Predčasná menopauza

Príspevok v téme: Predčasná menopauza
alena tirpakova

Mám 36 rokov a lekári mi na základe zdravotných, dlhoročných problémov s neplodnosťou a následným neúspešným umelým oplodnením, ktoré skončilo potratom v ôsmom týždni diagnostikovali predčasné vyhasnutie vaječníkov a predčasnú menopauzu.Som v situácii, keď neviem na koho sa mám obrátiť,gynekologička tvrdí, že ešte takých 10 rokov musím brať hormóny pretože som ešte mladá a obvodná lekárka sa na mňa hnevá, že si nedám pokoj s hormónmi, pretože si myslí, že s nimi som sa ,,dobabrala".Zmenila sa mi postava, pribrala som 24 kg, mám vysoký krvný tlak a som na antidepresívach.Neviem aké percento žien trpí takou diagnózou, ale ešte som sa nestretla s nikým, kto by mal podobné problémy.Vie mi niekto poradiť?Som zúfalá,lekári si tvrdia svoje, majú svoje teórie ale ja to všetko žijem a som viac ako zúfalá.Chcela som mať väčšiu rodinu a toto sa mi stalo t.č.som aj po adopcii dieťatka, chcem byť dobrou mamou a manželkou.

Ivka 1

Alenka chválabohu únavu,depresie,zmeny nálad sa mi už podarilo odbúrať, ostali len občasné návaly tepla, ktoré už tiež pomaly ustupujú. Tak dúfam,že sa to opäť nezhorší.Nemám však skúsenosti s produktami, ktoré sa tu spomínali ale ak to bude potrebné,vyskúšam aj tie.
Myslím,že je to vždy lepšie riešenie ako brať syntetické hormóny. Neboj sa,všetko bude super ! Braním doplnkov sa upraví hormonálna nerovnováha a budeš sa cítiť oveľa lepšie ako doteraz.

alena tirpakova

Ivka1, ďakujem že si sa ozvala.Chcem sa opýtať či máš skúsenosti s prírodnými produktami, ktoré sa tu už spomínali, vieš určite ako to je topiaci sa aj slamky chytá a ja si myslím, že je to môj prípad.Súčasne viem, že prechod z umelých hormonálnych prípravkov pre mňa znamená mať menštruáciu v najlepšom prípade raz za tri mesiace.Ale čo medzi tým?Gynekologička sa so mnou nebavila o iných alternatívach, pretože prostredníctvom umelých hormónov mi chce zabezpečiť pravidelnú menštruáciu.Ja som to už zažila, keď som mala len raz za tri mesiace alebo za pol roka, tie stavy boli strašné.Mám rodinu a oni všetko musia znášať so mnou(depky,nálady,výbuchy zlosti,nezáujem o bežné veci,únava).To je len zlomok trápenia, ktoré mám, a oni ho znášajú so mnou.Ak by tie prírodné polotovary zabezpečili môjmu životu plnú hodnotu bola by som ten najšťastnejší človek pod slnkom, lebo len to jediné mi chýba .Tých 999 ostatných dôležitých vecí pre život mám. Ja nemám dôvod byť v depke to všetko spôsobujú tie lieky a hormóny a ja sa do toho veľmi zamotávam.Neviem čo mám skutočne robiť.Po včerajších radách od RNG za čo mu veľmi pekne ďakujem, som ,,nakopnutá" ísť iným smerom, len mám strach...

Ivka 1

Depresie patria medzi príznaky menopauzy a niektoré ženy na ne trpia.
Alenka viem,ako sa cítiš. Prechádzam tým aj ja . Mne gynekológ povedal,že ak
sa nebudem cítiť zle,nemám brať umelé hormonálne prípravky. Takže ich neberiem a zameriavam sa na prírodné doplnky výživy.

RNG

telo vytvara hormony z jediel, ktore jes. Ked musi robit velmi komplikovane syntewzy na to aby hormony vyrobilo, casto je ich nedostatok. Ked mu ulahcis pracu dodanim polotovarov, zlepsi sa vysledok prace tela.
Yam(divoky mexicky) obsahuje latku Diosgenin, z ktorej vie telo vyrobit velmi lahko rozne hormony a vseobecne pomaha ich tvorbe a pomaha tak odstranit problemy s nedostatocnych a rozkolisanych hormonalnych stavov. Pricom sa jedna nie o synteticke chemikalie napodobnujuce hormony a s plno skodlivymi nasledkami, ale prirodzenu tvorbu vlastnych hormonov, ktoru tieto prostriedky ulahcia. Nechapem, co maju antidepresiva spolocne s hormonalnymi poruchami. Ak mas kvoli tomu depresie, su aj prirodne velmi ucinne antidepresiva, na to su rozne ine temy. Spomeniem len SJW, 5-HTP, SAM-e, GABA...
Samozrejme pri menopauze dochadza casto k zlemu hospodareniu s mineralmi, z toho vyplyvajucej tetanii(nervova porucha, prejavujuca sa casto depresiou a krcami)a tiez osteoporoze.
Preto ti odporucam brat nieco dobre na kosti, ako napr Bone Essentials, kde mas spravnu formu a spravne pomery mineralov a vitaminov na absorbciu a zabudovanie do tela.
Dobre je to brat(2 kapsule) spolu so spirulinou alebo trochou jedla, nie vela

alena tirpakova

RNG, ďakujem za podnet.To znamená, že mám vylúčiť predchádzajúcu liečbu umelými hormónmi-regulon + antidepresíva a ísť cetou prírodných preparátov?Ak by to tak bolo bola by som šťastná, pretože začínam mať strach z takého množstva liekov a množstva problémov, ktoré je ťažko rozlíšiť ako ,,vedľajšie účinky"liekov, ktoré beriem alebo príznaky predčasnej menopauzy.Čo znamená pojem oddialiť?Mne lekári už pred dvoma rokmi povedali, že je koniec.Jeden vaječník zakrpatený a druhý sa v tom čase ešte snažil fungovať.Ale správna liečba je pre mňa teraz cieľom č.1.

RNG

predcasna menopauza sa da oddialit branim hormonalnych "polotovarov" ako yam, , tiez pupalkovy/borakovy olej, damiana a Dong Quai. Davka je 2-3 gramy

alena tirpakova

Ahoj majjja som rada, že si sa ozvala už som nedúfala, že niekto napíše.Píšeš, že sisa vzdala liečby,ktorá ti nepomáhala.Zaujíma ma aké lieky si vysadila a či sa cítiš lepšie.Ja zo dňa na deň presviedčam samu seba, že to nechám na prírodu ale nájdem si nejaké prírodné doplnky výživy.Čo sa týka detí, ja jednu dcéru, ktorá má 11 rokov mám prirodzenou cestou, druhé dieťa sme mať nemohli vzhľadom na sekundárnu neplodnosť-tak to volajú lekári, keď už jedno dieťa máš.Čo sa týka druhého dieťaťa absolvovala som tri neúspešné asistované oplodnenia, posledné bolo sčasti úspešné, čakala som dvojičky, ale zvýšený prolaktín asi spôsobil to, že sa to nepodarilo. Aj ja som absolvovala magnetickú rezonanciu, kde bolo podozrenie na mikronádor na hypofíze - tá potvora totiž velí tiež hormónom v tele ale našťastie sa to nepotvrdilo, akurát už v tom čase som už mala príznaky prechodu.Čo ťa zaujíma ohľadom osvojenia rada ti odpoviem, dievčatko má dnes dva roky som s ním na materskej brali sme si ho ako trojmesačné a sme šťastná rodina.Všetkým z nás malá priniesla slnko do života.Ozvi sa budem rada.

majjja

prosim ta mozem sa ta este spytat co to znamena ze si "po adopcii dietata"? mas s tym problemy? ja to velmi zvazujem

majjja

daj pokoj s tymi hormonmy,,,neber ICH .jA SOM SKOROR DOSTALA porazku .Zacalo mi trpnut pol tvare som vekovo na tom ako ty a apodobne problemy.Musel som ist na CT mozgu a okamzite vysadit 9 lekarov mi povedalo okamzite vysadit ,telo sa vie postarat samo..a dokonca aj gynekologicka,,ale to vies asi farmaceuticke firmy tlacia asi na tu gynekologicku ,alebo ma iny nazor ale to neznamena ze ma pravdu.Obvodny vie toho viac komplexne a nie je zamerany len na jedno odvetvie pocuvaj obvodnu ma skusenosti s neziaducimi ucinkami.

alena tirpakova

Ivka1 pýtaš sa ma ako sa cítim. Je mi nanič a odkedy beriem (zatiaľ syntetické hormóny)návaly, búšenie,potenie nespavosť a zmena nálad boli na dennom poriadku. Nemôžem povedať, že sa cítim o.k.zmena nálad je tlmená psychofarmakami ale začínam si myslieť, že ani tie nepomáhajú pri narastajúcej depke,ktorú mám pri pohľade do zrkadla.Narastajúca váha začína byť problémom č.1.