Reumatická Artritída

Príspevok v téme: Reumatická Artritída
tunonegro

Ahojte moj otco (49) dostal asi pred troma rokmi reumaticku artritidu. od vtedy sa mu stav vyrazne zlepšil ale aj tak.... nemože spraviť prudči pohyb lebo ho sekne v krýžoch. neviete prosimvas poradiť nejaku mať alebo niečo podobne čo by potom mohol robiť normalne prudčie pohybi ? poradte prosim....

Jitka1970

Téhle devastující nemoci zbavila mého otce vaše léčitelka paní Albertová. Bylo to ale svízelné a zdlouhavé léčení.

Hanulenka

Ahojte, pozna tu niekto pripravok ac11? V zivote som o tom nepocula a to skusam a hladam vsetko mozne aj nemozne na artritidu uz roky. Ma tu niekto s tym skusenost? Toto som objavila na nete, ale aj ine zaujimave informacie o tomto pripravku pri artritide aj inych zapalovych chorobach, tak ma to velmi laka vyskusat

www.modrykonik.sk

RNG

Zaujimava ta surova dieta. Ale ked to pracuje pre psov, co maju artritidu,(davno znamy fakt veterinarom) moze to pracovat aj pre ludi.
Len mna na to nenahovarajte, ja som uz prilis zvyknuty na urcite potraviny a ich upravy a hoci som uz jedol par krat v zivote zo zvedavosti surove maso(tatarak) a ryby(susi) rozhodne by som to nerobil pravidelne, uz len z hygienickych dovodov. Nakoniec su aj ine sposoby, ako to adresovat, nastastie

adinha

Rada by som dala do pozornosti nasu skupinu na FB "Moja & Tvoja artritida" kde najdete rozne informacie tykajuce sa reumatickych ochoreni..

ziluminator

mala som artritidu asi 10 rokov,potom som stretla jednu pani a ona povedala, to moja inak zo seba nedostanes len surovou stravou,odvtedy ma viedla ked som chcela nieco porusit,vzdy som sa radila s nou, jedla som vsetko ale surove ryby a maso som pacovala aby bolo jedle ,jedla som vela macesu - je to zidovsky chlieb a dostat ho aj v metre,jedla som jeden den ovocie ,jeden zeleninu,pila som odmrznutu vodu,ktora bola predtym odstata a zamrznuta a jedla som vela lososa,ale ziadne kuracie prsia,ziadnu bravcovinu,ziadne sladkosti,cukor,sol,bolo to velmi tazke ale zachranila som sa pred invalidnym vozikom.Kazde rano som vypila jeden liter vody a o pol hodinu este pol litra,voda ma pamat a vie telo doviest do zdraveho stavu.Do jednej som nic nejedla len pila mrazenu vodu.a ziadny chlieb,vsetko len surove,trvalo to skoro dva roky a do dnes si davam pozor a kazdy piatok mam hladoku.

Laura5558

Ahojte..mam 20 rokov a mam reumaticku artritidu. Uzivam Selfasalazin. Neviete, ci nema toto dlodobe uzivanie tohto lieku vplyv na otehotnenie alebo poskodenie plodu?

lek

Methotrexat patri medzi cytostatika. Ak je niekto lieceny cytostatikami, nesmie otehotniet ani oplodnit. Ty dostavas methotrexat v nizkych davkach, ktore sa pouzivaju pri liecbe reumatickych ochoreni s cielom dosiahnutia imunosupresie, ale pri methotrexate je to jedno ci su davky vysoke ci nizke z hladiska poskodenia plodu v pripade otehotnenia ci oplodnenia. Kedze si mlady a planujes dieta, treba o tom hovorit s tvojim reumatologom ako zmenit tvoju liecbu, aby si mohol mat dieta. U muza plati, ze minimalne 3 mesiace po ukonceni liecby cytostatikom by nemal oplodnit.

RNG

methotrexate priamo potlaca vytvaranie DNA a RNA, tj vyvoj plodu a vedie k potratom. Takze to je viacmenej bodka za moznostou mat deti....