Predčasná menopauza

Príspevok v téme: Predčasná menopauza
alena tirpakova

Mám 36 rokov a lekári mi na základe zdravotných, dlhoročných problémov s neplodnosťou a následným neúspešným umelým oplodnením, ktoré skončilo potratom v ôsmom týždni diagnostikovali predčasné vyhasnutie vaječníkov a predčasnú menopauzu.Som v situácii, keď neviem na koho sa mám obrátiť,gynekologička tvrdí, že ešte takých 10 rokov musím brať hormóny pretože som ešte mladá a obvodná lekárka sa na mňa hnevá, že si nedám pokoj s hormónmi, pretože si myslí, že s nimi som sa ,,dobabrala".Zmenila sa mi postava, pribrala som 24 kg, mám vysoký krvný tlak a som na antidepresívach.Neviem aké percento žien trpí takou diagnózou, ale ešte som sa nestretla s nikým, kto by mal podobné problémy.Vie mi niekto poradiť?Som zúfalá,lekári si tvrdia svoje, majú svoje teórie ale ja to všetko žijem a som viac ako zúfalá.Chcela som mať väčšiu rodinu a toto sa mi stalo t.č.som aj po adopcii dieťatka, chcem byť dobrou mamou a manželkou.

jana 35

Alenka,chcem sa akurát spýtať či si sa o týchto prírodných preparátoch rozprávala,alebo radila so svojím gynekologom?Aký bol jeho názor.Dúfam,že ten môj ma aspoň vypočuje,povie svoj názor a pouvažujeme aspoň to vyskúšať.Potom napíšem ako som pochodila.Maj sa "DOBRE".Ahoj

alena tirpakova

Janka, ja som pred dvoma mesiacmi začala zvádzať boj s problémami pomocou prírodných preparátov.Veľa som čítala a hľadala pravdu.Pravdu o tom čo je mi prirodzenejšie.Či prírodné zdroje alebo umelo vyrobené lieky.Veľa o tom rozmýšľam, sprevádza ma to všade.Keby som tak skutočne vedela ako sa budem cítiť tak napríklad o rok.Moje telo sa snaží zabojovať.Menštruácia bola vďaka umelým hormónom pravidelná ako hodinky a teraz je to tak, že sa nemôžem spoľahnúť na termín, príde kedy chce a to je tá nevýhoda, ale to ostatné sa zmenilo, necítim nevysloviteľné napätie, tlak mám nižší, lebo aj na to som už musela brať lieky.A ešte niečo mi povedala moja dcéra.Vraj sa častejšie smejem, aj manžel si to všimol.Aj u mňa je to všetko len pokus.Môj manžel sleduje a počúva čo sa so mnou deje, má o mňa obavu ale tvrdí, že najdôležitejšie je to ako sa skutočne cítim a dnes sa cítim skutočne lepšie.Začínam vnímať farby života a to mi tu veľmi dlho v mojom živote chýbalo.Brala som aj antidepresíva.Je to trápenie a ak tým prechádzaš viem čo prežívaš a preto Ti držím palce.Maj sa krásne, určite sa ešte ozvem.

jana 35

Ahoj,Alenka.Som veľmi rada ,že sa niekto ozval.Pýtaš sa ma ako som prežila tých 10 rokov.Keď som začala lieky brať cítila som sa celkom dobre,to trvalo asi 5-6 rokov.Potom nie velmi dobre, boli zmenene lieky,v mesiaci pribudalo viac dni ,keď som sa cítila zle ako dobre.Až do tohto času ,keď beriem ten tretí druh lieku a mne je každý deň zle.Celé tie roky som si hovorila,že to prejde a bude ok a nejak to šlo.V mojom okolí,alebo kamarátky nevedia o mojom probléme,nezvyknem sa sťažovať.Väčšina hovorí ako dobre vyzerám,som stále vysmiatá a veselá.To však len navonok,ináč zvádzam vnútorny "boj"aby človek nejako existoval.Cítim,že to takto ďalej nechcem.Môj manžel je tiež v pohode ako Tvoj,Alenka ,ale on neverí tomu,aby prírodne preparáty dokázali pomôcť do takej mieri ako lieky a už vonkoncom pri "vyhasnutých vaječníkoch".Veľmi ma tým zneisťuje, či si viac nepoškodím ako pomôžem.Ja som po hormonoch mala menštruaciu pravidelne každý mesiac,potom v posledných rokoch to slablo a teraz sa chúďatko telo snaží o nejaký chabý pokus "niečo" mať(3 posledné mesiace).Tak uvidím,musím to riešiť.Zatiaľ sa maj pekne a hlavne DOBRE Alenka.

alena tirpakova

Janka, zabudla som ešte na niečo dôležité.Držím Ti palce aby si sa z toho dostala.Ako si vlastne prežila tých 10 rokov.Mne sa to zdá tak dlho.Ja Ťa obdivujem.Pred pol rokom som si myslela, že aj mne šibne a že čoskoro bude po mne.Ani neviem ako som sa dostala až sem...

alena tirpakova

Janka, som rada, že si sa ozvala a chcem Ti povedať len toľko, že som momentálne na prírodných preparátoch.Zatiaľ sa cítim dobre a ak príde chvíľka, ako búšenie, závraty alebo akísi nevysloviteľný pocit nervozity, zalejem si ,,ženský čaj" z lekárne a je mi lepšie.Začínam meniť stravovacie návyky, pridávam do jedálnička viac sóje, rýb, zeleniny a viac sa hýbem - ja som totiž veľmi pribrala až 24 kíl.Z tej váhy ma bolia nohy , zmenili sa na nepoznanie sú samé žilky a vždy akoby naliate vodou.Nemôžem sa vyobliekať ako kedysi, obuť to, čo sa mi páči.Menila som celý šatník a z celej tej zmeny som nešťastná.Celý ten nepokoj a nepohodu z predčasnej menopauzy sa snažím prekonávať aj keď viem, že momentálne zo mňa hovorí nádej, že sa to po tomto pokuse konečne zmení k lepšiemu.Predčasná menopauza a umelé hormóny mi vzali veľa zo mňa samej, z môjho sebavedomia, krásy a vnútornej pohody.Mám našťastie chápavého manžela a dve krásne dcéry a viem, že to so mnou, kvôli mojim problémom nemajú vždy ľahké, ale ja sa snažím prekonať samu seba.Občas padám do beznádeje.Som akoby v začarovanom kruhu a čakám ako to dopadne...

jana 35

Ahojte,žienky.Práve teraz som našla túto stránku a Vaše,ale aj moje problémy.Ked som mala 25 rokov tak som podstúpila laparoskopiu praveho vaječníka na ktorom som mala 2cm cystu.Po tomto zakroku som už nikdy viac menštruaciu nedostala.Potom mi stanovili diagnozu ako predčasná menopauza.Mne to bolo velmi čudne že pred zakrokom som mala menštruaciu potom nikdy viac"zrazu".Na odporučanie jedneho lekara ,som zmenila gynekologa,ktory po opisaní celej situacie urobil vyšetrenia a oznamil mi ,že to čo si hned myslel sa "zda" aj potvrdilo ,že pri zakroku mi pravdepodobne spalili obidva vaječniky a ostalo už len akesi pozostatkove tkanivo,ktore nieje schopne nijakej činnosti.Teraz mám 35 rokov ,čiže 10 rokov užívam hormonalnu liečbu.Od jula som začla uživať tretí druh lieku,ale mam pocit ,že to ide už dolu vodou.Necitim sa dobre ,presne ,ako Alenka.Bojim sa ,že mi z tých problemov "šibne".Navaly,vnutorny nepokoj,bušenie srdca,v praci sa nedokažem poriadne sustrediť.V utorok to idem taktiež riešiť ,nemienim takto dalej žiť.Ja dmi nežijem ,ale len doslova "preživam".Presne "to nie som jA".Viem Ťa Alenka na 100% pochopiť.Skúsim aj ja nejake prírodne preparáty.Tak si držme prsty ,aby sme "ŽILI" a tešili sa zo života.

alena tirpakova

Ivka1, chcela by som sa Ťa predsa len opýtať, ak to nie je problém s akými prírodnými doplnkami výživy máš skúsenosti.Chcem sa správne rozhodnúť, pretože mi na tom naozaj záleží.Ak by Ti to nerobilo problém, prosím Ťa ozvi sa.

alena tirpakova

Ivka1, ďakujem za povzbudzujúce slová.Pre mňa už veľa znamená, že píšeš.Som rozhodnutá pre zmenu.Navštívim gynekologičku a obvodnú lekárku a spoločne rozbehneme nový projekt môjho života ,,návrat k sebe samej", lebo to už ani nie som ja.Skúsim to zmeniť s pomocou tých produktov, ktoré tu boli spomínané a uvidím čo sa podarí.Ešte raz ďakujem za povzbudenie.