Delena strava

Helus

Ahooj miachael,rada si precitam co napises.Ak to nie je tajomstvo,rada by som si precitala,aj ine tvoje prispevky,ako si spominal,ze prispievas,aj inde.A este,ked sme tak zacali,mozes mi napisat taky jedalnicek,ako sa stravujes ty?Vies ja sa snazim zdravo,ale moj priatel jedava rezne,majonezove salaty,hranolky,a podobne.Co nie je moj styl stravovania.nevravim,ze som to nejedla,ale vzdy mi bolo tazko,a zle z takeho jedla.Preto take nejedavam.

michael

Predsa ti len odpoviem na tu tvoju otázočku.AK by som mal z toho urobiť tabuľku, tak šošovica by bola tam kde mäso, - tak že je to takmer jedno čo si dáš. jeden deň si môžeš dať šošovicu druhý deň mäso.Čo sa týka priberania tak ani od jedného sa nepriberá, ale zrejme k šošovici si dáš chlieb a to už sa trošku priberá ked to budeme porovnávať s mäsom.Fitnes centrá joga apod. veci tu prišli z východu tak že on propaguje aj tu východnú teoriu. Prikláňam sa k nemu, akurát ta šunka s chlebíkom(kombinácia), tak to nie je delená strava to by som pri chudnutí moc často nezaradoval do jedalníčka.Som zvedávý na zajtrajšiu otázku čau Helus

michael

Kde začať.Raz sme tam inokedy zase inam.Ja proste musím písať niekedy aj tie omáčky, pretože stravovanie to je životná fylozofia, nie "skákanie" z diety na dietu! Píšem, aj na iných portáloch niekedy, tak už ani neviem kde čo píšem.Najprv musím ozrejmiť prečo jední hovoria tak a iní zase úplne inak-naopak.Je to preto lebo Europania pokladaju za viac-menej správne,-Raňajky sa najedz do sýtosti, s obedom sa rozdel s priateľom, a večeru daj svojmu nepriateľovi.Ak niečo s toho vyberiem tak napr. večeru preto nepriateľovi že zrejme sa usudzuje veľmi nevhodná strava pre organizmus.Ale Europa je veľmi malá oproti zemeguli, a navyše tu už máme rozbehnutý obrovský farmaceutický priemysel ktorý jasne poukazuje že niečo nie je tu v poriadku. Niekto nás zrejme klame a zavádza, aby sa udržovalo to obrovské monštrum (finančné veľmi výhodnepre zaintteresovaných.)A preto sa ľudia (ktorým zaleží na zdraví)otočili inam než je Europa, a hľadajú riešenia,napr. stravovania,- ale nie len to.Tak východný smer uvádza, Že ráno netreba veľmi jesť, pretože organizmus načerpal v noci pri spánku dostatok energie.Naopak večer sa treba poriadne najesť, aby organizmus mal dostatok potravy z čoho môže produkovať energiu pre další deň. Ta preto je toľko rozporov vo stravovaní. Tak si vyber.Ja sa prikláňam k teorií východu,- raňajky ľahke.(Pokračovanie zajtra )

nevedoma

otazka odveci, ale viete mi povedat, ci mozem pozerat TV NOVA online? som v zahranici, pokusam sa najst stranku, ale nejde to. prosim, poradte. dakujem

zaja11

delenou stravou som schuda velmi vela a v kratkom case. uz som to nenabrala spet, hoci to nedodrzujem tak striktne. a citila som sa tak lahko, energie na rozdavanie, a to je jedno velke plus, ze nie ste podviziveni z diety ale nabiti energiou z ovela zdravsieho stravovania. vlastne clovek pomoze telu aby sa vnutorne ozdravilo, zrelaxovalo a odlahcilo od odpadu a nadbytocneho tuku tiez, lebo odpad uklada do tukov.

Helus

Ahoj michael,budem rada ked napises velmi rada si ich precitam.Ja chudnem cely zivot,vsetky diety som uz vyskusala,aj herbalaif som mala 3x,a vselijake koktejly na chudnutie.Vzdy clovek da dole,ale ako nahle zacne pridavat do jedalnicka beznu stravu,tak priberie naspet,a este niekedy aj navrch.Ale mam na teba otazocku,fitnes treneri odporucaju doobeda sacharidy,vlocky,chlieb so sunkou,ale poobede uz ziadny sacharid,len bielkovinu+ zeleninku.A na druhej stranke vyzivovi poradcovia zase odporucaju na veceru sosovicovu polievku,zeleninovu polievku s kuskom chlebika.budem sa tesit na tvoju odpoved.

metracek

MICHAEL maja predstava sa zaklada na realite moja mysel nie je napnuta a tesim sa z toho ze chudnem a moja cesta je spravna a preco 7.1.som zacala z 90 dnovou dietou po mesiaci som ju prerusila a dala si na 2 tyzdne macingovu dietu ta ma neoslovila ale obohatila ma ze som sa naucila nove jedla ako borsc,zelerove hranolky,dusena mrkvicka a znova som pokracovala v 90 dnovke bolo to sem tam z prehreskami ale tie ma netrapili hlavne ze som zdravo jedla a citim sa vyborne od 7.1. som schudla 9 kg a ten pocit je fantasticky bez akehokolvek trapenia tak len tolko som chcela a tiez neuznavam diety ale toto zdrave a varene jedlo mi sadlo aj mojej rodine varim vsetko len ja to mam z obmedzenim a oni nie napr.koloz.kapusta oni z maskom ja nie ,placky zemiakove ja bez vajca oni s vajcom a este aj so slaninkou vsetko sa da ked clovek chce

michael

Už veľa hodin tak len stručne.Zrejme ma tu niekto nechápe.Tak ja píšem omačky hej,?!To je odpoved pre metráček.
Helen,- Ja v podstate neuznávam nijaku dietu prečo?( ber všetko z rezervou čo tu píšem lebo to nie je z kníh, ale ani z netu.Je to moja predstava.Takže.Neuznávam žiadnu koncípovanú dietu.Prečo? Pretože aj ked sa pri nich chudne, tak tvoja myseľ je stále napjatá kedy to skončí.Tešíš sa že chudneš,ale pritom nie si v pohode.To nie je život, ale trápenie. Navyše, nie len tvoja myseľ, ale aj tvoje telo sa už teší kedy to prestane.Ztýchto dôvodov, to nemôže byť správna cesta.(pokračovanie na budúce.)

Helus

michael,ak budes mat chut,tak by si nam tu mohol napisat jedalnicek,ako sa spravne stravovat,ked chceme schudnut,a nasledne si vahu aj udrzat.Aky mas nazor na jedenie ovocia doobeda,lebo vela citam na nete,a instruktori odporucaju na ranajky kasu z ovsennych vlociek,chlieb zo sunkou.A aky mas nazor na diety napriklad DUKANOVU.90 DNOVU.VELA LUDI DRZI DUKANOVU,ale internisti biju na poplach ze je velmi skodliva.teda ak mozes odpis,verim,ze vela zien si precita tvoj nazor.