Stitna zlaza

jaeny

ahoj mira,pravde- podobne máš zvýšenú činnosť štítnej žlazy,vtedy sa chudne,ale tabletky ty určite to upravia,prečítaj si hormonálne ochorenie tam máš napísané príznaky

mira

ja mam thireotoxin- neviem presne, ako sa to pise. v priebehu dvoch mesiacov som schudla okolo 15 kg. neviete mi poradit, co to vlastne je a co mam dodrziavat?

RNG

Jod sa v tele skladuje ulozeny do roznych foriem-hlavne tukove vaziva
Nedostatok jodu trva odstranit pomerne dlhy cas.Lekari zauberajuci sa vyskumom jodu v tele navrhli tzv. loading program(tj nakladanie-zvysovanie hladiny jodu v tele)
Pouzivali na to 5-10 mg tabletky, alebo roztok "lugol".
Kedze ani jedno nie je na Slovensku k dispozicii, jediny silnejsi zdroj jodu je jodova tinktura(2% J, 2.5% KJ)
Viackrat som predtym uz spomenul jednoduchu a lacnu metodu doplnovania jodu v tele transdermalne(cez kozu) co je zaroven postupne, zaroven indikator, nakolko je v tele nedostatok jodu, podla rychlosti, ako jodovy flak na kozi zmizne.
Niekolko kvapiek raz tyzdenne na kozu, pre zeny najlepsie na spodku brucha(blizko vajecnikov,) pre muzov pod pazuchu.

mia

Igris, ja osobne nie, ale poznam ludi, ktorym to pomohlo. V kazdom pripade riasy su najlepsim prirodnym dodavatelom jodu.(aj morska sol)

babenka

privela kapusty a podobnej zeleniny zabranuje vstrebavaniu jodu a moze sposobovat problemy so stit.zlazou.aj lekarka mi zakazala jest surovu kapustu a o tyzden boli vysledky dobre.

igris

mia, poznas niekoho komu taka zmena pomohla, alebo to mas vyskusane na sebe ? Sama sa pokusam o to , mozno nie dostatocne dlho , ale zatial sa mi nepodarilo este klesnut s dennymi davkami euthyroxu. Ak mas konkretne skusenosti rada si s tebou o tom podiskutujem. Dik