Čo mám jesť, ak mám málo železa?

natali07

Ahojte vie mi niekto poradit čo mám jest ked som tehotná a zistili mi 2 týždne pred porodom nedostatok železa bojim sa že budem mat dieta chudokrvné

sob rudolf

Oveľa lepšie to zaberá, keď vyhodíš jablko a zješ klince. Len to trošku kazí zuby. Ok, bez sarkazmu milý zelezniak, ale veľmi by ma zaujímalo, v čom presne to tvojej mamine tak pomáha? V zmysle čo si tým lieči. Ďakujem za odpoveď.

zelezniak

na prisun zeleza je dobry ludovy recept: prepichnete jablko dvoma zeleznymi klincami nechate to cez noc, a na druhy den vyberiete klince a zjete jablko, moja mamina to takto robi, vobec to nie je nezdrave a velmi to pomaha,

nika22222222

ahoj prosimta chcem sa spytat co by som mala jest aby som nemala vela tuku?? A aby som sa ho zbavila ?? dakujem za odpoved vopred :))

Helus

Aj ja som chronicky chudokrvna,a tu melau sa chystam ist kupit buduci tyzden.Citam o nej len dobre veci.Ona bude dost sladka,sladke ja nejedavam,tak s toho mam trosku obavu.

simka111

Fakt super vtip... ale to čo som napisala je pravda..trstinova melasa(ak sa ti nepači čierny zazrak) je veľmi zdrava a na doplnenie železa je veľmi dobra :D

mimi52623

dobry. spenat, kel, brokolicu, zeleninu, maso, ovocie. veeeela. a v tom najhorsom pripade vitaminovovyzivovy doplnok. a ako vies ze mas nedostatok zeleza? ak ti to poveal lekar, tak tabletky, a ak nie tak len tie jedla ( a samozrejme ostatne, musis mat zdravy edalnicek.)