Otázka na RNG

Príspevok v téme: Otázka na RNG
kamari

Ahoj RNG, čítala som pár Tvojich príspevkov do DM fóra a chcem sa Ťa spýtať, koľko sacharidov si jedol pri najprísnejšej diéte (myslím, že si písal okolo 50-80g/deň?) a či to stačilo Tvojmu organizmu. Tiež sa snažím kompenzovať cukrovku 1.typ predovšetkým diétou a športom (pridávam, že bez inzulínu - aspoň bazálu to fakt nejde), takže moja denná dávka sacharidov je (ak to vydržím) okolo 80g/deň. Nemôže mať dlhodobý prísun takejto zníženej dennej dávky sacharidov vplyv na organizmus? Napr. na mozog? Zopárkrát sa mi totiž stalo, že som niečo hovorila a za mnou rozprával niekto iný o niečom úplne inom a ja som povedala nezyselnú vetu. Napr. Chcela som povedať "Vezmi si sveter" a za mnou niekto rozprával o kostole a ja som povedala "Vezmi si kostol". To sa mi predtým nestávalo...

RNG

je znama vec, ze komplexne sacharidy sa v tele postupne rozkladaju ne nevyvolavaju cukrove vlny a inzulinove vlny.
Takze, a to plati na kazdeho, treba sa vyhybat cukrom a jest len komplexne sacharidy(celozrnne produkty)a aj tych nie privela, radsej zeleniny,ovocia huby, orechy trochu masa, ryb a vajec. A jest castejsie a mensie davky

pink

sladke iba drazdi pankreas a ak je malo zlozitych sacharidov a sladkeho naopak je v strave viac tak pankreas vyraba viac inzulinu ako treba a hypo je na svete...ale tak to funguje len u niektorych,ktorym sa pokecal metabolizmus nasledkom dnesnej super stravy ktorej sa nevyhne snad uz nikto

elviee

Barbi, zakladom asi bude musit byt strava zlozena z komplexnych polysacharidov, aby si nepadala casto do hypoglykemie.

kiki

juj a nechces mi dat trochu toho c-peptidu?:)neviem velmi poradit,asi sa treba pravidelne stravovat,racionalne a vzdy mat pri sebe pre istotu nieco sladke...mas to odjakziva? skor asi poradia rng a mira

barbi749

chcem sa spytat, ja nemam DM, ale mam vysoky inzulin a c-peptid a tak casto mam stavy hypoglykemie ako diabetici.Je to cim dalej horsie.Prosim, ked ma niekto take problemy nech sa ozve ako to vyriesil,lebo ma to trapi a aj mensia namaha je pre mna dost vycerpavajuca.

fialova.lydia@azet.sk

Rada by som sa spýtala: neviem si vysvetliť, že glykovaný hemoglobín som mala (pri ostatných dvoch odberoch v priebehu 1 roka 6,3, resp. 6,5 a glykémia nalačno 9,01.Lekárka mi začala predpisovať Siofor ráno a večer. O 3 mesiace idem na kontrolu. Zdá sa mi divné, že nalačnom mám oveľa vyššie hodnoty a HbA.
Ďakujem

kiki

ahojte,tak bola som v lubochni na nejakych vysetreniach C-peptidu,robili mi aj glykovany a namerali 6,3,co doktorka povedala,ze je velmi dobre,tak teraz neviem,dufam,ze to robili vsade inou metodou,lebo sa mi to zda byt dost velky skok z tych 3,6predtym
marca skusala si si pichat viac toho nocneho?co ti to spravilo? ja som si jeden cas pichala o 1jednotku viac,ale rano som sa budila skoro a strasne hladna..

kamari

ahoj kiki, 3,6 je podľa prepočtu na 1.metódu 5,4%, čo nie je nijako ohrozujúco málo. Je to naozaj hodnota ako u zdravého človeka, tak neviem, prečo by si mala zúfať a premýšľať o ohrození mozgu. Zdraví ľudia o tom neuvažujú a majú aj nižšie hodnoty. Mám pocit, že stále je tu chaos s tými hodnotami HbA1C stanovenými rôznymi metódami. Hodnoty 2.metódy sa z pohľadu 1.metódy zdajú extrémne nízke. Takže sa nijako neľakaj, pokiaľ si tú hodnotu nedosiahla častými hypoglykémiami, tak to môže znamenať len, že si výborne nastavená a ja by som na tvojom mieste nič nemenila.

hera

podla mna najlepsie je odburať pričinu...nedraždit to inzulinom,teda menej inzulinu,viem to sa lahko povie...achhhh...to je to umenie žiť...kedy je ho malo? kedy už vela? merak už len ukaže stav ze ho bolo malo alebo vela...ale aj tak je to lepsie ako nič pravda.

kiki

nehladujem a pecen,no neviem,ci mi niekedy na nu robili niekde testy..aj ked je pravda,ze v tom case sa mi nechcelo jest,aby som si nemusela pichat vela inzulinu. co je teda dobre na pecen,aby nedovolila take hypo?