja som tiež istý čas skušala Minapent.Bol to ceľkom dobrý prípravok.Potom sa objavil na trhu Minapent Balance.Kupila som si,lenže potom som začala mať také fľaky na tvári.Bola som aj u kožnej nevedela zistiť od čoho,tak mi povedala asi niektorá bylinka mi tam vadí.Aj gynekologička bola na tej mienke.Tak som to prestala užívať.Vtedy som to chcela brať na nepravidelnu menštruáciu,pretože hormony nechcem ani moc nemôžem mám krčové žily.Teraz rozmýšlam vyskušať niečo iné,návaly tepla sa mi vrátili,závraty všeličo.Menštuácia mi vynechá,niekedy mám až každý druhý mesiac,niekedy zas po 20-23 dní znova.Preto som aj prečítala tieto príspevky,možno niečo nájdem čo mi pomôže.

merinka

ahojte baby chcela bi som sa spitat a poradit ak je to mozne mam problemi s mendzesom vinachava mi uz niekolko mesiacov som strasne nervozna v noci sa potim mam busenie srdca a citim sa stale unavena a v noci sa zobudzam spotena skratka citim sa zle mislite ze bi to mohla bit menopavza?

tinka62

ahoj Alenka,
ja som mala už v 38r. predčasnú menopauzu.doktorka mi naordinovala hormony.tie som brala asi 6rokov.potom som prestala,lebo som hrozne pribrala.momentálne mám už kopec kíl dolu,menzes nemám už 3roky.beriem tsabl.Merilin a cítim sa skvelo.žiadne návaly,ani depresie...
tak,ja asi tolko.ahoj:)

rrb

Pre Danielku
Mám tridsať a som v predčasnej menopauze
Menoflavon beriem už dlhší čas a pomohol mi odstrániť závrate,potenie a výkyvi nálad

aťka56

pre Monika36

Ahoj monika, viem o čom píšeš,mala som strašné návaly tepla a nočné potenie,
prezliekala som sa 4x za noc,trvalo to asi 3/4 roka.Bola som z toho veľmi unavená.Začala som užívať Minapent Balance.Sú to také tobolky,ktoré obsahujú výťažky zo 7 ličivých rastlín.
Dostať ich kúpiť v lekárni ,je ich v balení 60 kusov stoja asi 20 eur a užívajú sa 2 tobolky večer pred spaním.Už po dvoch týždňoch som cítila úľavu, a sú noci čo sa vôbec nespotím. Môžu sa užívať dlhodobo, a sú určené pre ženy,ktoré nemôžu brať hormóny.
Poradila mi to jedna známa,ktorej to doporučila užívať obvodná gynekologička.
Je to vlastne taká alternatívna liečba...skús uvidíš...mne aj tej mojej známej veľmi pomáhajú,sú aj proti depresii a úzkosti a tiež posilňujú imunitu.
Ahoj!Aťka

danielka

Dobry den,chcela by som vedieť či niektorá z Vás uživalí Menoflavon? len chcem vedieť či to pomôže pri menopauze.Vdaka

RNG

monika, ziadne umele nahrazky hormonov ti nenahradia tvoje vlastne.
Na to aby sa ti tvorili vlastne moze pomoct polotovar na hormony,yam (divoky mexicky)alebo senovka grecka, tiez damiana, black cohosh, pupalkovy/borakovy olej a Dong Quai.
Jod niekedy tiez pomoze a tiez zinok.

monika36

Ahojte baby, som rada že som našla tieto príspevky. Mám tiež problém-predčasná menopauza. Začalo sa to ranným potením. Najprv som nevedela čo sa so mnou deje. Až keď mi neprišla menš.,uvedomila som si, že niečo nie je v poriadku. Išla som ku gyn. ten mi nasadil novofem.Keď som ho brala bola som v pohode. Ale nakoľko tiež nie som zástancom umelých horm.prestala som ich po 3 mesiacoch brať. Samozrejme menštr.neprišla a spustila sa kopa fyzických a duševných problémov. Chodila som od lekára k lekárovi, absolvovala som rôzne vyšetrenia, no bolo mi hrozne, aj keď som tvrdila, že to budú hormóny, lekári vraveli že som na to primladá, to nemôže byť. Obvodná len húdla, že to bude psychika. Niečo mi predsa len zistili candidu a oslabenú imunitu. To ma potom dostalo úplne-nizoral a diéta.Bolo mi tak strašne, že som 4 mes.bola PN.Potom som pracovala niekolko mes. a teraz som znova na PN. Vymenila som gyn, lebo ktorého som mala skoro ani nepočúval moje problémy, vravel aby som išla na kompletné vyšetrenie, že ma ľutuje a pritom moje problémy mal riešiť on.Napriek horm.liečbe, nakoľko som sa k nemu vrátila som mala vlani menš.4x. Brala som novofem-nezabral, inj.-nezaberali,estrofem,duphaston.A samozrejme lepšie mi nebolo.Teraz som u iného gyn. ten mi predpísal triregol.ale ešte neviem aký to bude mať výsledok.V krvi mi zistili málo hormónov. Ubíja ma to, lebo toto nie som ja, som zničená. Najhoršie sú rána, som taká unavená a je mi tak hrozne, že by som najradšej ani nevstala. Mám hrozné závraty, búšenie srdca, potenie, šumenie uší, problémy s chrbticou, a strašná únava. Skoro nič nie som schopná robiť. Už sa bojím či to naozaj bude "len" menopauza a či to vôbec bude mať koniec a budem ešte taká aká som bola pred touto celou nočnou morou. RNG píšeš rôzne preparáty aj na depresiu, kde sa dajú zohnať? NApíšte.Ďakujem