Delena strava

metracek

MICHAEL Helus chcela od teba napisat daky jedalnicek na inspiraciu a ty si toho napisal vela ako RNG ale o jedalnicku ziadna zmienka tak pis priamo k veci a ziadne omacky okolo toho

michael

Či mám nejaké skusenosti s delenou stravou? Tak niečo musím prezradit o sebe.Som niečo ako RNG., ale ja mu nesahám ani po päty.Ale aj tak je medzi nami rozdiel.RNG,- robí veľkú prácu čo sa týka pomoci ľudom.Tak povediac ,- rozdáva ryby ľudom.Ja zase ľudí učím ryby chytať.Niekedy v minulosti,- (teraz už ani nie) ako koníček)som sa zoberal východnými praktikami v uzravovaní,stravou.Ked že som nepochodil ani vo vlastnej rodine tak som sa na to vykašľal.Ale ked vidím ako ľudia degenerujú vlasným pričinením, tak mi to nedá a občas niečo napíšem,čo sa veľmi často prieči dnešnému liečiteľstvu .Prechádzame k extremu do extrému.

michael

Presne ako hovoríš,- Helus, - pribrali nasspäť tú váhu ktorú mali.Pri trávení mix potravín ak sme zvyklý jesť naše telo vytvára veľa zbytočného odpadu.Tak že tí ľudia ked schudli pri delenej strave, zbavili sa vlastne prebytočného odpadu.ale pozor! Tuk nemôžeme brať ako odpad!Tuk zrejme bude mať inú funkciu -teda hovorím o nadbytočnom tuku.Túto pasáž vysvetlovť, tak to je na dlhá trate.Naše telo je zabezpečené proti rôznym výkyvom (kratkodobo) vo stravovaní. Teda netreba to brať tak smrteľne vážne stravovcie návyky občasné prehrešky telu neškodia, ale ho skôr posilnujú.Na príklad uvediem či niekto bude piť dva litre vody alebo len jeden liter na jeho dlžke veku sa to nijako neprejaví.Pri každej diete, každému odporuča sa piť najmenej dva litre vody.Ja hovorí, že je to blud.Niektorí človek je suchár, - tak ten naozaj potrebuje piť.A zase niektorá žena je ako súdok ,- plná vody, ale ide držať dietu kde okrem iných bludoch má piť aj dva a pol litra vody.preto sadám k počitaču, a takéto bludy odmietam!

Helus

Michael,a ty mas s delenou stravou nejake skusenosti?ak si ju drzal,nemohol by si napisat nejaky jedalnicek na inspiraciu?mam dost znamych,co ju drzali,aj schudli,ale ako sa vratili k predoslej strave,tak nabrali navrch este dalsich 10 kil.Takze ked delennu,tak ako celozivotny styl stravovania.

michael

Trochu to ozrejmim- obiloviny je človek asi desať ťisíc rokov a mäso asi sto tisíc rokov, ale nikdy to nemal na \"tanieri \"na raz na jedalnom lístku Prečo? jednoducho preto že ked kráčal po lese napr. tak sa mu nepodarilo toľko potravy nájsť či nazbierať alebo dokonca uloviť aby si to vychutnal na raz..S toho sa usudzuje ,že náš organizmus bol po dlhé stáročia prispôsobený len jednu potravinu konzumovať v jednom čase. A to sa zrejme niekde zapísalo v génoch. Tak že tá delená strava bude mať čosi do seba.Tak ako to opísal delenastrava je to veľmi vhodne pre organizmus .Môžem len odporučiť. Snád by som doporučil menej sacharidov aj ked je to energia potrebná, pretože organizmus bude menej zaťažovaný nepotrebuje tolko sachridov.

Nella1226

Ahojte chcem sa opýtať držím delenu stravu a neviem či možem do sacharidovej skupiny zaradiť namiesto celozrnneho chleba Grahamove tyčinky GRISINY!!!!!!

karioll

jogurt nie je sacharid
iba ked je ovocny,kvoli cukru treba pocitat medzi prijem sacharidovych jednotiek
inac kazda dieta je blbost a vedie k vaznych porucham metabolizmu

majama

...nuz tak tu vidite blbost,ked v delenej strave je jogurt sacharid...to uz mozete drzat hociktoru blbinu---zonovu dietu,atkinsovu,krvne skupiny,90 dnovku atd...

katka26

jeeej ani som nevedela ze este existuje druha delena strava, teraz sa tu budeme mixovat :-)

čiči len tolko ti chcem povedat ze vylucenie absolutne peciva z jedalneho listka nie je bohvie co, lebo raz sa k nemu vratis je to bezna potravina a potom ta biela muka v tele urobi svoje - jojo efekt, treba jest aj pecivo, preco nie, striedmo, ale treba jest .... moj nazor. a ja uz ani nepamäzám kedy som jedla klasicky biely rohlik ....stale kupujem celozrne pecivo....