Reumatická Artritída

Príspevok v téme: Reumatická Artritída
tunonegro

Ahojte moj otco (49) dostal asi pred troma rokmi reumaticku artritidu. od vtedy sa mu stav vyrazne zlepšil ale aj tak.... nemože spraviť prudči pohyb lebo ho sekne v krýžoch. neviete prosimvas poradiť nejaku mať alebo niečo podobne čo by potom mohol robiť normalne prudčie pohybi ? poradte prosim....

Gima

Ak sedíte či stojíte, spomeňte si na to, že sa musíte občas pohnúť, zmeniť polohu. Čím dlhšie totiž zotrvávate v jednej polohe, tým horšie pre vaše kĺby.

To, že máte artritídu, ešte neznamená, že by ste sa mali celkom prestať hýbať a vzdať sa úplne všetkých svojich obľúbených aktivít. Nie. Robte, čo vás baví, len opatrnejšie. Skončite, keď sa ozve bolesť alebo únava. Cvičenia sa však rozhodne nevzdávajte.

Možno sa vám to bude zdať banálne, ale kĺbom dávate zabrať, keď ich ohýbate, napríklad v zápästiach. Všetky denné aktivity, pri ktorých potrebujete ohýbať zápästie (napríklad púšťanie vody), robte šetrnejšie (pouvažujte napríklad nad výmenou batérie).

Sledujte sa. Každý pohyb, ktorý vykonávajte, si uvedomte a pri každom, pri ktorom pocítite bolesť, uvažujte, ako by ste ho mohli spraviť inak. Je to veľká pomoc, nie zanedbateľná.

RNG

Lekarsky monopol samozrejme ze vyrobi rozne "dokazy" na udajnu neskodnost homocysteinu. Kedze tento sposobuje hromady chorob, jeho potlacenim by lekari stratili kopu pacientov

magnetka123

Homocystein

Homocystein (Hcy) je aminokyselina, která vzniká v našem organizmu při

metabolizmu methioninu. Její vysoká hladina, jak je tomu u vzácné dědičné choroby, je

toxická a vede k vážným poruchám. Z toho vyvodil v r.1969 McCully, že i mírné zvýšení

hladiny Hcy vede ke vzniku chorob, především cévních, trombózy, mrtvice, infarktů. Snížení

hladiny pomocí vitaminu B6, B12 a kyseliny listové mělo vést k prevenci i léčbě cévních

nemocí. Klinické studie však žádný efekt neprokázaly. Jednoznačně negativně vyzněly

rozsáhlé zahraniční klinické studie NORVIT, HOPE 2 a VISP. Jak Americká, tak i Česká

- 182 -

kardiologická společnost se proto opakovaně vyjádřily negativně k používání vitaminů

v těchto indikacích. Dlouhodobé dodávání vitaminů může mít spíše škodlivý efekt. V naší

republice se propagátorem této léčby stal MUDr. Karel Erben a Svaz pacientů, kteří

opakovaně od r.2001 podávají všem ministrům zdravotnictví petice s požadavkem, aby se

prováděl celostátní screening Hcy a poté i celostátní prevence civilizačních chorob podáváním

vitaminů.

Nezůstalo ale jen u prevence kardiovaskulárních chorob. V r.1994 uveřejnil McCully

další práci, „Carcinogenesis and Homocysteine Thiolactone Metabolism“, ve které tvrdil, že

Hcy je zodpovědný i za vznik nádorů. Podle jeho názoru „bez účasti Hcy většinou nádor

nevznikne“. Dr. Erben McCullyho názory převzal a ještě rozvinul. Tvrdí, že „homocystein je

tedy jedinou známou a uznatelnou příčinou vzniku civilizačních chorob včetně nádorů“.

(Meduňka, 3/2007) Větší nonsens si snad nelze ani představit ve světle faktu, že existují

desítky různých civilizačních chorob a typů nádorů, a také široké spektrum nezávislých

faktorů, které se na jejich vzniku mohou podílet. Žádný všelék, panacea, proto už z principu

nemůže u těchto různorodých civilizačních chorob existovat. Protirakovinný efekt snížení

hladiny Hcy nebyl nikdy prokázán.

RNG

Nikdy som pravidelne nebral vysoke davky vitaminov B. Bral som ich len obcas, ked som bol velmi pretazeny v praci. Teraz, ked som si konecne uvedomil co ten homocystein v tele moze narobit a zrejme u mna uz davno narobil, tak som sa rozhodol ptred dvoma tyzdnami brat ho vo vacsich davkach a pravidelne rano aj vecer. Nakoniec homocystein sa da merat v krvi a podla lekarov, co sa nim zaoberaju idealna hladina by mala byt pod 6 mmol na liter. A to dnes nema prakticky nikdo, kto neberie extra B-6 B-9 a najma B-12 pravidelne. Budem referovat neskor, o par mesiacov, ako to u mna pokracuje s tou mojou reumou. Tj ako mi ubudaju reumativke bolesti a pribuda ohybnost.Na to netreba ziadne komplikovane testy, to poznam aj bez toho.

sklamany z doplnkov

Rng roky pises sem a aj inde na rozne fora ze beries velke davky vitaminov B (stress B) , hlavne B12(sublingual). A teraz tvrdis, ze len 2 tyzdne??? Cudne..... "Ale kto sa smeje naposledy, sa smeje najlepsie" alebo inak, "klames, az sa ti od huby prasi"

RNG

Tym co maju reumaticku artritidu ale aj ine choroby odporucim si dat skontrolovat homocystein, ktoreho vysoke hladiny , dokonca aj normalne podla lekarov sposobuju hormady civilizacnych ochoreni. Pozrite si toto, aby ste videli nazory aj alternativnycy lekarov, nielen vasich beznych

www.rexvox.com

Homocystrein sa da lahko znicovat branim doplnkov vitaminov B-6 B-9 as najma B12(sublingual) a vysledky sa jasne zjavia po niekolkych mesiacoch. Samozreje nic taske bezni lekari ne vedia ba dokonca ani netusia a akekolvek zmienky na to vysmeju.

"Ale kto sa smeje naposledy, sa smeje najlepsie" Ja som zacal brat extra vitaminy B(stress B) dva krat denne plus vitamin B-12 pod jazyk a pomaly zistujem, ze ti moji lekari maju pravdu, a to este to beriem len 2 tyzdne!

Helus

Dneska som zrovna bola na injekcii do kolena Hyalgan,mam bolesti kolena artroza III stupna.Som uz bola zaradena do poradovnika na vymenu kolenneho klbu.Uz pred 2 rokmi som mala termin,ale kvoli mojmu veku sa to odklada mam 50 rokov.Dnes tam bola velmi prijemna pani mala uz vyse 70 rokov,a zacali sme sa bavit,aj ona si drzala v ruke injekciu.Mala kamaratku,ktora jej poradila knihuDIETOU PROTI REUME.Pani to zacala drzat,a citi zlepsenie,ale nie je to za 2 dni.Idem aj ja na to,len musim nastudovat,co mozem,a nemozem jest.Ale od bolesti bez liekov neviem byt,tak ma boli koleno.Bolia aj ine klby,ale to veelmi.od bolesti beriem Aulin.