stale hnacky pomoze mi uz len psycholog????

[zruseny12]

takze ja by som sa namala bat,ze mi budu kvasit/jablka/...lebo mam dostatok kyseliny...akurat...dakujem RNG....

RNG

maria, kvasenie v zaludku moze nastat len pri nedostatku zaludocnych kyselin. Dostatocne vysoka hladina zaludocnych kyselin nedovoluje kvasinkam pracovat. Preto sa napr konzervuje octom.

[zruseny12]

mira,ja som citala,ze tie cele zrna obsahuju kyselinu fytovu a ta tiez zabranuje vstrebavaniu vapnika...hlavne tie slupky-preto ja som prestala jest celozrne pecivo atd.
inak ja tiez mam rada velmi ovocie a to som ani netusila,ze je tiez zlodej vapnika...a ja napr.zjem i 2kg jablk denne ked mi chutia....tak to som tiaz v koncoch,uz tiez ani neviem co by som si dala...
este jedna vec,ked clovek ma dostatok enzymov,tak to jablko napr.predsa nemoze kvasit,tiez tomu vobec nerozumiem...lebo enzymi ho predsa rozlozia...aspon ja si to myslim....

mira

Joni, upokojujúce účinky na tráviaci trakt i na psychiku majú kaše z celých obilných zrn. Varia sa domäkka. K tomu zelenina. tepelne upravená je dobre stráviteľná. K tomu trochu kvasenej, aby sme mali enzýmy. To je základ všetkého. Je veľa variácií a kombinácií a doplnkov. Vznikne pestrý jedálniček, ktorý ťa neomrzí. Pozri ukážky na www.makrobiotika.aspone.cz

joni_

a co mam teda jest?? napilotanky, cokolady a veci podobne nemozem kvoli mlieku, ani ziadne mliecne vyrobky, ani vajcia ktore su tiez vo vela veciach, ani rajcinu kecup, ani moc masa (ked tak ryby a hydina)..... no sak nebudem hladovat miesto sladkosti si dam ovocie a snazim sa kazdy den aj nejaku surovu zeleninu, uz z toho zacinam blbnut stale davat pozor co zjem :(

mira

Joni, hodne ovocia, to je problém. Ovocie sa neznáša s ničím, v akýchkoľvek kombináciách sposobuje kvasenie v črevách. Okrem toho ovocný cukor, patriaci medzi jednoduché cukry kradne z tela minerály, i vápnik.

[zruseny12]

tiez mam problem,stracam vapnik a zatial neviem preco...minule mi brali vzorku z tenkeho creva,aby sa vylucila CELIAKIA a brali mi aj krv na alergie....

joni_

ja stracam vapnik kvoli bezmliecnej a bezvyjecnej diete. Inak sa snazim hodne ovocia a zeleniny, obmedzit cukor atd....