Otázka na RNG

Príspevok v téme: Otázka na RNG
kamari

Ahoj RNG, čítala som pár Tvojich príspevkov do DM fóra a chcem sa Ťa spýtať, koľko sacharidov si jedol pri najprísnejšej diéte (myslím, že si písal okolo 50-80g/deň?) a či to stačilo Tvojmu organizmu. Tiež sa snažím kompenzovať cukrovku 1.typ predovšetkým diétou a športom (pridávam, že bez inzulínu - aspoň bazálu to fakt nejde), takže moja denná dávka sacharidov je (ak to vydržím) okolo 80g/deň. Nemôže mať dlhodobý prísun takejto zníženej dennej dávky sacharidov vplyv na organizmus? Napr. na mozog? Zopárkrát sa mi totiž stalo, že som niečo hovorila a za mnou rozprával niekto iný o niečom úplne inom a ja som povedala nezyselnú vetu. Napr. Chcela som povedať "Vezmi si sveter" a za mnou niekto rozprával o kostole a ja som povedala "Vezmi si kostol". To sa mi predtým nestávalo...

RNG

kiki, 3,6 je uz nizko!. Pod 3.3 trpi mozog a odumieraju mozgove bunky.
Pecen by nemala dovolit take nizke hodnoty a vylucit cukor do krvi.
Pri nedostatku tvorby inzulinu nemoze byt hypo ale len hyper ked ti normalne pracuje pecen a nehladujes.

kiki

pridam sa aj ja, mne naposledy namerali 3,6, na co mi doktorka povedala, ze je to naozaj akoby som ani nemala ani cukrovku a ze to vyzera,ze vacsinou som mala nizke hodnoty,tak teraz len dufam,ze mi mozog bude fungovat ako predtym:) proste ziadna pochvala...

kamari

V súčasnosti u nás existujú 2 metódy stanovenia HbA1C, jedna má normal hodnoty 4-6,5 a druhá 2-4,5. Prepočet medzi nimi jenasledovný:
A1C I.metóda= 0,9148xA1C II.metóda+2,152
Takže prepočet mojich výsledkov je:
0,9148x3,9+2,152=5,7%.
Takže Tvoj lekár Ťa nezavádza, len v labáku používajú inú metódu stanovenia HbA1C.

haby

kamari dik za info ,ja to mam stale okolo 8 plus minus pol percenta...doktor mi len povedal že do 6 je dobre a nad 8 už je zle....čudne nie? to že normal (pre zdravich) je 2-4 som naozaj ani netušil.

kamari

Nie je to málo, je to na hornej hranici normy pre zdravého človeka - podľa tabuľky je normal 2-4, pre DM-kov výborná kompenzácia do 4,5, uspokojivá do nejakých 6,2. Mala som aj pred tým hodnoty od 4,1 do 4,5 ale pod 4 som ani nedúfala, že budem mať. Určite mi pomohlo leto a dostatok pohybu a čerstvej zeleniny a hlavne letná POHODA a KLÍDEK.

haby

gratulujem....3.9%?..nie je to niejak podozrivo malo? ja mam uz roky rovnaky pristup k cukrovke a tiez mi tie testy vyjdu raz tak a raz tak ,mam teda pravo si mysliet,ze to asi skresluje...no ak to skresli k lepsiemu tak je vsetko v poriadku,ale ak k horšiemu,tak musim vysvetlovat doktorovy ani neviem presne čo :-)))

kamari

Nereagujem síce na predchádzajúcu tému, ale musím sa podeliť o radosť z dnešných výsledkov HbA1C a manžel - zdravý jedinec nezdieľa moje nadšenie. Mala som len 3,9%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Také skvelé hodnoty som ešte nemala. Normálne sa teším ako malé decko.
Lekárka mi na moje pochybnosti ohľadom diety a pohybu povedala jednoznačne, že robím dobre, lebo mám výsledky super. Tak sa modlím, nech to tak dlho vydrží... Prajem Vám všetkým rovnaké hodnoty glyk.hem.

hepiend

Andel suhlasim.....no keby kazdy sem napisal aj svoj postreh alebo hoci aj len pocit,že kedy na aky podnet ma tie vysledky lepsie a kedy to ma horsie,tak by sme mozno na niečo prišli...možno to niekto nevie vycitit,že preco si picha raz tolko a inokedy zas tolko aby mal cukor v norme (ak si odmyslime tie veci čo vieme-dieta pohyb,urazy...),to je v poriadku nie kazdeho to aj zaujima,ale niekto to vie rozoznať a aj ked to nie je vedecke,niekomu inemu to moze napomoct a mozno ho posunie dalej...možno nie

Kiki som rad ze si to povedala..to "niekedy to vyzera,ze tu cukrovku ani nemam" aj mne sa to občas tak javi a o to je to tažšie sa cely život nastavovať na inzulinove davky ked o tri dni su tie davky opäť už ine a treba začať odznova aby som zistil že ked si picham napr 30 jednotiek denne a o tyzden mam zrazu same hypo tak si picham 15 jednotiek denn a glykemie su take iste ako ked boli pri pichani si tych 30 jednotiek...potom si nepicham nič a glymky su opet v norme..občas potrebujem aj 50 jednotiek aby som sa dostal do normy...stale sa treba niečomu neviditelnemu prisposobovat,lebo dieta a pohyb je pokial mozno rovnaka....

Andel

Kiki,

niekedy, ked mam napriklad cely tyzden skvely cukor, tak si aj ja myslim, ze som sa sama zazrakom bozim vyliecila ;o) Ale zopar dni na to dostanem studenu sprchu v cislach 15-20 mmol/l a znovu sa uistim, ze ta cukrovka tam je ;o) mamka mi ako malej stale vravela, ze netreba plakat nad rozliatym mliekom, ale ho utriet a ist dalej, tak to tak beriem aj ja, mam cukrovku, ale zijem dalej, ci si picham menej inzulinu, alebo viac, nie je to ziaden rozdiel, dolezite je, aby cisla boli v norme. Moja spokojnost je lahko opisatelna cislami od 80-160 (4.4 - 8.8 na Slovensku)

kiki

pier s tymi zapalmi je to asi naozaj tak,ja som sa z tej dovolenky vratila so zapalenym mechurom,mozno preto som sa musela vratit k inzulinu,asi s tym ale zase prestanem,dnes som mala 2xhypo-na obed som mala 3palacinky s lekvarom,riadny sladky,domci, pichla som si 3j a ani 2hodky na to hypo,niekedy to vyzera,ze tu cukrovku ani nemam:)