Čo mám jesť, ak mám málo železa?

masasko

Pečienka (hovädzia, kuracia) samozrejme aj mäso celkovo, špenát viem, že ho veľa ľudi neznáša, ale mne osobne veľmi chuti a vždy si ho dávam viac hlavne po darovani krvi. Potom hrozdno a ešte viac hrozienka, jahody, maliny. Orechy, skoro všetky strukoviny, jablka, jogurty, zemiaky, pór,...

mima56

Miri,co je easy iron?:)ja si to asi kupim z lekarne tie bečka, kyselinu listovu a železo,len by mohli mat vsetko v 1,lebo nechcem brat vela tych "vitaminov".a ako dlho ti trvalo vratit ten hemoglobin do takehoto stavu?:) ja som zacala jest spenat,sice este len nejakych 5 dni,ale chcem aj nieco ine,takze vyskusa to susene ovocie,ci salat,jablka a pod.co som tu citala,aby som aspon kazdy den nieco z toho mala.dufam,ze do mesiaca mozem darovat krv:)len sa mi zda,ze tesne po menstruacii to nie je dobre

mirka 23

Mima, doplnky si kupiš na Sk bud z lekarne, ktorým sa ale neda veriť, alebo na badatel.sk tie su bez škodlivých prísad, alebo z USA sa tiež oplatí.
Ja už mám železo v pohode, hemoglobín mam 145. Najprv som brala easy iron, tak ako mi poradil RNG a teraz beriem okrem ineho aj bečka, kyselinu listovu a železo len raz do týždňa a pohoda.

mima56

Ďakujem RNG:)môžem sa ešte opýtať,že z čoho získam tie B-6, B-9 a B-12 vitaminy?ci cisto len kupit v lekarni?alebo tu kys. listovu?nie je možné ju získať z niečoho iného?

jablko8

rNG, ano chybaju Bvitaminy, ale práve z toho dovodu, že v črevách je bud zápal alebo sú zanesené alebo po nejakej chorobe je poškodená sliznica a tak z bežnej stravy, ako z obilovin sa Bvitamin ťažšie vstrebáva

RNG

okrem zleho travenia nedostatok hemoglobinu moze byt nie len z nedostatku zeleza, ale vitaminov, ktore su potrebne tiez na tvorenie cervenych krviniek, ako B-6, B-9(kyselina listova) a B-12

jablko8

ked máš málo železa, niečo máš s črevami. dobre je jesť jablká, tie obsahujú látky vhodné na trávenie a dopluju vitamíny a minerály skoro všetky. A teraz je jalk dosť

Tinuška

Na nedostatok železa je dobré konzumovať:
sušené ovocie - marhule, kokos. Železo obsahuje aj mak. Ostatné je už horeuvedené v iných príspevkoch.