Čo mám jesť, ak mám málo železa?

RNG

Doplnky sa maju brat len v pripade potrebu. Inac ma vyziva pochadzat z normalneho jedla.
Doplnok je niekedy dobre brat kratkodobo na rychle napravenie situacie.

mirka 23

RNG ďakujem, práve tvoju radu som chcela. Takže mám brať glycinát, Easy iron a jesť mäso a mliečne výrobky...

RNG

Na tvorenie cervenych krviniek treba aj ine veci ako zelezo, menovite B-6, B-12 Kyselina listova a med.
Med sa nema brat spolu so zelezom. Dobry zdroj medi su mliecne vyrobky.
Je aj dobry doplnok obsahujuci velmi dobre absorbovatelnu formu zeleza(glycinat) a zaroven potrebne vitaminy pod menom Easy iron.

axelonka

vhodné potraviny na zvýšenie železa sú napríklad: chudé hovädzie mäso, tmavé morčacie mäso, pečená fazuľa, sardinky z konzervy, suché figy, sezamové semeno, kel uvarený v pare a iné.

[zruseny12]

kakaove mliecko ak ta to zaujima mozem ti to napisat mam pred sebou knihu kde je o tom nieco popisane...ked je malo zeleza, a naopak ked je vela zeleza...

mirka 23

Kakaove mliečko, no mala som ho len trochu pod hranicou, inak by mi dali tabletky. Norma je nad 120 a ja som mala 118. Tak mi trocha železa daj, keď ho máš tak veľa:D No a je pravda že jem málo mäsa a možno je to z toho.

kakaove mliecko

Tak ked si predtym mala vsetko ok, tak podla mna to taky rapidny pokles byt nemoze...mozno si len tesne pod hladinou normalu, nie? Nevies? Moze to byt aj nahodicka, ze si posledne dni konzumovala jedlo co obsahovalo pomenej zeleza...ci nie? Neboj, zrejem to tak nic vaznejsie nebude :)...Ale ak mas velmi malo zeleza, tak by po tom mali patrat preco!

Skus inak "vinne zelezo"...ci co to je...v lekarni sa to da kupit, je to vino s obsahom zeleza, zdrave a dobre, heh! Ja ho pit nemozem, lebo ja mam naopak az privela zeleza, a mna by naopak tiez zaujimalo ako ho znizit, pretoze je to rovnako nebezpecne ako ked ma niekto malo, a nechapem odkial ho mam vela a co s tym robit! :(

mirka 23

Borovica, a to kde sa mi môže tratiť železo?
No a ja som sa to dozvedela náhodou, dnes som chcela ísť darovať krv, no a povedali mi toto. Ale v minulosti som darovala krv a bolo to v pohode, tak nechápem, prečo som mala dnes také výsledky. Je pravda, že jem málo mäsa a toho červeného vôbec. Tak dnes varím hovädzí guľáš :D

borovica

V prvom rade by ti mali zistiť príčinu prečo máš málo železa, kde sa ti tratí. Ja som mala podobný problém ale keď sa odstránila príčina, je všetko o.k. Ja by som ti doporučila užívať prírodný produkt Spirulina, ktorý obsahuje veľa vitamínov, minerálov a enzýmov a podporuje imunitný systém, krvotvorbu,odstraňuje únavu, čistí pečeň.Majú ho v lekárni stojí okolo 220 Sk.

[zruseny12]

mirka23,a daj si pozor ked si chudokrvna a mas malo zeleza a nebudes sa snazit nejak si to napravit,kludne mozes chytit vselijake alergie...ako ja...tiez som mala malo zeleza a preto som chytila alergiu na nikel preto som nutena pouzivat to, co pouzivam na oci/na teme o konturke....ty vies o com pisem,tiez sa cudujes,ze preco to pouzivam/tak si daj pozor aby si aj ty neskoncila tak....snaz sa jest a napravit si to zelezo...mne to zanedbali lekari...ani mi nepovedali,ze som anemicka...a postupne sa mi narusila imunita atd.