Reumatická Artritída

Príspevok v téme: Reumatická Artritída
tunonegro

Ahojte moj otco (49) dostal asi pred troma rokmi reumaticku artritidu. od vtedy sa mu stav vyrazne zlepšil ale aj tak.... nemože spraviť prudči pohyb lebo ho sekne v krýžoch. neviete prosimvas poradiť nejaku mať alebo niečo podobne čo by potom mohol robiť normalne prudčie pohybi ? poradte prosim....

janicka765JE

christa nie, teda este som nebola, ale pocula som, ze by som na liecenie mohla ist, len teda este som si o tom nezistovala, predsa len je to diagnoza ktoru mam pol roka a tych informacii je velmi vela na mna :) no ved aj ja by som bola za nieco take, len neviem co by mi mohlo urobit dobre, mna trochu proste strasi to, ze je to vlastne nevyliecitelne :(

christa366

Ono akupunktúra je fajn, len nie na všetko a nie každému. Takže to je také, že buď vyskúšaš alebo nie, no osobne by som bola skôr za takú tú prírodnú liečbu vo forme vitamínov. Isto je aj na takéto zápaly dobrý nejaký ten vitamín. Chodievaš aj do kúpeľov alebo na nejaké tie procedúry?

janicka765JE

akupunktura by mi mohla akym sposobom pri tomto pomoct?
tak rozmyslat som rozmyslala, ale neviem ci by mi nieco take mohlo pomoct ako nejaka alternativna liecba alebo akoby som to nazvala, preto by som bola rada, keby sa mi ozval niekto kto ma podobnu diagnozu alebo rovnaku, zeby sme si vedeli priamo skusenosti vymenit :)

emmi7

Poradiť ti neviem ale podľa mňa to bude podobné ako aj pri iných chronických takýchto problémoch, že bude základom aj celková zmena životného štýlu. Neskúšala si napríklad nad nejakými vitamínmi rozmýšľať?
Odporúčajú ti tu aj akupunktúru ale neviem či to má zmysel.

janicka765JE

ahojte. viete mi poradit, co je vhodne pri tejto diagnoze? coho sa vyvarovat, co robit aby sa ochorenie nejako nezhorsovalo? na zaciatku tohto roka mi diagnozu doktor potvrdil a teda zaskocilo ma to. sice uz viac ako rok som mala problemy s prstami na rukach, mala som problemy ich akoby rozhybat, furt ma boleli, ale nevedela som, ze kde moze byt problem az som zacala chodit po doktoroch a konecne viem na com som, aj ked teda diagnoza prijemna nie je :/