Reumatická Artritída

Príspevok v téme: Reumatická Artritída
tunonegro

Ahojte moj otco (49) dostal asi pred troma rokmi reumaticku artritidu. od vtedy sa mu stav vyrazne zlepšil ale aj tak.... nemože spraviť prudči pohyb lebo ho sekne v krýžoch. neviete prosimvas poradiť nejaku mať alebo niečo podobne čo by potom mohol robiť normalne prudčie pohybi ? poradte prosim....

michalienka12

Jasne moze byt. Ved nebudeme si klamat, doba je proste hekticka, kazdy sa za niecim len ponahla a potom aj ta strava je taka. Myslim si aj to, ze ako kolvek sa snazi clovek sa stravovat zdravo, niektore zlozky, ktore telo potrebuje proste nie je v tak potrebnom mnozstve proste kazdy den doplnat

liara

Michalienka12: Lenže to nevieš toto sa nedá odhadnúť, či sa takýto problém u teba objaví alebo nie. Artritída nie je dnes problém len starších ľudí, je to problémom aj mnohých mladších ročníkov, ale teda, čo to má na svedomí to neviem. Povedala by som, že asi sa podpisuje ten štýl života ako žijeme a aj ako sa stravujeme.

Kiara6

Premýšľali sme už aj nad tým, ale tak čo viem, stravovala sa zdravo a nechávala si čas aj na regeneráciu. Takže to je ťažko povedať, čo to mohlo spôsobiť - je to tu a chceli by sme jej nejak pomôcť

palinocka

nooo a potom to nemohlo byt tym, ze si tie klby ako keby zodrala. brala pocas sportovania nejake tie doplnky na regeneraciu a podobne?

Kiara6

Vieš čo ona ti je práveže taký aktívny človek, snažila sa zakaždým športovať, korčulovala, behávala jedno s druhým a začali jej opúchať kĺby a podobne. či to s tým má súvis ťažko povedať. Len je teraz taká nešťastná, že sa teraz až tak moc hýbať nemôže ako by chcela

palinocka

v 40-tke a to mala nejake problemy aj pred tym, ako jej diagnostikovali toto ochorenie. och este taka mlada a uz taketo trapenie. aj ma nejake velke pohybove obmedzenia alebo zatial este nie

Kiara6

No u nás je to momentálne téma číslo jedna, keďže ju diagnostikovali sestre. Vždy som si myslela, že postihuje skôr staršie ročníky no ona nemá ani 40 a bum. Takže teraz skúmame čo a jak by jej mohlo pomôcť

michalienka12

Ahaa tak to je super. Ako musim si zaklopat, ze nas zatial taketo choroby obchadzaju a dufam to tak aj zostane, no prevencia je podla mna dolezita a zvlast ak ma taketo siroke portfolio chorob, pri ktorych ucinkuje

liara

Alexiara: Ja čo mám Sulforafan Extra, tak ten obsahuje také množstvo ako si písala a je to pre telo dobré, už som sa o tom bavila aj s mojou lekárkou, ktorá teda má dlhoročné skúsenosti s takýmito problémami a chválila to. Len samozrejme, aj liečbu normálne je potrebné brať, bez toho to nejde.
Michalienka12: Môže, môže. Je to prevencia aj pred chronickymi zápalovými chorobami, ale aj proti rakovine. A to sú závažné zdravotné problémy, ktorým je lepšie predchádzať.

syliwiana

Simka ani ja nie, je to pre mna nova sprava, ale teda podla mna je to super, ak nieco dokaze zmiernit nejake tie priznaky artritidy tak je to super. Lebo bojovat s nou nie je vobec jednoduche, kedze tato choroba dava telu dost zabrat :/