nic nejem a aj tak priberam

Vločka

ja mám tiež strumu, teda endokrinológ povedal, že skôr to vyzerá na estetickú chybu, kt. tlačí na štít. žľazu...ani mne najprv nedal žiadne lieky, najprv chcel zistiť, že ako sa to bude ďalej vyvíjať a po takom pol roku, čo som šla na kontrolu mi predpisal lieky....alebo skús zmeniť endokrinológa, keď sa ti nepáči jeho prístup

lucka

a este sa chcem kikulky spytat ze aky prsitup k tebe endokrinologicka mala lebo k nam bola fakt hnusna..a mavam aj ladove ruky a je mi zima a na to mi povedala ze sa mam teplejsie obliekat..lenze mozem mat aj 5vrstiev je mi zima...

lucka

no ta endokrinologicka bola ku mne dost neprijemna..a lieky mi nedala.vraj nabuduce uvidime zatial to nie je az take akutne..lenze co aj som uz bola napriklad na preventivnej prehliadke a aj na cievnom a prehliadali ma,tak hned ked sa chytili krku tak povedali ze mam hmatatelnu tu strumu..a ze mame chodit k endokrinologovi...a mama ze chodime ale zatial nic..a nemala by som si kupit v lekarbi jodove tabletky?mozno by mi tu cinnost zvyslili nie? no a nepriberam velmi,chcela by som si velmi udraziavat hmotnost a tak aby som si ju udrzala tak musim jest naozaj minimum...japonka to mozno nechape ale ani toho sladkeho nejem tak vela,napriklad so spoluziackami ci ludmi s rodiny jem ovela menej a sa cuduju ze z takej nizkej davky nechudnem..no a este mimo toho sladke si dozici kazdy..dakujem katika za radu..neviem ci si mam ten jod kupit ale fakt by som chcela aj viac jest ale potom by som velmi priberala

kikulka

skús to sladké nahradiť ovocím a pravideľnejšou stravou,napr.na raňajky si daj nejaký jogurt,džús,na desiatu nejaké to ovocie,normálne sa naobeduj a potom,keď budeš mať ešte chuť,tak si daj jednu horálku.....uvidíš,že to bude lepšie,aj ja mám strumu a staravujem sa podobne.Po takej 17:00 už moc nejem.A ešte,je dôležité piť veľa tekutín,stačí aj voda,aspoň 2 litre denne,neboj z tej nepriberieš

marfuška

Lucka a užívaš nejaké lieky na štítnu žlazu?Lebo ak si dobre nastavená na liečbu tak by si až tak priberat nemala.No a ešte záleží na tom kolko merias a vážiš,či to nie je len Tvoj subjektívny názor,že Ti treba schudnút.Ja som mala tiež zníženú funkciu štítnej zlazy,behom jednej zimy som pribrala 12 kg.To bol teda šok.Potom mi zistili ochorenie št.zlazy,začala som sa liečit a kilečká zišli dole.Nie až tých 12,niečo na mne ostalo,ale kedže som bola predtým skor chudšia,tak je to teraz tak akurát.Stravujem sa normálne,sladké mám tiež rada ale mám dost pohybu,si myslím.Záhrada a v nedelu nejaká vychádzka do prírody,korčule.

katika88

Japonka to ma vsetko na svedomi cinnost stitnej zlazy taki ludia co ju maju znizenu tak priberu doslova z nicoho.Neni to ziadna sranda.A lucka pise ze touto chorobou trpi takze je to potom jasné.

katika88

Toto som nasla na nete: Strumou označujeme každé zväčšenie štítnej žľazy, môže byť spojené so zvýšenou ako aj zníženou činnosťou štítnej žľazy.
No kedze ty priberas tak u teba ide o znizenu cinnosti stitnej zlazy a tu ta musim sklamat neda sa s tym robit prakticky nic, treba brat lieky aby si moc nepriberala ale schudnes len velmi tazko.Moj priatel ma opacnu diagnozu on ma zase zvysenu, je ako kon a aj tak nepriberie ani kilo je vyslovene chudy a tiez s tym nic nenarobi. Musi brat lieky aby neschudol este viac.

lucka

no tak to upresnim prepac,ale nevymyslam si urcite! no mam problemy so stitnou zlazou.daku strumu ci co..ale to neviem ci je znizena ci zvysena cinnost?ako to mam napravit?vazim sa kazdy den.niekedy mam rovnako inokedy priberiem tak pol kila.ale nechapem ze z coho?? ved to nie je mozne

katika88

Lucka v nazve svojej temy pises ze priberas a tu zase ze tvoja hmotnost je stale rovnaka a neklesa treba presne objasnit ako to je lebo ak nahodou malo jes a priberas tak moznoze mas znizenu cinnost stitnej zlazy.