Sex az po svadbe

niekto_

kukikuk suhlasim ludsky organizmus to proste potrebuje

cirkev zakazuje sebaukajanie aj sex pred svadbou ( tak mimochodom v stredoveku to bolo az tak extremne ze prezivat pri tom rozkos bol hriech mali plachtu s dierou aby jeden druheho nevideli , dokonca sa to nemohlo robit cez sviatky a podobne kraviny -> pozeral som dokument 8-) )
muz musi praavidelne ejakulovat lebo bude mat zdravotne problemi

pravidelny vyron znizuje riziko rakoviny prostaty

za poslednych 30 rokov bolo v UK spachanych a premlcanych okolo 20 000 tirani alebo zneuziti na cirkevnych skolach ( cisla si nepamatam presne bolo to v nejakom dokumente )

s toho vypliva ze ked to organizmus nema tak mu preskoci ...

kukikuk

ANO, pockat so sexom po svadbe je super vec, ak sa beriete v 17tich - 18tich. Lebo toto je obdobie, kedy je mlady clovek fyzicky aj psychicky pripraveny zacat so sexom. Ak sa planujete vziat neskorsie, potom je cakat so sexom neprirodzene a v konecnom dosledku to narobi viac skody, ako uzitku.

pyzamko

So sexom po svadbe mam vlastnu skusenost - negativnu. Malo to byt nieco len pre nas oboch - on prvykrat aj ja... bolo to super,ale po svadbe som zistila,ze moj manzel sa sexu vyhyba ako cert svätenej vode... pred rokom by som napisala, ze sex po svadbe je super vec, ale dnes poviem - majte rozum ludia a poucte sa aspon z chyb druhych; sex po svadbe je totalna blbost a radsej to vyskusat predtym ako banovat

niekto

pockaj pokial ja viem boh nikdy v ziadnom prikazani ani bibli nehovoril nic o sexe pred a posvadbe

toto zaviedla cirkev v neviem kolkom storoci bolo to az take ze manzelia mohli mat sex iba v niektorych dnoch (bol na to kalendar) malo to sluzit iba na plodenie dedi a ziadne vzrusesnie pouzivali specialnu plachtu ktora mala jednu dieru aby si to neuzivali

kyblik

ja si myslim, ze ak maju ludia sex pred svadbou, tak uz ani tú vlastne netreba, ved uz toho cloveka poznaju uplne a nic nove ich necaka... Podla mna ziadny problem s tym, ci si niekto s niekym sadne alebo nie neexistuje, ved manzelstvo je o dvoch ludoch, ktori sa lubia a prisposobuju a akceptuju jeden druheho takeho aky je.
Takze volim sex po svadbe, Boh vie preco to tak vymyslel ( odkazy na to su spomenute v predoslych prispevkoch :))

ksl

No čo by bolo,nič,bolo by to v riti...Taký je život.Každý normálny slušný človek žije,ako najlepšie vie a robí čo si myslí,že je pre neho dobré.Aj so sexom aj bez sexu pred svadbou je to stále na tých dvoch,čo so svojím životom sú ochotní urobiť a koľko sú schopní pre toho druhého obetovať.

jajajajjajaja

a co ked sa naozaj stane to ze si dvaja v tom sexe proste nesadnu a zistia to az po svadbe no co potom ???????????

ksll

No čo také asi.Môže ísť o niečo,čo jeden by rád vyskúšal,ale druhému je z toho zle.Pod vplyvom života by sa potom mohlo stať,že to vyskúša inde a už bude problém na svete.Alebo nejaká obyčajnejšia vec,napr.že sa jej bude hnusiť to ako sa napr. pri tom dopotí,alebo je hnusne chlpatý,alebo hneď po sexe zachrápe,ona je frigidná a je toho spústa,čo sa dá síce na začiatku z veľkej lásky tolerovať,ale postupom času to človeku začne liezť na nervy.Alebo sa ukáže že jeden z nich má nejakú špecifickú úchylku...Nikdy nevieš.Predsa len,keď s niekým si nejaký čas pred manželstvom,tak je väčšia šanca že to skôr odhalíš a vyhneš sa tak sklamaniu a sex.frustrácii.

ksl

Videla som v telke o takom páre reportáž a oni ten sex po svadbe tak logicky zdôvodnili,že aj keby si v posteli zo začiatku nerozumeli,tak majú na to celý zbytok života to vylepšovať a dolaďovať...Ja osobne by som sa bála a určite by som chcela ísť do manželstva s niekým,s kým si rozumiem aj v posteli